Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady na zamówienie


Qazimodo

Recommended Posts

Cześć! Właśnie trafiłem na takie "cudo" http://allegro.pl/nietypowy-wklad-z-plaszczem-32kw-indywidualny-proj-i3043783330.html

Interesuje mnie dostęp do komory spalania (załadunek drewna) od tyłu. Zna ktoś z Was coś podobnego?

A może znacie tę konkretną firmę?

 

Ja to jeśli pozwolisz spytam......konkretnie do czego właśnie tobie ma służyć załadunek od tyłu???Co chcesz w takim wkładzie osiągnąć???Masz problem w chałupie by akurat ten sposób był jak najbardziej ekonomiczny a jeśli tak to z jakiego punku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek to kotłownia :) Mam komin na środku domu, akurat pomiędzy korytarzem, kuchnią a salonem. Korytarz ma super wnękę na drewno. Idealnie mógłbym dokładać tam drewno a w salonie miałbym piękny widok na ogień i brak dymu, czarnego sufitu etc..

Ale naturalnie główny powód to poprostu ot taka sobie moja fanaberia..

No i ciekawi mnie zawsze coś nowego w temacie wkładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Też mam komin prawie na środku domu.

2.Także pomiędzy

..........korytarzem, kuchnią a salonem...........

3.Za kominem mam pomieszczenie gospodarcze-spiżarnię.

4.

...w salonie miałbym piękny widok na ogień i brak dymu, czarnego sufitu etc........

a tego za jasną cholerę nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to bo i tak nie chce kominka z PW.

Ale wyjaśniając - kominki, zwłaszcza te z PW gdy dokładasz drwa potrafią dużo dymu wpuścić gdy otworzysz szybę. I żadna technika i umiejętności w 100% od tego Cię nie uchronią. Nawet licząc raz na 20 gdy otwieramy drzwiczki dym wpadnie i trochę okopci sufit, obudowę etc..

Gdyby ten sam problem pojawił się na tyłach wkładu, było by to mniej kłopotliwe.

 

kolego NIKTSPECJALNY kto jak kto ale Ty powinieneś doskonale zdawać sobie z tego sprawę :)

Naturalnie "czarny sufit" to troszkę przesadziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kolego NIKTSPECJALNY kto jak kto ale Ty powinieneś doskonale zdawać sobie z tego sprawę........

Zdaję sobie sprawę ale z tego ,że bardzo problem przejaskrawiasz.4 lata użytkowania mego smolucha przyjemność w powolnym otwieraniu drzwiczek ,sufit nie odymiony,pomieszczenie mam odizolowane i wykorzystane do innych poruczeń,Kominek to kominek a nie kotłownia.Ten twój raczej kojarzy mi się z obsługa jakiegoś monstrum do spalania jakiś nieczystości w cementowi.Nie ma tego smaczku nawet jeśli obudowa czy sufit zmieniają z deka kolorek.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...