Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Romotop 6.6.2 TV


kjuzik

Recommended Posts

Jak ledwo ciągnie, jaki obrośnięty wymiennik? Przez niecały miesiąc palenia suchym brykietem z barlinka? Jak wybierałem wkład to forumowi "fachowcy" doradzali mi mniejszy a niektórzy to już przeszli wszelkie granice i doradzali 8 kw. Mój Unico ma 16 kw z czego 12 na wodę. Wkład wybrałem sam z pomocą kominkarza. Zaznaczam, że kominek zasila ogrzewanie podłogowe czyli niskotemperaturowe. Z tego wszystkiego wynika, że wkład pracuje z mocą nominalną, to chyba dobrze?
Prawdopodobnie bardzo dobrze! Jak długo używasz tego wkładu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam podobnie. 80 - 85 stopni, mój kominek osiąga podczas awarii zasilania (pompy stop!) :D. Normalna praca to 40-60 o C na wyjściu. Żadnego gnoju nie mam w mrozy. W całej tej dyskusji, często bezsensownej, nasi forumowi koledzy zapominają o odniesieniu się do rodzaju instalacji odbierającej ciepło, jaką ma dany osobnik w domu. To sedno dyskusji, a nie temperatura na powrocie i zawór trójdrożny. Romotopy 6.6.2 TV hulają aż miło bez tych "niezbędnych" atrybutów. Jeśli Bielawski odmówi obsługi gwarancji, będę sprzedawał i proponował na forum inne ustrojstwa. Aż się proszą...I jest ich coraz więcej dobrej jakości.

 

Przecież jak Batura , użycie nazwiska wynika z twojego Piotrze wpisu powyżej , zainstaluje " po swojemu" to nie Bielawski lecz Romotop zapyta czemu nie jest zainstalowane zgodnie z wymogami producenta .

Czystość szyby...

Ekonomia....

EKOLOGIA .... akcja uświadamiająca "nie rób dymu"

 

Szkoda że Kolega błądząc swoimi ścieżkami może powodować kłopoty dla innych czytelników FM .

 

Widziałem sporo wkładów wodnych RÓŻNYCH MAREK które miały zasyfione "smołą" szyby i całe komory spalania , to efekt eksperymentów z instalacjami i temperaturami ustawianymi wg " misia widzi misia " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na powrocie do kominka 25-23 stopni. Na zasilaniu 40-42, całość ogrzewanie podłogowe. Brak bufora, podłogówka wszystko skutecznie "pożera". /QUOTE]

 

Korozja niskotemperaturowa która zżera blachę od środka , czego nie widzisz obserwując komorę spalania , po pewnym czasie da o sobie znać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na powrocie do kominka 25-23 stopni. Na zasilaniu 40-42, całość ogrzewanie podłogowe. Brak bufora, podłogówka wszystko skutecznie "pożera". /QUOTE]

 

Korozja niskotemperaturowa która zżera blachę od środka , czego nie widzisz obserwując komorę spalania , po pewnym czasie da o sobie znać ....

 

Ktoś wcześniej napisał, że mój wkład pozbawiony jest przez producenta tej przypadłości. To nowa konstrukcja. A skoro delta temperatur jest niewielka i na stałym poziomie to zjawisko owe racji bytu raczej nie ma.

Widzę, że tylko Piotr Batura doradzi z serca i obiektywnie. Reszta to tylko szpilę wbić i mądrzyć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ledwo ciągnie, jaki obrośnięty wymiennik? Przez niecały miesiąc palenia suchym brykietem z barlinka? Jak wybierałem wkład to forumowi "fachowcy" doradzali mi mniejszy a niektórzy to już przeszli wszelkie granice i doradzali 8 kw. Mój Unico ma 16 kw z czego 12 na wodę. Wkład wybrałem sam z pomocą kominkarza. Zaznaczam, że kominek zasila ogrzewanie podłogowe czyli niskotemperaturowe. Z tego wszystkiego wynika, że wkład pracuje z mocą nominalną, to chyba dobrze?

No niekoniecznie dobrze,z mocą nominalną to powinien powalczyć przy większych mrozach, a tu zapasu nie ma, ale jest piec gazowy.

Jest nadzieja ze przy paleniu drewnem będzie miał większą moc i ciekawe o ile podniesie się temperatura spalin wyrzucanych w komin.

Ciekawe jaka jest teraz temperatura spalin za wkładem po wejściu w komin, ile ten wodny wymiennik potrafi odzyskać energii, paląc z mocą nominalną brykietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie dobrze,z mocą nominalną to powinien powalczyć przy większych mrozach, a tu zapasu nie ma, ale jest piec gazowy.

Jest nadzieja ze przy paleniu drewnem będzie miał większą moc i ciekawe o ile podniesie się temperatura spalin wyrzucanych w komin.

Ciekawe jaka jest teraz temperatura spalin za wkładem po wejściu w komin, ile ten wodny wymiennik potrafi odzyskać energii, paląc z mocą nominalną brykietem.

 

Też jestem ciekawy jaka jest temperatura spalin. Ale jak ją zmierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony przylegającej obudowy kominka do komina, jak jest dojście to trzeba by zrobić od wiertkę cieniutkim wiertłem, w miejscu wejścia rury do komina i wkleić na silikon wysokotemperaturowy termometr z długim bagnetem .

http://sklep.vitcas.pl/userdata/gfx/5e078866820cf7f58c99df489d52f574.jpg

A to komin systemowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariuszu Bielawski (teraz dobrze? :) ) ...Masz jakieś zdjęcia tej korozji? Pokażesz? Tylko kominków, nie kotłów.

 

Od kilku lat bredzisz o korozji w kominkach, której na oczy nie widziałeś...

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak Batura , użycie nazwiska wynika z twojego Piotrze wpisu powyżej , zainstaluje " po swojemu" to nie Bielawski lecz Romotop zapyta czemu nie jest zainstalowane zgodnie z wymogami producenta .

Czystość szyby...

Ekonomia....

EKOLOGIA .... akcja uświadamiająca "nie rób dymu"

 

Szkoda że Kolega błądząc swoimi ścieżkami może powodować kłopoty dla innych czytelników FM .

 

Widziałem sporo wkładów wodnych RÓŻNYCH MAREK które miały zasyfione "smołą" szyby i całe komory spalania , to efekt eksperymentów z instalacjami i temperaturami ustawianymi wg " misia widzi misia " .

 

Daruj sobie...Ja też sporo widziałem... ;) Z Romotopem się lepiej dogaduje niż z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ledwo ciągnie, jaki obrośnięty wymiennik? Przez niecały miesiąc palenia suchym brykietem z barlinka? Jak wybierałem wkład to forumowi "fachowcy" doradzali mi mniejszy a niektórzy to już przeszli wszelkie granice i doradzali 8 kw. Mój Unico ma 16 kw z czego 12 na wodę. Wkład wybrałem sam z pomocą kominkarza. Zaznaczam, że kominek zasila ogrzewanie podłogowe czyli niskotemperaturowe. Z tego wszystkiego wynika, że wkład pracuje z mocą nominalną, to chyba dobrze?

 

Twój kociołek gazowy, żeby grzać Ci dom, nawet nie zbliżył się do mocy 12kW

Więc z nominalną kominek raczej nie pracuje, bo byś sie ugotował.

 

Chyba, że - pracuje z nominalną, ale z marniutką sprawnosćią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kociołek gazowy, żeby grzać Ci dom, nawet nie zbliżył się do mocy 12kW

Więc z nominalną kominek raczej nie pracuje, bo byś sie ugotował.

 

Chyba, że - pracuje z nominalną, ale z marniutką sprawnosćią

 

Co do sprawności to musimy wierzyć temu, co napisał producent chyba, że ktoś potrafi obliczyć ją sam. Ja nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kociołek gazowy, żeby grzać Ci dom, nawet nie zbliżył się do mocy 12kW

Więc z nominalną kominek raczej nie pracuje, bo byś sie ugotował.

 

Chyba, że - pracuje z nominalną, ale z marniutką sprawnosćią

 

A jak ma pracować przy takich temperaturach ?

Dziwne że jeszcze się nie zalepił na amen.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że postanowiłem wyczyścić kominek.

Jak wyglądał po 2 sezonach palenia po wyciagnięciu szamotu:

[ATTACH=CONFIG]326758[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]326759[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]326760[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]326761[/ATTACH]

generalnie niezbyt pięknie

płomieniówki juz zdazyło mi sie czyścić wczesniej, boki nie.

sporo jest tego twardego kondensatu (zapomniałem nazwy), no i blacha na dole dość rdzawa

pytanie czy tak musi być dla płaszcza wodnego czy oznacza że coś jest nie tak np. zbyt niska temp wody na powrocie itp.

 

Po wyczyszczeniu:

[ATTACH=CONFIG]326762[/ATTACH]

Szamot na dole dość mocno popękał, ale rozumiem że dopóki sie całkiem nie rozleci to da radę ..

 

 

Obejrzyjcie te fotki zamieszczone wcześniej... Wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma pracować przy takich temperaturach ?

Dziwne że jeszcze się nie zalepił na amen.....

 

Dzięki Ci o wszechwiedzący za troskę. Napiszę raz jeszcze - jedynie PIOTR BATURA jest fachowcem godnym uwagi. Doradzi, pomoże i nie naśmiewa się przy okazji. A o mój wkład się nie martw. Ma się dobrze. A Fotohobby palący w kominku kilkanaście razy do roku, nie powinien w ogóle wypowiadać się w tej materii. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie te fotki zamieszczone wcześniej... Wystarczy ?

 

Moje Refraboxy są bialutkie. Raz wrzuciłem kilka kawałków sosnowej deski i momentalnie poczerniały ale zaraz po tym dowaliłem brykietu z barlinka i ...znowu białe. Większa część wszelakiego syfu ze spalania zostaje na deflektorze. W sumie to dobrze bo nie zasyfi się tak bardzo wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...