Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Romotop 6.6.2 TV


kjuzik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 284
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Teraz leci mi drugi sezon z kominkiem Romotop 6.6.2. Jestem z niego zadowolony, do ogrzania mam ponad 180 m2 do ogrzania, wszystko po podlodze, Instalacja w systemie zamknietym. Rozdzielacze z mieszaczami i pompami. Spokojnie caly dom ogrzeje, bez problemow. Tylko ze troszke drazniace jest to ze mam za chlodny powrot poniewaz pompa nie pracuje caly czas. Pompa zalacza sie przy 50 st dochodzi max do 57 i spada ponizej 50 i przestaje chodzic. Jak jest duzo opalu to tmp sie utrzymuje. Pompa chodzi na 2 biegu a pompy przy rozdzielniach na 3. Czy zawor mieszajacy na powrocie w tej instalacji cos mi da? Pozdrawiam

 

 

Bez tego zaworu trójdrożnego TERMOSTATYCZNEGO straciłeś już gwarancję . Dodatkowo dokładasz sporo opału ... Chcesz wiedzieć więcej zadzwoń 663443321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wymagane przez producenta.

Zamontowane niezgodnie z zaleceniami producenta wiadomo czym się kończy.

 

Ten termostatyczny zawór gwarantuje szybkie osiąganie prawidłowej temperatury powrotu , zapobiega powstawaniu korozji niskotemperaturowej ,co powoduje szybkie wejście w pracę w najlepszych parametrach zamiany drewna na ciepło.

Nie jest to wcale droższe , czasami wręcz zdecydowanie tańsze , od innych rozwiązań stosowanych przez hydraulików . Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak wielu hydraulików , mając zalecenie od producenta, kombinuje jakieś swoje własne pomysły eksperymentując na "żywym ciele klienta" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

¡

Najtańsza opcja to zwykła zasuwa mosiężna na rurce łączącej powrót z zasilaniem (pompa na powrocie).

 

Czyli zmiana kierunku pompy calkowicie ? Nie jest potrzebna na zasilaniu? Nie musi byc opcja najtansza, widzialem pompy od 100 do 300zl. Jaki zakres temperatury powinna miec ? Wiadomo oprocz pompy trzeba jeszcze oplacic hydraulika za te zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Jako że ostatnio wymieniałem szamoty w palenisku 6.6.2 TV to może podam wymiary dla potomnych ..

(wszystko w centymetrach)

 

dół:

2x 13x28x2,5

3x25,5x2,5

6,5x25,5x2,5

 

deflektor:

19x50x3 (jest z innego materiału, inna faktura i dużo lżejszy)

 

boki:

8x 14x50x3 przy czym od srodka sa wypukłe ryflowane z wyjątkiem dołu i góry ~3cm, lekko przyciete z tyłu

 

wersja nr 003 czyli z deflektorem i takimi samymi bokami (poprzednio jak zamówiłem sam deflektor to dostałem za duzy)

 

przez ten czas przez kominek przeszło ok 60mp drzewa, boki jeszcze by uszły choć trochę poszczerbione ale dół już w proszku

 

jak tak czekałem na dostawę (ok 6 tygodni bo u dystrybutora burdel) to zastanawiałem się czy coś by się stało jakbym zapalił bez tego szamotu? .. wiadomo, oprócz niskiej temp w palenisku ... np blacha pokrzywic albo coś podobnego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio wymieniałem szamoty w palenisku 6.6.2 TV to może podam wymiary dla potomnych ..

(wszystko w centymetrach)

 

dół:

2x 13x28x2,5

3x25,5x2,5

6,5x25,5x2,5

 

deflektor:

19x50x3 (jest z innego materiału, inna faktura i dużo lżejszy)

 

boki:

8x 14x50x3 przy czym od srodka sa wypukłe ryflowane z wyjątkiem dołu i góry ~3cm, lekko przyciete z tyłu

 

wersja nr 003 czyli z deflektorem i takimi samymi bokami (poprzednio jak zamówiłem sam deflektor to dostałem za duzy)

 

przez ten czas przez kominek przeszło ok 60mp drzewa, boki jeszcze by uszły choć trochę poszczerbione ale dół już w proszku

 

jak tak czekałem na dostawę (ok 6 tygodni bo u dystrybutora burdel) to zastanawiałem się czy coś by się stało jakbym zapalił bez tego szamotu? .. wiadomo, oprócz niskiej temp w palenisku ... np blacha pokrzywic albo coś podobnego ???

Są płaszcze wodne bez szamotu....Oczywiście importer z pewnością powie Ci w tej sytuacji że właśnie straciłeś gwarancję! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora o uzytkownikow kominkow Romotop. Czy pojawiaja sie wam jakies pekniecia na kominku?? Czy cos sie rozszczelnilo?? Czy kupili byscie kominek tej firmy jeszcze raz?
jest coś na rzeczy, ale bardziej Darek sie nie popisał, niż Romotop zawinił. Dla mnie firma raczej z tych co się starają... https://forum.muratordom.pl/showthread.php?351591-Przestrzegam-przed-Dariusz-Bielawski-Romotop-!&highlight=bielawski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...