Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Romotop 6.6.2 TV


kjuzik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 284
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Ci o wszechwiedzący za troskę. Napiszę raz jeszcze - jedynie PIOTR BATURA jest fachowcem godnym uwagi. Doradzi, pomoże i nie naśmiewa się przy okazji. A o mój wkład się nie martw. Ma się dobrze. A Fotohobby palący w kominku kilkanaście razy do roku, nie powinien w ogóle wypowiadać się w tej materii. Tyle.

 

To zadzwoń do Piotra aby usłyszeć to co chcesz zamiast męczyć się z pisaniem na FM .

 

Dzisiaj rozmawiałem z hydraulikiem który wymieniał piec węglowy dziurawy od KOROZJI niskotemperaturowej , wymian po 4 latach.... Jak kogoś stać na kupowanie co 4 lata nowego urządzenia to pogratulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadzwoń do Piotra aby usłyszeć to co chcesz zamiast męczyć się z pisaniem na FM .

 

Dzisiaj rozmawiałem z hydraulikiem który wymieniał piec węglowy dziurawy od KOROZJI niskotemperaturowej , wymian po 4 latach.... Jak kogoś stać na kupowanie co 4 lata nowego urządzenia to pogratulować

 

Jak piec zrobił się dziurawy po 4 latach to musiało to być najtańsze badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz w takim razie ile będzie miała woda na wejściu do kominka w prawidłowej konfiguracji z zaworem i kiedy puścimy tak jak sugerujesz pompy od 40 stopni.

30? rozumiem że nazwiesz to prawidłowymi warunkami pracy wkładu?

włączanie pompy poniżej temperatury otwarcia zaworu mija sie z celem

 

 

Ruch wody w małym obiegu.

Temperatura startu pompy to coś zupełnie innego niż pompowanie wody w stronę kaloryferów lub bufora .

Na układ wychodzi od około 60 stopni , najważniejsza jest temperatura powrotu aby zapobiegać kondensacji i KOROZJI NISKOTEMPERATUROWEJ .

Drewno można wędzić lub palić..... różnicę widać po dymie na kominie i w kieszeni !

 

 

Pozdrowienia dla wędzących w Krakowie ..... sami sobie zgotowali ten los, a turyści trują się gratis..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch wody w małym obiegu.

Temperatura startu pompy to coś zupełnie innego niż pompowanie wody w stronę kaloryferów lub bufora .

Na układ wychodzi od około 60 stopni , najważniejsza jest temperatura powrotu aby zapobiegać kondensacji i KOROZJI NISKOTEMPERATUROWEJ .

Drewno można wędzić lub palić..... różnicę widać po dymie na kominie i w kieszeni !

Pozdrowienia dla wędzących w Krakowie ..... sami sobie zgotowali ten los, a turyści trują się gratis..

 

Chyba rozumiesz to całkiem inaczej niż reszta w tym wątku ..

Wszyscy sie zgadzają że temp wody na wejściu do kominka jest ważna.

Ciagle nie napisałes ile będzie miała woda na wejściu do kominka jesli puścimy pompy od 40 stopni. 20 czy 30?

Wiadomo że wtedy tylko krótki obieg idzie i że wodę która stoi w krótkim obiegu w temp powiedzmy pokojowej i tak zawsze trzeba przepuścić przez kominek przy uruchamianiu. Ale bez sensu jest puszczanie pomp za wcześnie bo niepotrzebnie pchamy zimna wodę w krótki obieg czyli pchamy jeszcze zimniejsza wode na wejście do kominka. Tutaj temp powrotu nie jest ważna?

 

Ja akurat mam zawór trójdrożny, problem jest tylko w tym że 'krótki obieg' ma dużą pojemność - rurki calowe i ok 25m długości. Tak wymyślil i zrobil hydraulik rekomendowany przez Romotopa. I na pewno nie wędzę, szamot bywa czarny jedynie przy rozpalaniu zanim ruszą pompy.

 

Mawiasem mówiąc ciekawe jaki wpływ na temp w palenisku ma temp blachy skoro po drodze jest szamot, a pali sie solidnie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci o wszechwiedzący za troskę. Napiszę raz jeszcze - jedynie PIOTR BATURA jest fachowcem godnym uwagi. Doradzi, pomoże i nie naśmiewa się przy okazji. A o mój wkład się nie martw. Ma się dobrze. A Fotohobby palący w kominku kilkanaście razy do roku, nie powinien w ogóle wypowiadać się w tej materii. Tyle.

 

Fachowcem godnym uwagi jest tylko ten, co gada na twoją modłę.

Pan od twojej kotłowni tez był w twych oczach fachowcem godnym uwagi, póki nieopatrznie nie wkleiłeś jej zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadzwoń do Piotra aby usłyszeć to co chcesz zamiast męczyć się z pisaniem na FM .

 

Dzisiaj rozmawiałem z hydraulikiem który wymieniał piec węglowy dziurawy od KOROZJI niskotemperaturowej , wymian po 4 latach.... Jak kogoś stać na kupowanie co 4 lata nowego urządzenia to pogratulować

Na forum jest odpowiedni dział w którym dzielą się wiedzą kotlarze....Tam może dadzą się nabrać na Twoja retorykę i pisanie nie na temat...Tu rozmawiamy o wkładach kominkowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem godnym uwagi jest tylko ten, co gada na twoją modłę.

Pan od twojej kotłowni tez był w twych oczach fachowcem godnym uwagi, póki nieopatrznie nie

wkleiłeś jej zdjęcia :)

 

Następnym razem mocno się zastanowię, żeby tacy jak ty nie oglądali. Wszystkie zawory są tam gdzie mają być, kierunki również zachowane więc twoje komentarze po zobaczeniu zaledwie części, bo reszta była niewidoczna, były zbędne. Ale mam głęboko w ...zdanie takich "fachowców" jak ty i tobie podobni wyrywacze z kontekstu. Nie komentuj więcej niczego co tyczy się mojej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na swoim terenie dwie instalacje CO przeznaczone do współpracy ze źródłami ciepła niskotemperaturowymi. Pod wpływem panującej ostatnio na forum jedynej słusznej atmosfery pieniactwa i "dobrej zmiany" na instalacje wysokotemperaturowe, zrobiłem gruntowny przegląd urządzeń grzewczych pracujących w tym układzie ok 10 lat. Niestety ...nie ma śladu rdzy...Z zewnątrz, od wewnątrz i od środka...(nawet spuściłem wodę z jednego, przy okazji przeróbki :) ) Instalacje są ogólnie dostępne dla wszystkich chętnych by się im przyjrzeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na swoim terenie dwie instalacje CO przeznaczone do współpracy ze źródłami ciepła niskotemperaturowymi. Pod wpływem panującej ostatnio na forum

jedynej słusznej atmosfery pieniactwa i "dobrej zmiany" na instalacje wysokotemperaturowe, zrobiłem gruntowny przegląd urządzeń grzewczych pracujących w tym układzie ok 10 lat. Niestety ...nie ma śladu rdzy...Z zewnątrz, od wewnątrz i od środka...(nawet spuściłem wodę z jednego, przy okazji przeróbki :) ) Instalacje są ogólnie dostępne dla wszystkich chętnych by się im przyjrzeć...

 

Poczekaj Piotr, poczekaj. Zaraz wpadną wszechwiedzący geniusze i udowodnią Ci, że niemożliwością jest to o czym piszesz. A jak zobaczą zdjęcia to powiedzą, że foto montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem mocno się zastanowię, żeby tacy jak ty nie oglądali. Wszystkie zawory są tam gdzie mają być, kierunki również zachowane więc twoje komentarze po zobaczeniu zaledwie części, bo reszta była niewidoczna, były zbędne. Ale mam głęboko w ...zdanie takich "fachowców" jak ty i tobie podobni wyrywacze z kontekstu. Nie komentuj więcej niczego co tyczy się mojej osoby.

 

Trochę się mijasz z prawdą, choćby jeśli chodzi o położenie filtrów, czy brak zaworów CO, no ale coż - kilka osób to klarowało, a Ty nadal swoje...

Ja nie jestem fachowcem, dlatego kompetencji tutejszych zdunów nie będę oceniał (choć w ocenie mojego projektu kominka paru z nich się pomyliło), natomiast jakoś tak sie składa, że kotłownię mam pozbawioną niedoróbek, które twojej wytknięto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym zobaczył jakiś filmik jak Ci się tam pali tym brykietem.
Mam ciekawsze zajęcia niz kręcenie filmików...;) A fotki PW domowego funkcjonują w necie od paru lat. Barak okładzin szamotowych, więc ściany płaszcza wodnego z nalotem, który zapewne estetom nie przypadnie do gustu :D . Skrobałem w narożnikach...brak rdzy. Natomiast za szamotami w 6.6.2 się zdarzała. W innych markach też...Również wysokotemperaturowych, z minimum 55 o C na powrocie...

http://blog.kominki-batura.pl/czy-mozna-palic-do-gory-nogami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam zawór trójdrożny, problem jest tylko w tym że 'krótki obieg' ma dużą pojemność - rurki calowe i ok 25m długości. Tak wymyślil i zrobil hydraulik rekomendowany przez Romotopa. .

 

Ciekawe pojęcie "krótkiego obiegu " ... 25 metrów rury calowej !

" Hydraulik rekomendowany przez Romotop " pierwszy raz słyszę aby firma Romotop rekomendowała w Polsce jakiegoś hydraulika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład kominkowy UNIFLAM W720 PRESTIGE z płaszczem wodnym + szamot - 15 kW

 

Producent:

UNIFLAM

 

 

Stalowy wkład kominkowy z płaszczem wodnym

- moc nominalna: 15 kW

- moc regulowana: 4-18 kW

- moc płaszcza wodnego: 9 kW

- moc regulowana płaszcza wodnego: 2-11 kW

- sprawność: 82%

- średnia emisja tlenku węgla (CO): 0,0924%

- średnia temperatura spalin: 236 °C

- max. ciśnienie użytkowe: 2 bar

- max. temp. użytkowa wody: 95 °C

- max. długość polan drewna: 45 cm

- pojemność płaszcza wodnego: 56 l

- certyfikat CE

- zgodność z normą EN 13229

- zgodność z normą BimSchV 1-2

- zgodność z normą 15a B-VG

- producent: PARKANEX – Polska

 

Uwaga! Dla zachowania ochrony gwarancyjnej instalacja musi posiadać:

- termiczny zawór bezpieczeństwa

- ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar

- termostatyczny zawór mieszający 55 °C

 

 

 

 

Bezpieczeństwo użytkowania

 

 

Wbudowana wężownica schładzająca zabezpiecza wkład przed zbyt wysoką temperaturą wody. Aby zapewnić prawidłowe i bezawaryjne działania instalacji grzewczej musi zostać ona wyposażona w następujące zawory: termiczny zawór bezpieczeństwa, ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar, termostatyczny zawór mieszający 55

 

 

 

 

×

Flash Powered by CallPage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład kominkowy UNIFLAM W720 PRESTIGE z płaszczem wodnym + szamot - 15 kW

 

Producent:

UNIFLAM

 

 

Stalowy wkład kominkowy z płaszczem wodnym

- moc nominalna: 15 kW

- moc regulowana: 4-18 kW

- moc płaszcza wodnego: 9 kW

- moc regulowana płaszcza wodnego: 2-11 kW

- sprawność: 82%

- średnia emisja tlenku węgla (CO): 0,0924%

- średnia temperatura spalin: 236 °C

- max. ciśnienie użytkowe: 2 bar

- max. temp. użytkowa wody: 95 °C

- max. długość polan drewna: 45 cm

- pojemność płaszcza wodnego: 56 l

- certyfikat CE

- zgodność z normą EN 13229

- zgodność z normą BimSchV 1-2

- zgodność z normą 15a B-VG

- producent: PARKANEX – Polska

 

Uwaga! Dla zachowania ochrony gwarancyjnej instalacja musi posiadać:

- termiczny zawór bezpieczeństwa

- ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar

- termostatyczny zawór mieszający 55 °C

 

 

 

 

Bezpieczeństwo użytkowania

 

 

Wbudowana wężownica schładzająca zabezpiecza wkład przed zbyt wysoką temperaturą wody. Aby zapewnić prawidłowe i bezawaryjne działania instalacji grzewczej musi zostać ona wyposażona w następujące zawory: termiczny zawór bezpieczeństwa, ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar, termostatyczny zawór mieszający 55

 

 

 

 

×

Flash Powered by CallPage

 

Romotop nie potrzebuje idiotycznych podpórek...To bardzo dobra firma. Obroni się bez Uniflamu...Żenada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pojęcie "krótkiego obiegu " ... 25 metrów rury calowej !

" Hydraulik rekomendowany przez Romotop " pierwszy raz słyszę aby firma Romotop rekomendowała w Polsce jakiegoś hydraulika ...

 

jest to po prostu układ otwarty, "długi obieg" jest pół metra dłuższy i jest w nim wymiennik 50kW. Woda na wejściu to tu nieco mniejszy problem niż w układach zamkniętych gdzie wkład musi na przykład przerobić/ogrzać 500L zimnej wody z bufora.

Tak sobie sprawdziłem teraz, i przy standardowej pracy kominka (nie licząc rozpalania i wygaszania - 65-70stopni na płaszczu) różnica między zasilaniem i powrotem w kotłowni to 5-6 stopni. Te 5-6 stopni ogrzewa mi cały dom + CWU przez cały sezon (12 mp drewna rocznie). Wychodzi że temp wejściowa do kominka to 60-65 stopni. Problem uważam jest tylko przy rozpalaniu kiedy tzreba ogrzać wodę z ukłądu kominkowego ~20-30st.

 

Podobno firma Romotop daje jakiś 'certyfikat' który daje tyle że jeśli wkład zamontuje ktoś kto takie coś posiada (czyli zgodnie z wymogami producenta) przedłuża gwarancję z 2 do 7 lat.

 

No dobra, my tu gadu gadu, starasz się zmienić temat albo rzucasz jakies oczywiste hasła, a ciągle nie napisałęś jaki zysk miałoby dać włączenie pomp poniżej temp otwarcia zaworu. To właśnie szkodliwa czynność w kontekście odpowiedniej temp na powrocie.

Edytowane przez orcio_kr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawsze zajęcia niz kręcenie filmików...;) A fotki PW domowego funkcjonują w necie od paru lat. Barak okładzin szamotowych, więc ściany płaszcza wodnego z nalotem, który zapewne estetom nie przypadnie do gustu :D . Skrobałem w narożnikach...brak rdzy. Natomiast za szamotami w 6.6.2 się zdarzała. W innych markach też...Również wysokotemperaturowych, z minimum 55 o C na powrocie...

http://blog.kominki-batura.pl/czy-mozna-palic-do-gory-nogami/

Trzeba by wyszorcować a się niekce :D

Zjawisko kondensacji to złożony proces, niekoniecznie musi występować, w takim samym stopniu w kominkach jak w kotłach.

Kotły często montowane są w chłodnych wilgotnych piwnicach, ciągną powietrze z tej przestrzeni, w której stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wyszorcować a się niekce :D

Zjawisko kondensacji to złożony proces, niekoniecznie musi występować, w takim samym stopniu w kominkach jak w kotłach.

Kotły często montowane są w chłodnych wilgotnych piwnicach, ciągną powietrze z tej przestrzeni, w której stoją.

Widzisz...Ja akurat tropię zjawisko od wielu lat. I nie są to tylko szkolenia w Romotopie, czy rozmowy z hydraulikiem który widział kocioł na węgiel. Posiadanie wiedzy to nie wszystko. Trzeba z niej umieć skorzystać....;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. 80 - 85 stopni, mój kominek osiąga podczas awarii zasilania (pompy stop!) :D. Normalna praca to 40-60 o C na wyjściu. Żadnego gnoju nie mam w mrozy. W całej tej dyskusji, często bezsensownej, nasi forumowi koledzy zapominają o odniesieniu się do rodzaju instalacji odbierającej ciepło, jaką ma dany osobnik w domu. To sedno dyskusji, a nie temperatura na powrocie i zawór trójdrożny. Romotopy 6.6.2 TV hulają aż miło bez tych "niezbędnych" atrybutów. Jeśli Bielawski odmówi obsługi gwarancji, będę sprzedawał i proponował na forum inne ustrojstwa. Aż się proszą...I jest ich coraz więcej dobrej jakości.

 

To jest żenada ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...