Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia - jak du?a?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 246
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

My bedziemy mieli kuchnię połączoną razem z jadalnią o pow. 36 m2 z czego kuchnia ma 14m2, do tego dochodzi salon 33m2 co razem da sporą pow. prawie 70m2 :D

Wszystkie te pomieszczenia są ze soba połączone w sposób otwarty.

Troche martwimy sie o zapachy kuchenne, ale może rekuperator tu coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kuchnia ma 14m2 plus jadalnia i salon około 56m2. Wszystko razem - kuchnia w końcu litery L a na dłużym boku L jadalnia i salon. Chciałam by moja część dzienna była jedną przestrzenią - kuchnia wydzielona tylko umownie - przejście z kuchni do salonu ma około 1,5 metra (czyli wariant półotwartej kuchni). Do kuchni jest jeszcze normalnetzn. 80cm przejście z holu. Zdecydowałam, że oprócz jadalni w kuchni musi być stół, który pomieści chociaż domnoników (docelowy plan 4 osoby). Nie będzie mi się chciało latać z każdą pirdołą do jadalni.

Na razie bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że jak zamieszkamy nie zmienię zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia będzie miała 9,3 m2 i przyznam szczerze, że wydaje mi się trochę mała . Jest w kształcie litery U z jednym dłuższym bokiem . Myślę że przestrzeni trochę doda otwarcie na jadalnie 12m i następnie na salon 26m2. Zobaczymy w praktyce. Ale jak w kuchni ustawię meble po dwóch stronach to zostanie mi tylko 1.6m szerokości i nie wiem czy to nie zamało.

Buduje KALINĘ z Archetonu.

Pozdrawiam Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia będzie miała 9,3 m2 i przyznam szczerze, że wydaje mi się trochę mała .

Z zaciekawieniem zaczęłam czytać ten temat i muszę przyznać, że wcześniej nie myślałam, że moja kuchnia 9,1 mkw będzie mała. Cały czas rozpatrywałam ją w połączeniu z jadalnią 7,3 mkw, to dawało razem 16,4 mkw i wydawało mi się w sam raz. Ale czytając wasze posty nabrałam wątpliwości, jeszcze raz wszystko wymierzyłam odliczając meble i przestrzeni między meblami będzie niestety mało, bo kuchnia jest w kształcie litery U. Niektórzy postawili na mniejszy salon a powiększyli kuchnię. Czytając o wielkościach waszych kuchni żałuję że nie molestowałam męża na jej powiększenie.

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia 12 m, obok salon 24 m połączony drzwiami przesuwanymi z biblioteką 15m. Nie podoba mi się wersja kuchnio-salon.

W kuchni 3 x 4 m zmieści się stół gdzie będzie można jeść posiłki na co dzień. Gości będę przyjmować w salono-bibliotece gdzie będzie stół na 8 osób, na co dzień będzie służył do pracy (czasami potrzebujemy popracować w domu). W bibliotece będzie również komputer do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia będzie miała 9,3 m2 i przyznam szczerze, że wydaje mi się trochę mała .

Z zaciekawieniem zaczęłam czytać ten temat i muszę przyznać, że wcześniej nie myślałam, że moja kuchnia 9,1 mkw będzie mała.

 

 

Polly, nie martw się. Wszystko zależy od upodobań. Jak nie gotujesz dla dużej ilości osób, powinno ci to spokojnie wystarczyć. Dużo zależy też od sposobu umeblowania i ergonomicznego rozplanowania miejsca. Ja będę miała kuchnię 8m2, polączoną z salonem 32m2. Początkowo też uważałam, że to mało. Architekt jednak oświecił mnie, że to przecież razem 40m2, czyli tyle, ile metraż dużej kawalerki (o 4m mniej niż całe moje dotychczasowe mieszkanie). Teraz mam kuchnię 5m2, a w niej pralkę, i butlę gazową. I tez wytrzymuję. Nie przesadzajmy.

A swoję drogą ciekawe, z sondaży wynika, że wiekszość ma domy do 120m2. I tam mieszczą się te kuchnie 15m, z paradnymi jadalniami i salonami 36? :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...