Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Romotop 6.6.2 TV


kjuzik

Recommended Posts

Wyciągnięcie szamotu to żaden problem, powinieneś to robić teoretycznie co jakis czas zeby wyczyścić

A płomieniówki czyścisz? różnica w sprawności kominka przed i po jest b. duża

Jednak z tego zo pamietam nie wydaje mi sie żeby po wyciągnięciu dolnych płytek było dojście do dolotu powietrza i popielnika od dołu, to raczej gdzies pod kominkiem

 

 

 

O tym że trzeba wyciągać szamot i czyścić dowiedziałem się wczoraj czytajac cały wątek ;)

Płomieniówki te przednie czyściłem przedwczoraj... Tylne pewnie trochę gosze, bo czyściłem po sezonie... Mogę jeszcze przyczyścić... Swoją droga jak często je czyścicie? Ja generlanie raz w sezonie... Palę około 10m3 rocznie...

Edytowane przez bluesdoctor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na pewno producent to przewidział i są wyczystki, jak nie od środka to od zewnątrz.

Jak przy otwartej szybie pali się, to masz otwory dolotu powietrza zasypane,

Trzeba próbować jeszcze cienką ssawką wyciągnąć, albo cienkim wężykiem, jak nie da rady to rozbierać, oby tylko na szamocie się skończyło.

A rura dolotu jest drożna, gdzie masz czerpnię? Na zewnątrz, sprawdź to jeszcze.

 

Właśnie nie mogę dotrzeć do informacji czy są jakieś wyczystki... W tej chwili to jest chyba dla mnie kluczowa informacja... Jeśli od spodu, to będzie makabra tam się dostać...

Co do wężyka, to cos takiego wczoraj wymyśliłem i podpiąłem do odkurzacza... Ale szału nie było, bo przy takim przekroju ssanie słabe, a wężyk sztywny więc manipulacja nim też ograniczona.

Rura od CDP raczej drożna, bo tak jak pisałem czuję przepływ powietrza za przepustnicą, no i w tych otworach na froncie do spalania wtórnego czy jak to tam się zwie...

Edytowane przez bluesdoctor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę dotrzeć do informacji czy są jakieś wyczystki... W tej chwili to jest chyba dla mnie kluczowa informacja... Jeśli od spodu, to będzie makabra tam się dostać...

Co do wężyka, to cos takiego wczoraj wymyśliłem i podpiąłem do odkurzacza... Ale szału nie było, bo przy takim przekroju ssanie słabe, a wężyk sztywny więc manipulacja nim też ograniczona.

Rura od CDP raczej drożna, bo tak jak pisałem czuję przepływ powietrza za przepustnicą, no i w tych otworach na froncie do spalania wtórnego czy jak to tam się zwie...

Jak są wyczystki to po bokach, albo w środku za szamotem.

Spróbuj jeszcze przy zamkniętej szybie podłączyć nadmuch z odkurzacza z powietrzem od strony CDP, żeby wygonić osad do komory paleniska.

Jak za małe ciśnienie to do czerpni jakąś petardę. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę dotrzeć do informacji czy są jakieś wyczystki... W tej chwili to jest chyba dla mnie kluczowa informacja... Jeśli od spodu, to będzie makabra tam się dostać...

Co do wężyka, to cos takiego wczoraj wymyśliłem i podpiąłem do odkurzacza... Ale szału nie było, bo przy takim przekroju ssanie słabe, a wężyk sztywny więc manipulacja nim też ograniczona.

Rura od CDP raczej drożna, bo tak jak pisałem czuję przepływ powietrza za przepustnicą, no i w tych otworach na froncie do spalania wtórnego czy jak to tam się zwie...

Nowsze modele tej konstrukcji (Heat) mają dostęp z góry nad płomieniówkami. 6.6.2 niestety tylko do dołu. Wyciąganie deflektora (też niestety) w obu modelach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...