Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Romotop 6.6.2 TV


kjuzik

Recommended Posts

Romotop nie potrzebuje idiotycznych podpórek...To bardzo dobra firma. Obroni się bez Uniflamu...Żenada!

 

Takie same zalecenia w przypadku obydwu firm wynikają z wiedzy a nie radosnej twórczości internetowej .

Sugerowanie że to jedynie jakieś moje fanaberie jest po prostu żałosne .

Żenada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

napisz w takim razie ile będzie miała woda na wejściu do kominka w prawidłowej konfiguracji z zaworem i kiedy puścimy tak jak sugerujesz pompy od 40 stopni.

30? rozumiem że nazwiesz to prawidłowymi warunkami pracy wkładu?

włączanie pompy poniżej temperatury otwarcia zaworu mija sie z celem

 

Przy takim starcie będzie maiła 40 ..... bo nie domiesza jeszcze zimnej . Szybko osiągnie 55 i zacznie dopuszczać wodę "powrotną" a górą zasilać c.o. ciepłem . Istotne jest także , szczególnie w kontekście pomysłów z Krakowa , jakie spaliny lecą z komina a na czystość spalin mają wpływ temperatury spalania . Jaki wpływ na temperaturę spalania ma otaczający palenisko płaszcz wodny szybko pokazuje aparatura pomiarowa .... bardzo szybko widać różnicę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same zalecenia w przypadku obydwu firm wynikają z wiedzy a nie radosnej twórczości internetowej .

Sugerowanie że to jedynie jakieś moje fanaberie jest po prostu żałosne .

Żenada .

Prymitywna, głupia, szkodliwa i arogancka manipulacja. Działa tylko na Twoją szkodę i bardzo dobrej firmy którą niestety reprezentujesz. ...Uprzejmie więc informuję, że podłączam urządzenia wodne również w układach wysokotemperaturowych, z atrybutami których mnie nauczono na szkoleniach w firmie Romotop (w Czechach, na szkolenia do Żabiej Woli nigdy nie jeżdżę) . Takich instalacji jest zdecydowana większość. Twierdzę jednak, że to nie jest jedyna słuszna droga do tego by poprawnie wykonać instalacje i nie mieć z nią żadnych problemów....Te informacje przeznaczam bardziej dla forumowiczów, których traktujesz jak idiotów niezdolnych wykonać nawet najprostszych czynności przy swoich kominkach. Do Ciebie i tak nie dociera fakt, że można inaczej niż Ty....

 

Bez odbioru...Ciąg dalszy jak Zdunowi Darkowi skończy się okres...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo bym prosił o pomoc a nie osobiste wycieczki.

 

W tej chwili mam ustawiony kominek na wyjsciu ma miec 69st, - pracuje w trybie ciaglym pompa i ta temp się utrzymuje.

Kominek grzeje bufor 500l - ustawione mam ze pompa dmuchajaca na CO wlacza sie przy 60st. Wszystko fajnie włacza sie ale szybko wystudza sie do 55 i sie wylacza, czekam znowu 15-20 minut- kominek nagrzeje bufor do 60st - znow uruchomi sie na 10 minut - wystudzi do 55 i znowu czekamy 15-20 minut az nagrzeje do 60 i sie wlcza, - tak jest przez caly dzien i noc - kominek pali sie non stop i pompa chodzi na 67-70st. Czy bufor 500l jest za duzy? czy zastosowanie mniejszego pomoze? Czy wywalic bufor i dac wymiennik plytowy? Za wszelką pomoc z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jaki masz przepływ na pompie? Spróbuj ustawić na pierwszy bieg i zobacz jaki będzie efekt. Przy wysokim przepływie będziesz miał właśnie taki efekt. Chociaż jeśli przy rozgrzanym kominku czekasz 20 minut aby nagrzał z 55 do 60 stopni to dużo daje do myślenia. U mnie trwa to maksymalnie 5 minut. Edytowane przez MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa chodzi na najwyższym 3cim biegu. Może faktycznie zmiejszenie na drugi pomoze?

 

 

Wiecej powietrza nie potrzeba, poniewaz kominek spokojnie osiaga te 70st i jest to spalanie w pewnym momencie tlumione, co mam mu ustawic 75st?

Edytowane przez staszek-murator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa chodzi na najwyższym 3cim biegu. Może faktycznie zmiejszenie na drugi pomoze?

 

 

 

Ale czego oczekujesz, płynniejszej pracy pompy, czy nie dogrzewa kominek chałupy?

Bezpieczeczniej jest użytkować kominek jak pompa jest włączona na 3 biegu. Nawet sprawność kominka będziesz miał większą przy takiej pracy.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Kominka ogrzewajaca bufor chodzi na 3cim biegu

 

Pompa od krazenia wody z bufora na CO - tez na 3 cim

 

 

Oczkiwalbym plynniejszej pracy pompy obiegowej od CO - gdyz jej przerywana praca nie pozwala dogrzac podłogówki - zanim pusci ciepla wode na podloge w odpowiedniej ilosci bufor juz sie wystudzi i wylacza pompe CO. Czy zmienijszenie pojemnosci bufora coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Kominka ogrzewajaca bufor chodzi na 3cim biegu

 

Pompa od krazenia wody z bufora na CO - tez na 3 cim

 

 

Oczkiwalbym plynniejszej pracy pompy obiegowej od CO - gdyz jej przerywana praca nie pozwala dogrzac podłogówki - zanim pusci ciepla wode na podloge w odpowiedniej ilosci bufor juz sie wystudzi i wylacza pompe CO. Czy zmienijszenie pojemnosci bufora coś da?

Tylko zwiększenie ilości energii, którą wytwarzasz może coś dać, czyli musisz szybciej spalać paliwo w jednostce czasu.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo bym prosił o pomoc a nie osobiste wycieczki.

 

W tej chwili mam ustawiony kominek na wyjsciu ma miec 69st, - pracuje w trybie ciaglym pompa i ta temp się utrzymuje.

Kominek grzeje bufor 500l - ustawione mam ze pompa dmuchajaca na CO wlacza sie przy 60st. Wszystko fajnie włacza sie ale szybko wystudza sie do 55 i sie wylacza, czekam znowu 15-20 minut- kominek nagrzeje bufor do 60st - znow uruchomi sie na 10 minut - wystudzi do 55 i znowu czekamy 15-20 minut az nagrzeje do 60 i sie wlcza, - tak jest przez caly dzien i noc - kominek pali sie non stop i pompa chodzi na 67-70st. Czy bufor 500l jest za duzy? czy zastosowanie mniejszego pomoze? Czy wywalic bufor i dac wymiennik plytowy? Za wszelką pomoc z góry dziekuje.

 

U mnie kominek z PW bez bufora, zasila podłogówkę na całej powierzchni domu, temperatura na zasilaniu z kominka oscyluje w granicach 35 -42 stopinie przez cały czas palenia. Mam wrażenie, że u Ciebie kominek nie wyrabia na bufor, albo jest duży pobór energii z bufora i paradoksalnie bufor może być za mały. Kominkarze i hydraulicy będą wiedzieć najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego oczekujesz, płynniejszej pracy pompy, czy nie dogrzewa kominek chałupy?

Bezpieczeczniej jest użytkować kominek jak pompa jest włączona na 3 biegu. Nawet sprawność kominka będziesz miał większą przy takiej pracy.

 

Po co tworzyć wysokie przepływy i przewalać niewiadomo jakie ilości wody? Tu trzeba dopasować przepływ do mocy kominka. Trzeci bieg dla mnie w tej sytuacji daje za duży przepływ w stosunku do mocy kominka. Ja u siebie na pompie 25-60 jak ustawie trzeci bieg to brunner, w którym mam temperaturę blisko 900 stopni ledwo dociąga do 60 paru stopni. Na 3 biegu pompa przewala 2 m3 wody na godzinę. Według mnie to dużo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, on ma bufor, który w tej chwili stoi bezużyteczny, to co wytwarza nie starcza na bieżące potrzeby i najprawdopodobniej jeszcze w nocy musi podkładać.:rolleyes:

 

 

Tego wpisu nie widziałem, dopisałeś.

Wiecej powietrza nie potrzeba, ponieważ kominek spokojnie osiąga te 70st i jest to spalanie w pewnym momencie tłumione, co mam mu ustawić 75st?

 

Masz ustawić 85 stopni.

Jak naładujesz bufor to wróć do poprzednich ustawień.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie jednoznaczne. Porady typu zrób to, potem to, a potem tamto, doprowadziły do rozpaczy niejednego forumowicza...Gdzie jest hydraulik, który to robił? A jeśli to on nie daje rady, wezwać na miejsce kumatego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wezwał kogos kumatego, ktoś kto to robił nie odbiera telefonów i ma to w dupie, bo zepsuł tą instalacje. Było też 4ech innych i nie widziałem w ich oczach rozwiązania - mowili a moze to a moze tamto a moze dodadkowa pompa amoze srednica rur a moze bajpass a moze wymiennik a moze... Jestem umówiony z jednym najbardziej konkretnym czekam az bedzie mial wolny termin.

 

Fabrycznie na sterowniku kominka mam ze przy 80st wyje alarm - moge to oczywiscie zmienić, pytanie tylko czy nie za duzo to 85? po co mam ustawiac 85 a pozniej wracac do 70?

 

Pozatym im wieksza roznica temp np na kominku dam 70 a na buforze start pompy przy 50 - to bufor wychlodzi mi kominek tak ze nie utrzymuje on stae tych 70st tylko temp spada do 55 - wylacza pompe i znowu laduje do 70 - startuje pogrzeje chwile bufor i znowu spadnie - wiec calkowicie bez sensu - aby pompa na kominku pracowała w trybie ciaglym i kominek nie byla na "ssaniu" to roznica temp zadanych na pompach musi byc max 8st. - wtedy pompa kominkowa chodzi non stop - a bufor zalacza sie na 5 minut co 15-20 minut.

 

 

Napewno nie ma u mnie sytuacji takiej jak mi obiecywano ze bufor sie nagrzewa i trzyma taka temp ze w kominku zgasnie a energia bufora grzeje jeszcze grzejniki z 2-3h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wezwał kogos kumatego, ktoś kto to robił nie odbiera telefonów i ma to w dupie, bo zepsuł tą instalacje. Było też 4ech innych i nie widziałem w ich oczach rozwiązania - mowili a moze to a moze tamto a moze dodadkowa pompa amoze srednica rur a moze bajpass a moze wymiennik a moze... Jestem umówiony z jednym najbardziej konkretnym czekam az bedzie mial wolny termin.

 

Fabrycznie na sterowniku kominka mam ze przy 80st wyje alarm - moge to oczywiscie zmienić, pytanie tylko czy nie za duzo to 85? po co mam ustawiac 85 a pozniej wracac do 70?

 

Pozatym im wieksza roznica temp np na kominku dam 70 a na buforze start pompy przy 50 - to bufor wychlodzi mi kominek tak ze nie utrzymuje on stae tych 70st tylko temp spada do 55 - wylacza pompe i znowu laduje do 70 - startuje pogrzeje chwile bufor i znowu spadnie - wiec calkowicie bez sensu - aby pompa na kominku pracowała w trybie ciaglym i kominek nie byla na "ssaniu" to roznica temp zadanych na pompach musi byc max 8st. - wtedy pompa kominkowa chodzi non stop - a bufor zalacza sie na 5 minut co 15-20 minut.

 

 

Na pewno nie ma u mnie sytuacji takiej jak mi obiecywano ze bufor sie nagrzewa i trzyma taka temp ze w kominku zgasnie a energia bufora grzeje jeszcze grzejniki z 2-3h.

Zmień nastawy alarmu niech wyje od 90 stopni.

Najpierw spróbujemy załadować bufor z wodą, zostaw pompę kominka na 3 biegu,dopóki nie zaczniesz wytwarzać więcej energii niż pochłania dom to nastawy pomp nie mają wiekszego sensu.Pompa bufora musi się wyłączyć, a wyłączy się wtedy jak dogrzejesz chałupę do zadanej. Teraz szarpią obie pompy na zmianę to ciepło ,które wytwarza kominek.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...