Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kratki.pl Oliwia vs Unico Dragon 4B


homecactus

Recommended Posts

Nie wciągniesz mnie w niekończące i nic końcowo nie wnoszące "komentowanie"

Raczej to Ty powienieneś według mnie, jeżeli chcesz zagłębiać temat, dociekać:

skąd, którędy i po co powietrze doprowadzane jest do paleniska. ..........

Jaaaaaaaaaaasne:) Tylko dlaczego uczciwie mu nie odpowiesz ,że mimo modyfikacji na życzenie i tak ten wkład będzie pobierał powietrze z pomieszczenia ???? Wiem ,że nie ma to większego znaczenia , ale to nie ja takie głupoty wmawiałem przez lata.
Takie obszerne informacje są dostępne tutaj na forum.

No chyba że, wystarcza Ci rzucona krótka i nic nie mówiąca informacja typu "bezczelny - niezaszczelny, szczelny, troche szczelny, niecałkiem bezczelny"

.

A takie pytania to skąd się wzięły, jak nie z czytania głupot na tym ( i podobnych ) forum http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166279-KOMINKI-Pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-kominków&p=5840234&viewfull=1#post5840234 . Pewnie z czytania takich durectw http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166279-KOMINKI-Pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-kominków&p=5817823&viewfull=1#post5817823 . Chcesz , to poszukam Twoich podobnych :p

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ty to pytasz aby spytać czy chcesz coś osiągnąć???Jaki masz kominek???????Chcesz go zamienić???????Kopcenie szyby cie interesi?????:cool::yes:

 

 

Kominka nie mam żadnego, zastanawiam się nad tym co kupić, unico też jest w tym zakresie, bo ma te dwie szybki

Ale po głowie chodzi mi spartherm i Brunner chociaż coraz częściej dochodze do wniosku że palić się tam będzie okazjonalnie, co nie zmienia faktu że płomień chce widzieć a zakopcona szyba mnie nie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominka nie mam żadnego, zastanawiam się nad tym co kupić, unico też jest w tym zakresie, bo ma te dwie szybki

Ale po głowie chodzi mi spartherm i Brunner chociaż coraz częściej dochodze do wniosku że palić się tam będzie okazjonalnie, co nie zmienia faktu że płomień chce widzieć a zakopcona szyba mnie nie interesuje

 

.......coraz częściej dochodze do wniosku że palić się tam będzie okazjonalnie.............

Już to wielokrotnie podkreślałem i odsyłałem tych co maja takie zamiary w paleniu by pytali w topiku,który jest właśnie dla takich palaczy.Okazjonalnie,sporadycznie w wickendy:D...Co ci tu doradzać jak w salonie postawisz byle co.Tez będzie grzało okazjonalnie i łogień będzie.Szyba ci się nie okopci bo nie zdąży :yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Tarczyn Tarczyn Tarczyn

 

jakąś jedną z paletek wysłałem wczoraj do tej miejscowości.

w razie zapytań PW

 

JEŻELI TO JEST TEN DRAGONIK, to interesuje mnie jak wygląda obsługa kurierska.

 

Ten ten.

Obsługa kurierska - trudno powiedzieć, odbierali fachowcy od glazury. nie narzekali, więc chyba ok, kurier nawet podjechał tak blisko domu, żeby kominek postawić na schodach wejściowych, co by nie trzeba było w górę nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sliski temat do dyskusji.

ja powiem tak, jesli masz podpięte powietrze, to nawet popsucie rekuperacji nie spowoduje takiego podciśnienia aby wyciągnąć dym z nie do końca szczelnego wkładu, tak jak nie wciągnie dymu np. turbina typu darco.

powiem też, ze właściwie zaden wkład nie jest tak do końca szczelny na 100%, i choć bywają szczelne na 98 %, to nie jest to jedyny i niezaprzeczalny wyznacznik jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sliski temat do dyskusji.

ja powiem tak, jesli masz podpięte powietrze, to nawet popsucie rekuperacji nie spowoduje takiego podciśnienia aby wyciągnąć dym z nie do końca szczelnego wkładu, tak jak nie wciągnie dymu np. turbina typu darco.

powiem też, ze właściwie zaden wkład nie jest tak do końca szczelny na 100%, i choć bywają szczelne na 98 %, to nie jest to jedyny i niezaprzeczalny wyznacznik jakości :)

 

Lechosław jesteś niedouczony :D Przecież powszechnie wiadomo ,że Brunner i Olsberg robią wkłady w 100% szczelne. Herr Batura tak twierdzi - dlaczego miałbyś mu nie wierzyć ;)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechosław jesteś niedouczony :D Przecież powszechnie wiadomo ,że Brunner i Olsberg robią wkłady w 100% szczelne. Herr Batura tak twierdzi - dlaczego miałbyś mu nie wierzyć ;)

 

pzdr.

 

powiem tylko, ze bardzo sobie cenię waszą wymianę poglądów .

 

a rzeczone wkłady pewnie testują pod wodą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też ciągle przeżywać, że się nie udało...:lol2:

 

 

Qazimodo

 

Oliwia jest nieszczelna, Dragon szczelny. Mówimy o szczelności wkładów kominkowych. Bo wkłady piecowe to inna bajka, dość trudna do zrozumienia jak widzę, więc odpuszczam. Batyskaf i jego szczelność tym bardziej...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechosław jesteś niedouczony :D Przecież powszechnie wiadomo ,że Brunner i Olsberg robią wkłady w 100% szczelne. Herr Batura tak twierdzi - dlaczego miałbyś mu nie wierzyć ;)

 

pzdr.

 

Baderek przecież wiesz ,że takie wkłady nie istnieją :).To jest nawet konstrukcyjnie niemożliwe.....ale w eterze wszystko i do wszystkich można.Szukam artykułu tego najnowszego by to zobrazować ale nie mogę go znaleźć.wykasowały go Google czy cóś???:p

 

Dobrze ,że te batyskafy sprawdzają pod wodą.ech szkoda.....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrzy ludzie czasem się umawiają. Np. by przechodzić na zielonym, a nie przechodzić na czerwonym świetle. Branżyści kominkowi (ci mądrzejsi ode mnie) umówili się, by nazywać wkłady według jakiegoś klucza w celu ich odróżnienia. Ułatwia to życie, nie ma przełożenia na wodoszczelność:p, pozwala odróżnić co nieco...Oczywiście jak ktoś chce...Mandatów za niezrozumienie nie będzie!:lol2::lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baderek przecież wiesz ,że takie wkłady nie istnieją :).To jest nawet konstrukcyjnie niemożliwe.....ale w eterze wszystko i do wszystkich można.Szukam artykułu tego najnowszego by to zobrazować ale nie mogę go znaleźć.wykasowały go Google czy cóś???:p

 

Dobrze ,że te batyskafy sprawdzają pod wodą.ech szkoda.....:D

 

Ja o tym dobrze wiem, ale wiem ,że są tacy , którzy wciąż to ludziom wmawiają :(. A konsekwencje z braku owej szczelności idą znacznie dalej - praktycznie obalają sensowność budowy tzw. kominków ciepłych czy też w innej formie akumulujących ciepło. Branża o tym dobrze wie i siedzi cicho, podobnie jak milczy o pękaniu dosyć popularnych elementów do odbioru ciepła ze spalin. I tak dobrze,że nie ukrywa info. o wpadce z cudownymi krążkami aku. :D

 

pzdr.

 

ps. fajnie ,że wróciłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrzy ludzie czasem się umawiają. Np. by przechodzić na zielonym, a nie przechodzić na czerwonym świetle. Branżyści kominkowi (ci mądrzejsi ode mnie) umówili się, by nazywać wkłady według jakiegoś klucza w celu ich odróżnienia. Ułatwia to życie, nie ma przełożenia na wodoszczelność:p, pozwala odróżnić co nieco...Oczywiście jak ktoś chce...Mandatów za niezrozumienie nie będzie!:lol2::lol2:

 

To nie BRANŻA się umówiła dla jakiegoś wyimaginowanego klucza , tylko TWA w niej istniejące. Klient myśli w sposób prosty- szczelne, to szczelne, nieszczelne , to nieszczelne! I bardzo dobrze wiesz , jakie padają dodatkowe zazwyczaj argumenty , aby biedakom zrobić wodę z mózgu :p A jeżeli potem gwiżdże wkład przy zamkniętych dolotach lub regulacja niczego nie reguluje i drewno spala się bez opamiętania, wtedy nazywacie to najwłaściwszym sposobem palenia :D - ekologicznym :p

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie BRANŻA się umówiła dla jakiegoś wyimaginowanego klucza , tylko TWA w niej istniejące. Klient myśli w sposób prosty- szczelne, to szczelne, nieszczelne , to nieszczelne! I bardzo dobrze wiesz , jakie padają dodatkowe zazwyczaj argumenty , aby biedakom zrobić wodę z mózgu :p A jeżeli potem gwiżdże wkład przy zamkniętych dolotach lub regulacja niczego nie reguluje i drewno spala się bez opamiętania, wtedy nazywacie to najwłaściwszym sposobem palenia :D - ekologicznym :p

 

pzdr.

 

Baderek jeszcze raz dzięki.Zaczynam cię widzieć w innym świetle i to jest ok bez cuklu bo jest ;);), a tego Pana sobie daruj choć kąśliwość ta ku nie mu jest jak najbardziej uzasadniona.Pracuje na wielkim obiekcie i mam na nim bardzo ważna funkcję.Dbam o szczelność(i nie tylko),która jest tak ważna ,że nie można jej okiełznać.Zawsze pokazuje swój pazur.Dlatego jeszcze raz powtórzę ,że kominki szczelne nie istnieją a o branży powoli chce zapominać bo nie tylko dla niej i z jej wyimaginowanym światem jest to zacne forum.

 

p.s ale cierpliwie czekam gdy ta szczelność pęknie-popuści temu Panu.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby cytowania tego subtelnego określenia "chyba".Bo i po co.Skoro w tak bogatym świecie szczelnych kominków jest dość dużo ich np.zabezpieczeń-tytanowych uszczelniaczy itp.po rozszczelnieniu.Może warto zatrzymać się w tym galopie.Przecież pęknięcia,rysy itp.są nie do ogarnięcia w punktach newralgicznych naszej komory spalania gołym okiem.Eksploatacja to nie wieczność naszego urządzenia. Noktowizory i kamery termowizyjne to cudeńka na miarę tych nieszczelności.:lol2:.Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...