Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy de dietrich może działać bez gazu?


raas

Recommended Posts

Witajcie.

Chciałbym połączyć kocioł de dietrich mcr2/24s z kominkiem z płaszczem wodnym. Za pomocą wymiennika płytowego chciałbym zrobić kominek alternatywnym żródłem ciapła dla podłogówki, w tej chwili zasilanej tylko de dietrichem. Tutaj rodzi się pytanie: jak zmusić pompę kotła gazowego do pracy bez gazu? da się czy nie bardzo? Może trzeba zastosować osobną pompę? ale wtedy musiałbym omijać tę która jest zainstalowana , coby nie dławiła układu....hmm pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Włącz kocioł w tryb pracy CO.Kocioł zacnie działać normalnie (zapali gaz) .Napal w kominku .woda z kominka powinna dostać sie na powrót kotła .Kocioł wykryje wysoką temperaturę i wyłączy palnik ,ale pompa będzie działać.

Wadą tego rozwiązania jest to ,że podczas normalnej pracy kotła (bez palenia w kominku) kominek jest ciepły i traci ciepło do komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ hydraulik_ Dzięki wielkie za odzew- spróbuję tak zrobić - pomierzę temperatury, mam nadzieję że kominek przy normalnej pracy kotła nie odbierze za dużo ciepła bo jest on przecież na drugim obiegu wymiennika ciepła i jego pompa podczas pracy kotła gazowego nie będzie pracować....

 

Sprawdziłem właśnie w instrukcji de dietricha - W przypadku gdy temperatura powrotu przekracza temperaturę zasilania kocioł wstrzymuje pracę i wywala kod błędu E2

Edytowane przez raas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...