Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia - jak du?a?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 246
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przy moich 64 Kb/s chyba cała noc bym musiała sciągac :(

Ale mam do Ciebie prośbę, jeśli można :D Gdybyś mógł na tym projekcie zmienić kolor blatów i korpusów na brązowy np.dąb rustikal, glazurkę na scianach na kolor ....hm... beż, a podłogę na rudy (lub coś koło tego) i przesłac to tutaj? Tak o sobie teraz myślę :D Możesz to zrobić ? A wanilia niech zostanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marzanko. Raniutko, a Ty, jak skowronek :D Ale niestety ja też od 6,00 rano na nogach :)

 

Cześć Aleksandryto :D Ano raniutko. Ostatnie dni wstawałam bardzo wcześnie i jeszcze na razie tak mi zostało. Byłam na targach w Norymberdze, ale nocowaliśmy jakieś 50 km przed samą Norymbergą w Sulzbah-Rosenberg i trzeba było wstać wcześniej, aby dojechać na czas. Miało to tę cudowną stronę, że naoglądałam się ogrodów i ogródków i teraz jestem chora z zazdrości - Bawaria jest po prostu piękna a ludzie dbają tam o każdy, najmniejszy nawet skrawek ogrodu czy lasu. Kiedy u nas tak będzie, kiedy sąsiad przestanie podrzucać drugiemu sąsiadowi śmieci na posesję, kiedy zadba o swój ogród i nie ogrodzi go wysokim, kiczowatym, betonowym murem. Mówię Ci, chodzę i jęczę, do znudzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój rzut parteru:

http://www.archipelag.pl/inc_picture.php?PID=756

 

Bedzie kilka zmian, długa kuchnia jest oddzielona do polowy wysokosci sciany luksferami od salonu. Zamiast garazu bedzie dostepne z kuchni: spizarnia, pralnia i pomiesczenie gospodarcze, wywalilismy kibel ze srodka i zamiast kotlowni bedzie duza lazienka. Sciana pomiedzy salonem a gabinetem bedzie niepelna i prawdopodobnie w miejscu gabinetu zrobie regularna jadalnia, bedzie tez wiecj okien balkonowych w salonie.

Rozmiary pomieszczen na dole to:

wiatrołap 3,3m2

gabinet (jadalnia?) 9m2

pokoj dzienny 30 m2

kuchnia 17m2

lazienka 7,6 m2

garaz (teraz spizarnia, pralnia, gosp) 18 m2

 

Szczegolnie urzekla mnie dluga kuchnia z jednym oknem do podlogi po jeden stronie, a po drugiej oknem=akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, mamy juz doprojektowana wiate, takze samochod tez juz bedzie mial swoj domek, kuchnia metrazowo wypada spora, ale zwroc uwage, ze sporo miejsca w niej trzeba przeznaczyc na komunikacje (dojscie z salonu do lazienki, z przedpokoju do kuchni i jadalni, do spizarni i pralni, poza tym jest podluzna-co tez sprawia ze jest mniej ustawna, tak wogole to ze wzgledu na to dodatkowe przejscie w scianie do spizarni i pralni, nie bede miec zbyt wiele miejsca na szafki i tak zwane kuchenne wyposazenie. Co radzicie? Gdzie zlew, gdzie lodowka, gdzie piec, zmywarka, piekarnik? Zwracam uwage na fakt, ze scianka pomiedzy kuchnia a pokojem jest od polowy wysokosci z luksferow. Prosze o wasze podpowiedzi! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się zupełnie sfrajerowałam. Kupując i adaptując projekt byłam taka szcęśliwa, że pomyślałam tylko o poszerzeniu salonu. Kuchnia była dla mnie mało ważna. Wydawało mi się że 8,5m2 zupełnie wystarczy. No i teraz mam problem. Toż to kliteczka taka jak u mnie w bloku!!!!! Zupełnie nie wiem co mam zrobić, żeby znowu się nie cisnąć po szafkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilek daj jakiś rzut to pomożemy, jeżeli jest ustawna, po kwadracie to 8,5 metra moze sie okazac ok, moze masz spizarnie? ?To też bardzo pomaga w wyrzuceniu tam wiekszosci produktow zywnosciowych, ktore normalnie przechowujesz w szafkach, tzw. zapasow oraz mniej uzywanych naczyn.

 

I tez prosze o pomoc-patrz poprzedni post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie umiem jeszcze wklejać obrazkow i zdjęć (ach ta technika), ale jest to dom w fuksjach firmy "archon" http://www.projektydomow.pl.

Przesunęłam w wydłuzyłam dach o 1 krokwie i w ten sposób troszeczkę ją powiększyłam. Zupełnie niezamierzenie, lecz na szczęście. Lecz jest i tak bardzo mała.

A na marginesie to może ktoś da mi wskazówki jak wklejać różne tam rózne pierdołki.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam projekt z dość dużą kuchnią(12m2) i w miarę dużym salonem(27,6m2) dla mnie miało znaczenie jeszcze funkcjonalne połączenie tych dwóch pomieszczeń.Uważam że mała kuchnia to koszmar-no chyba że ktoś używa jej tylko do parzenia kawy a posiłki je na mieście.....ale tacy ludzie zwykle mają duże domy....

 

Pozdrawiam

Edytka

wybrałam domek NIEDUŻY z http://www.domek.home.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie umiem jeszcze wklejać obrazkow i zdjęć (ach ta technika)

Jak piszesz maila to nad oknem edycyjnum masz rozne przyciski min </p><p> muszisz go wcisnac dwa razy w tekscie gdzie byl kursor pojawi sie [img] oraz .

Nastepnie:

- musisz pojsc na strone na ktorej jest obrazek, ktory chcesz pokazac,

- kliknac na obrazek prawym klawiszem

- wybrac z menu opcje wlasciwosci [properties]

- skopiowac nadres URL

- wstawic skopiowany adres miedzy znaczniki

Niestety rzuty, o twojego domu nie dadza sie wkleic jako obrazki i mozna tylko za pomoca adresu sie do nich odwolac:

http://www.archon.pl/bin_/projekty/1077811698ade8d516414a77051ac860c345bd1fe3

 

 

Wydawało mi się że 8,5m2 zupełnie wystarczy. No i teraz mam problem. Toż to kliteczka taka jak u mnie w bloku!!!!!

 

Czy taka znow kliteczka ?? Przeciez jadalnie masz osobno... widze, ze kuchnia jest od jadalni oddzielona barkiem. Mozna sie zastanowic nad rezygnacja z czesci tego barku i wtedy moze kuchnia zyska troche przestrzeni. Ja w kazdym razie nie nazwalabym to klitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilek, kuchnią bym sie nie martwiła, ogólnie dom nie jest jakoś bardzo duży, wiec trudno wymagac od kuchni żeby miała nagle kilkanascie metrow , jezlei salon z jadalni mają ok. 30m2. Miałaś racje, że starałas sie powiększyć salon, jadalnia potrzebuje ok. 10 m2, czyli pozostałe 20m2 przypada na salon, nie ejst to dużo, ale jak ładnie połaczysz to z tarasem i duzymi oknami, myślę, ze perpsektywa będzie lepsza.

 

Nie martw sie, moj projekt przewiduje co prawda 30m2 salon (jadalnia osobno), ale na tych metrach musza si ejescze zmiescic schody na górę i komunikacja, wiec faktycznie tez bedzie ok. 24 m2, z ato planuje duze okna balkonowe i taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie będzie kuchnia z jadalnią przedzielone blatem kuchennym i to wszystko będzie oddzielone od salonu ażurową ścianką do sufitu, na której będą stały doniczki z kwiatami i przy której będzie stało ogromne akwarium widoczne od strony salonu. A to wszystko będzie miało 49m2. Qrcze, taraz mieszkam w kawalerce mniejszej niż połowa mojego przyszłego salonu, chyba się nie przyzwyczaję :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...