Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia - jak du?a?


Recommended Posts

Aleksandryto,

przyznam, ze nasz dom nie bedzie maly, po powierzchni uzytkowej to 280m, powierzchnia salonu to 57 m, ale to jest laczna powierzchnia salonu i jadalni. W jadalni na stale bedzie stal duzy stol, przy ktorym bedziemy jadac w weekendy i kiedy przyjda goscie. Opcja przesuwanych drzwi pomiedzy kuchnia i jadalnia podoba nam sie dlatego, ze w zaleznosci od rodzaju przyjecia/obiadu/kolacji, kuchnia bedzie mogla byc albo otwarta na reszte domu, albo po prostu zamknieta.

 

Uparlismy sie przy duzej kuchni, bo jak wspomnialam dla nas jest ona sercem domu, gdzie z corka odrabiam lekcje, prowadzimy rozmowy przy gotowaniu, gdzie synek bawi sie na podlodze swoimi zolnierzykami. Dzieki temu, ze dach bedzie czesciowo przeszklony, nawet w pochmurne dni kuchnia nadal bedzie jasna i doswietlona. Nasi znajomi maja dom o takiej samej powierzchni jak nasz, a kuchnie zrobili 10m, poniewaz malo z niej korzystaja (zona kolegi nie lubi gotowac), wola miec wielki salon. Jest to kwestia wyboru, rozwiazanie ktore jest dobre dla jednych, nie musi byc dobre dla drugich, trzeba sprobowac znalezc optymalne dla nas samych i naszej rodziny rozwiazanie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W chwili obecnej mam kuchnię 9m2 otwartą na saloooon ( który ma 15m2), otwartą, bo jak zobaczyłam ją w realu zamkniętą, no i ten salon, to się za głowę złapałam. No ale póki co, mieszkam w bloku. Ale przyszłościowo ma to być 17,5m2 ( ale z jadalnią ), więc chyba nieźle (?)... Kuchnia nie może być mała, bo tak naprawdę to jądro wszechświata, którym jest własny dom i domownicy. Wokół niej skupia się całe życie rodzinne... Musi być duuuuża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchania to dla nas prawdziwe "serce" domu, dlatego musi byc duza. Bedzie miala 20m, drzwi rozsuwane (takie wchodzace w sciane) na jadalnie, na srodku duza wyspa i bedzie to bardzo widne pomieszczenie z czesciowo przeszklonym dachem.

 

Rozumiem, że będzie na parterze? Z tym przeszklonym dachem brzmi baardzo dziekawie. U mnie nad kuchnią i nad pokojem dziennym nie będzie stropu (dom parterowy), i ciekawa jestem, czy faktycznie nie warto byłoby wstawić jakiegoś okna w dachu..... no ale jak to potem myć :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanko,

 

To przeszklenie w kuchni to jest taki rodzaj ogrodu zimowego. Kuchnia jest kwadratowa, ma 20m2 do tego jest jeszcze 8m2 takiego wykuszu. Nie mam planow mojego domu w wersji elektronicznej, wiec nie moge zamiescic tych planow na forum. Sprobuje to wiec opisac najlepiej jak moge. Ogrod zimowy jest na basie prostokata przylegajacego do kuchni, nie ma w nim drzwi (ani pomiedzy kuchnia, ani drzwi zewnetrznych), sa tylko okna z trzech stron. Konstrukcja jest oparta na murku 80 cm, wiec okna nie sa do samej podlogi. Dach tez jest tez szklany, pod katem chyba 45stopni, opierajac sie na murku konstrukcja ma razem 350 cm wysokosci. Szyby sa o dobrej izolacji termicznej, Pilkington K glass z powloka lift activ, to jest taka samoczyszczaca szyba. Szyba dachu jest dodatkowo lekko barwiona w masie, przy dachu sa dwa wywietrzniki wentylacyjne Rensona. W tej czesci kuchni bedzie stal duzy „rodzinny” stol, calosc kuchni razem z wykuszem bedzie miala 28m2. Jest to duza kuchnia, ale jak pisalam wczesniej, nam bardzo wlasnie zalezy na takiej kuchni, to byl dla nas priorytet. Podobna kuchni, tylko troche mniejsza mielismy w naszym domu w Anglii i uwielbialismy tam przebywac. Pewnie dopiero latem bede mogla zamiescic zdjecia konstrukcji kuchni, jak bedzie ona juz wybudowana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna kuchni, tylko troche mniejsza mielismy w naszym domu w Anglii i uwielbialismy tam przebywac. Pewnie dopiero latem bede mogla zamiescic zdjecia konstrukcji kuchni, jak bedzie ona juz wybudowana

 

Brzmi bajecznie :D Z opisu wnioskuję, że to będzie wyjątkowo piękna kuchnia. O właśnie, o takie cuda mi chodziło. Taka kuchnia to prawdziwe serce domu. Bardzo lubię gotować, robić przetwory i ciasta. To mnie po prostu relaksuje. Pracę mam dość wyczerpującą psychicznie i potrzeba mi takiej odskoczni, miejsca, w którym będzie ładnie pachniało. Ale gdybym chciała mieć aż tak dużą kuchnię to musiałabym zrobić sobie 14-metrowy pokój dzienny ;) Serdecznie gratuluję pomysłu i czekam na zdjęcia. Koniecznie o nie poproszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanko,

podobnie jak ty, ja tez lubie gotowac, piec i czesto mamy w domu gosci. A z wlasnego doswiadczenia wiem, ze jak przyjda znajomi to nie mozna ich "wygonic" z kuchni! W poprzednim domu mielismy na srodku taki blat-wyspe (bez plyty czy zlewu), do tego dwa wygodne ,wysokie stolki barowe, rano bylo to miejsce na szybkie sniadanie przed praca, a kiedy wieczorami dzieci byly juz w lozkach, siadalam tam z kubkiem herbaty, lub kieliszkiem czerwonego wina i przegladalam prase, sluchalam jazzu, zagladalam do przepisow i relaksowalam sie.

 

Oczywiscie sa tez takie okolicznosci, np rodzinne obiady z ciociami, babciami gdzie obiad jest spotkaniem przy elegancko nakrytym stole w jadalni, dlatego dobrze jak kuchnia moze byc wtedy zamknieta, lub czesciowo zamknieta, aby nie trzeba bylo patrzec na garnki w kuchni (u nas beda przesuwane drzwi chowajace sie w sciane)

 

Moj brat buduje dom (nie maja jeszcze dzieci), kuchni beda mieli 13 m, calkowicie otwarta na salon-jadalnie (40m). Oni chca miec taka kuchnie, bardzo techno i nowoczesna. Nasza kuchnia ma byc przede wszystkim przytulna, myslalam nad meblami z frotami z forniru czeresni, jasna podloga, jasnym blatem (moze jakis ladny granit) i scianami pomalowanymi w "wesolym", cieplym kolorze. W mieszkaniu, ktore teraz wynajmujemy w Warszawie mam malenka kuchnie, zero powierzni blatow i troche "cierpie" z tego powodu :( Ale zyje juz domem, ktorego budowe zaczynamy za dwa tygodnie! Jezeli masz jakies dodatkowe pytania, chetnie odpowiem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj brat buduje dom (nie maja jeszcze dzieci), kuchni beda mieli 13 m, calkowicie otwarta na salon-jadalnie (40m). Oni chca miec taka kuchnie, bardzo techno i nowoczesna

 

To tak, jak moja siostra. Ona lubi wnętrza o tak zwanym minimalistycznym wystroju. Ja i owszem, lubię na nie popatrzyć, ale zupełnie do mnie nie pasują. Najbardziej podobają mi się kuchnie z wystrojem "prowansalskim", czyli brązy i zółcie na podłodze i ścianach (dekor z niewielkim wzorem kwiatowym), ciemne, drewniane i dość proste meble (musi być kredens), dużo ziół - koniecznie lawenda i oregano. Ostatnio coraz częściej oglądam projekty, w których korpusy szafek są murowane a jedynie frony są z drewna. To daje duże możliwości aranżacyjne. Ciągnie mnie do wyspy, która byłaby taka, jak ją opisałaś Ozzie, czyli raczej pustym blatem na szafce - taki stół. Ale zaraz potem myślę sobie, że duży, prostokątny, dębowy stół chyba wprowadzi lepszy klimat do takiej kuchni. Zobaczymy, na razie dumam :wink: Bardzo dziękuję za podpowiedź z tym samoczyszczącym się oknem, gdybym się zdecydowała na dodatkowe doświetlenie kuchni to już wiem, czego szukać. Kocham kwiaty, udało mi się wyhodować na balkonie w bloku różę pnącą (piękna - Graham Thomas - żółty i brzoskwiniowy to moje ulubione kolory róż), różanacznik, powojnik i winobluszcz, który puściłam po takiej delikatnej siatce przywieszonej pod sufitem, dlatego Twój pomysł z tym ogrodem zimowym przy takiej pięknej kuchni działa na mnie niesłychanie :wink: Trzymam kciuki, żeby budowa ruszyła bez kłopotów, przebiegała szybko i takoż się zakończyła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanko,

podaje link do strony firmy angielskiej, ktora robi kuchnie w roznych stylach, sa tam tez kuchnie z przeszklonym dachem. Nie wiem tylko jak zrobic, abys mogla od razu kliknac na link i dojsc do tej strony. Bedziesz musiala jednak wpisac caly adres www. Style kuchni, ktore polecam zobaczyc, to Shaker, Victorian. Moja ciocia w Lodzi ma przepiekna kuchnie w stylu provencalskim, zrobiona przez fantastycznego stolarza z Kalwarii Zebrzydowskiej. Poprosze meza, aby pomogl mi umiescic zdjecie tej kuchni na forum, bo mysle, ze bardzo bedzie ci sie podobac. (niestety nie bardzo wiem :( jak umiescic to zdjecie tej kuchni, mam je na komputerze ). My chcemy zatrudnic stolarza, aby zrobil nam kuchnie w stylu takiej jak na stronie. Pozdrawiam

 

http://www.crabtreekitchens.co.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a znacie taką firmę Fabryka Wnętrz. Ma sklep na Puławskiej, jak skręca się od Geanta i na Al. Krakowskiej naprzeciwko IKEI? Robią tam takie kuchnie prowansalskie i angielskie. I te stoły. Jak to zobaczyłam.....ufff... Ale ceny powalają na kolana. Piszcie kochane piszcie, bo ja nie mam czasu teraz straszną mam robotę w firmie przez to wejście do Unii :D Piszcie, bo wlewacie mi miód do serca. Już niedługo podłączę do Was. :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Budujemy Dom w rozmarynie, gdzie kuchnia jest dość niewielka, około 10 m. Na szczęście połaczona jest z 30- to metrowym salonem, co sprawia, że wydaje się być większa.

A tak w przyszłości ma wyglądać nasza mała kuchenka. :wink:

http://foto.onet.pl/upload/11/25/_256862_n.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozzie. Byłam w fabryce Wnętrz i jak przewidywałam cena powaliła mnie na kolana. Za metr bieżący życzą sobie 6 tys. PLN, z tym, że jest metr od podłogi aż po sufit łącznie z blatem i super nowoczesnym i bogatym wyposażeniem szafek. Fronty to lite drewno, a same szafki to "drewno stolarskie" :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Też wydawało mi się, że 10m to duża kuchnia, ale jak poczytałem jakie inni forumowicze mają duże kuchnie to zdecydowanie spuściłem z tonu :roll: .

Aleksandryta, chętnie podałbym adres waniliowych frontów szafek gdyby nie była to tylko moja wyobraźnia :wink:

Ale teraz wanilia jest tak popularna (żeby nie powiedzieć, że dość oklepana) iż większość firm meblarskich ma to w swej ofercie.

ps.

Moja kuchnia w bloku a właściwie aneks kuchenny miał 4,5m.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...