Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najlepszy rekuperator do 4000zł i 350m3/h


Recommended Posts

Witam,

Tak jak napisał p. Michał nie ma takiego. Sprawność przede wszystkim. Napisał Pan, że ma małe GWC. Jaka jest długość tego GWC? jaki ma Pan metraż domu? Czy na pewno ma Pan odpowiednio dobrany rekuperator do powierzchni domu?

 

Przyjrzałem się tym rekuperatorom z Tywentu. Moja opinia jest taka - niestety oprócz dobrych wentylatorów EBM nic w tej centrali nie ma. Na Pana miejscu jeżeli miałbym dylemat cenowy zdecydowałbym się albo na Frapol lub Prowent.

Jeżeli wydał Pan tyle pieniedzy na instalacje to nie nalezy aż tak mocno oszczędzać na najważniejszym urządzeniu czyli na rekuperatorze. Lepiej odżałować 2000 - 3000zł więcej i założyć już porządnej klasy rekuperator niż wydać mniej ale nie mieć tak naprawdę żadnego odzysku ciepła. Przecież to w WM jest najważniejsze.

 

Pozdrawiam i zapraszam również na nowo otwarte forum poświęcone tylko i wyłącznie rekuperacji, wentylacji pod adresem wentylacyjno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się tym rekuperatorom z Tywentu. Moja opinia jest taka - niestety oprócz dobrych wentylatorów EBM nic w tej centrali nie ma. Na Pana miejscu jeżeli miałbym dylemat cenowy zdecydowałbym się albo na Frapol lub Prowent.

Jeżeli wydał Pan tyle pieniedzy na instalacje to nie nalezy aż tak mocno oszczędzać na najważniejszym urządzeniu czyli na rekuperatorze. Lepiej odżałować 2000 - 3000zł więcej i założyć już porządnej klasy rekuperator niż wydać mniej ale nie mieć tak naprawdę żadnego odzysku ciepła. Przecież to w WM jest najważniejsze.

 

Pozdrawiam i zapraszam również na nowo otwarte forum poświęcone tylko i wyłącznie rekuperacji, wentylacji pod adresem

 

Od kiedy to najważniejszą funkcją WM jest odzysk? Zwłaszcza przy gwc to czy sprawność będzie 90 czy 70% ma małe znaczenie, kiedy różnica temperatur między dostarczanym i usuwanym przez reku to zaledwie kilka stopni.

Świetna reklama forum. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w ubiegłym roku udało kupić Brookvent'a - podstawowy model za coś ok. 4000 PLN (wersja po downgradzie małym, tj. bez sterowania elektronicznego, które ktoś mi słusznie wyjaśnił, jest zbędne w rekuperatorze; zostało zwykłe przełączanie między dwoma prędkościami przełącznikiem zewnętrznym). Ale z tego co czytam na forum, jest jakiś problem z dostępnością tych centralek obecnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przemyśleć sprawę.

Dlaczego ? ponieważ kit idzie cały czas w nas :D że taki wymiennik itp ... może być ze styropianu ...

I tak 1mm materiału z jakiego jest zbudowany nie ma znaczenia bo upierdliwe jest powietrze które styka się z każdym materiałem ...

stąd nie mamy do czynienia z czystym przewodzeniem przez materiał z jakiego jest zrobiony wymiennik, przez co albo musi być wielki - albo pchać mocny strumień powietrza przez niego idealnie 10m/s ... ale to huragan ... zostaje z tego wielkość i spokojna wymiana .

Dlatego na razie myślę wziąć te taki największy wymiennik, a i trzeba policzyć w funkcji czasu ile może przekazać ciepła, tego faktycznego nie że nagle jakieś 90% gdy tak na prawdę jest 50 % ...

Mogę wydzielić przestrzeń nawet 3x7 metrów na takie urządzenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest nic innego niż tywent w najtańszej swojej postaci..

Strasznie huczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...