Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak najlepiej palić w kominku


fantomek24

Recommended Posts

mam kominek arysto a boczną cszybą w dgp do 3 pokoi na górze. Dolot powietrza z zewnątrz pod kominkiem. Czy lepiej go na początku mocno załadować aby później zamknąć dolot powietrza i szyber i utrzymywać ciepło z żaru, czy dokładać po sztabce? do tej pory dokładałem po sztabce ale pomimo ze drewną to dąb strasznie szybko sie spala i tymsamy dużo mi go idzie, dzięki za rade

dodam ze powietrze w dgp tez zamiast cieple to letnie tylko leci czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie jest jasne, jak doprowadzone jest powietrze zewnętrzne - proszę napisać wyraźnie, czy wykorzystany jest króciec przyłączeniowy do powietrza zewnętrznego, czyli wędruje ono bezpośrednio do wkładu? Co prawda puszczenie powietrza "luzem" byłoby idiotyzmem, ale takie właśnie pomysły przychodzą do głowy niektórym wykonawcom. Taka racjonalizacja( plus np. za małe wloty powietrza do obudowy) i mamy w domu mnóstwo świeżego powietrza :D , za to mniej ciepłego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej było by ci założyć topik pt.Jak najlepiej palić w moim kominku w którym zastosowałem i zrobiłem to i tak.

1.2.3.4.5.6............itd.Po takich zastosowaniach temp. tu = się tyla a tyle,tam tyle i tyle,rozpalam taką techniką a taką,pomocnicze urządzenia w tym moim układzie mam takie a takie,komora wygląda tak i tak,wkładam tyle i tyle drewna-polan i po tylu a tylu godz.-minut w komorze paleniskowej jest smutek czyli tak i tak,ot i prawie wszystko.:yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...