Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kratki.pl Oliwia vs Unico Dragon 4B


homecactus

Recommended Posts

Rozumiem pana konsternacje...

Ale niech Pan zada sobie trochę trudu i poszuka info w jakim celu stosuje się paleniska szczelne a dlaczego niektóre są nieszczelne. Tu nie chodzi o producentów, którzy twierdzą, że coś szczelne jest a w praktyce nie.

 

Kolego ale ja grzecznie zapytałem Pana margod.Nie interesuje mnie w tej chwili twój wywód na temat zasadności stosowania szczelnego paleniska-kominka, bo ono dla mnie nie istnieje.Na przyszłość proszę uwagi w których nie bierzesz udziału zostawić do logicznego finału.Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego ale ja grzecznie zapytałem Pana margod.Nie interesuje mnie w tej chwili twój wywód na temat zasadności stosowania szczelnego paleniska-kominka, bo ono dla mnie nie istnieje.Na przyszłość proszę uwagi w których nie bierzesz udziału zostawić do logicznego finału.Dziękuję za uwagę.

 

skąd ta frustracja? Ta niechęć do wszystkiego i wszystkich? Czy to z powodu przeciągającej się zimy? Trochę empatii;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale ja grzecznie zapytałem Pana margod.Nie interesuje mnie w tej chwili twój wywód na temat zasadności stosowania szczelnego paleniska-kominka, bo ono dla mnie nie istnieje.Na przyszłość proszę uwagi w których nie bierzesz udziału zostawić do logicznego finału.Dziękuję za uwagę.

 

Wypowiedź pełna szacunku dla drugiego forumowicza...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wnioski wynikają z tej dyskusji. Pierwszy: na głupotę nie ma rady. Drugi: Mogę spać spokojnie. Nie ma zagrożenia konkurencją ze strony ludzi którzy utknęli w kominkarstwie na poziomie wełny mineralnej i wkładów pobierających powietrze przez szczelinki w drzwiach i szufladkach na popiół.

 

W zasadzie jaka tam dyskusja?! Widać kto ma najwięcej do powiedzenia:o

 

Twoje , jak zwykle ''rzeczowe'' argumenty powaliły mnie na kolana ;) Poddaję się :p

Może już pora napisać jakąś książkę? Mam już dobry tytuł " Tako rzecze ........" - nie krępuj się , pisz :D

 

pzdr.

 

ps. wykopki archeologiczne :D - z tej strony nie obawiam się konkurencji, nawet gdy będziesz podpinał pod to przymiotnik " nowoczesny" :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam Bader, czy Ty zawsze musisz być na anty? Strzelasz sobie gola do własnej bramki.

Doskonałą POLSKĄ elektroniką możesz sterować proces spalania jak ci się żywnie podoba. Z powodzeniem możesz wykorzystać ją nawet w preferowanym przez Ciebie systemie. Wystarczy Owe genialne "ustrojstwo" zaprogramować po swojemu i zrobisz z ogniem co ci się podoba. Trzeba tylko wiedzieć jak :p i który konkretnie model wybrać.

Nie ma mozliwości, że ktoś się zapomni i nie otworzy dopływu powietrza po dołożeniu drewna. Każde otwarcie drzwiczek to reset programu i rozpoczęcie całego cyklu spalania. Gdybyś nie starał się za wszelką cenę być tańszy od konkurencji i zamontował taki sterownik u Twojego klienta, to On nie miałby teraz problemów ze swoim kominkiem.

 

Gdybyś tylko wiedział trochę więcej o spalaniu ;) Może wtedy dotarłoby do Ciebie ,że owe sterowniki tylko obniżają sprawność wkładu w zamian za iluzoryczne bezpieczeństwo. Paliwa stałe mają inną charakterystykę spalania niż płynne czy gazowe , gdzie sterowniki rzeczywiście zdają egzamin...... ale co tam , skoro wolisz ''tuszowanie syfu pudrem '' Twoja sprawa.

 

pzdr.

 

ps. a propos , wątpię abyś sprawdził , jaka jest potrzebna ilość powietrza do spalenia kg drewna, dlatego dla ułatwienia podam ,że nadmiar powinien wynosić od 1,1 do 2,2 :p ale już nie powiem z czym to jest związane. Wzór na dokładne wyliczenie też mogę zapodać - widocznie nie potrafisz znaleźć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana eniu

 

To temat watku:

Kratki.pl Oliwia vs Unico Dragon 4B

 

A to zapis nad którym prowadzona jest dyskusja :

.Ponieważ dom będzie miał rekuperację, bezwględnym wymogiem jest dolot powietrza z zewnątrz (przygotowany), oraz szczelność kominka.

 

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tych 2 wkładów w tym kontekście?....

 

Nie wierząc w 100% szczelność kominka (dlaczego między innymi pisałem wyżej z racji wykonywanego zawodu) pokusiłem się o polemikę z fachowcami , którzy dość dobrze chcą znać temat. Dowiedzieć się wielu ciekawych-do mądrego i zasadnego stosowania zasad w kominku.Została wtrącona tu także elektronika bezawaryjna więc chciałem się o niej dowiedzieć.Widzi Pan coś w tym obraźliwego???Tego np. nie wiedziałem :

.Gdybyś tylko wiedział trochę więcej o spalaniu ;) Może wtedy dotarłoby do Ciebie ,że owe sterowniki tylko obniżają sprawność wkładu w zamian za iluzoryczne bezpieczeństwo...

To wiedziałem np. ponieważ mam z tym do czynienia na co dzień.

...czy gazowe , gdzie sterowniki rzeczywiście zdają egzamin....

Niech Pan może nie zajmuje się moderacją od tego są uprawnieni ,w razie potrzeby ma Pan ten czarny trójkącik jeśli uważa Pan ,że coś złego dzieje się we wątku.:cool:.Ja wiem przy dodaj do ulubionych :D

serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktuś. Bardzo bym chciał uwierzyć w Twoje nawrócenie. Uwierzę, jak dotrze do Ciebie świadomość, że o sterownikach nie można dyskutować z Baderem, który jedynie wie o ich istnieniu, tylko np z Margotem, który stosuje je od lat. Inaczej będzie to tylko próżna gadanina taka jak tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212959-Proces-spalania-drewna-w-kominkach&p=5918520&viewfull=1#post5918520
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktuś. Bardzo bym chciał uwierzyć w Twoje nawrócenie. Uwierzę, jak dotrze do Ciebie świadomość, że o sterownikach nie można dyskutować z Baderem, który jedynie wie o ich istnieniu, tylko np z Margotem, który stosuje je od lat. Inaczej będzie to tylko próżna gadanina taka jak tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212959-Proces-spalania-drewna-w-kominkach&p=5918520&viewfull=1#post5918520

 

Chyba Pan wyrywkowo czyta posty co jest błędem jak widać.Skoro Pan mocno podkreśla ,że z baderkiem nie można dyskutować o sterownikach to niech mnie Pan oświeci !!! o czy z Panem można dyskutować???No chyba nie o własnym eksperymencie???Chyba nie chodzi o to ,przy Pańskiej wiedzy(jakoś przelizło przez gardło:D), by opisywać cos ustami innych.Tym elektoratu sobie Pan nie wybuduje.

 

serdecznie pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktuś. Bardzo bym chciał uwierzyć w Twoje nawrócenie. Uwierzę, jak dotrze do Ciebie świadomość, że o sterownikach nie można dyskutować z Baderem, który jedynie wie o ich istnieniu, tylko np z Margotem, który stosuje je od lat. Inaczej będzie to tylko próżna gadanina taka jak tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212959-Proces-spalania-drewna-w-kominkach&p=5918520&viewfull=1#post5918520

 

 

Drogi Panie .

 

To ,że wespół z Margotem ''odkryliście sterowniki, gdy Spartherm Wam je pokazał ( horrendalnie drogie , nawiasem mówiąc :p ) nie oznacza ,że nie funkcjonowały już wcześniej ( od ok. prawie 30 lat na rynku- zanim powstał S :D ) Nestorem w ich stosowaniu był chyba , nomen omen NESTOR MARTIN i kilka innych firm z obszaru beneluxu, w czasach , gdy walczono o każdy wat energii. Ale Ty raczej nic na ten temat nie wiesz :( Dla Ciebie Rueg i paru niemców , którzy wskoczyli do jadącego pociągu będzie lokomotywą - ba tak Ci powiedzieli.

 

pzdr.

 

 

ps. zanim zarzucisz mi ściąganie zdjęć z netu , włóż okulary:D Chociaż i ślepy by dostrzegł marną jakość zdjęcia robionego komórką ze starego folderu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdjęcie robione komórką....." Bardzo wzrosła Twoja wiarygodność....

 

Twoja wiedza o sterownikach jest też na tym samym poziomie co zdjęcie ze starego folderu. Nazywanie blaszek z bimetalem sterownikiem to kwintesencja Twojego kominkarstwa....

 

Spartherm NIGDY nie produkował sterowników, bo jego zainteresowanie grzaniem było znikome. Do dzisiaj ich nie produkuje. Zaznaczam: sterownik to nie blaszka która pod wpływem ciepła dogina blaszkę do dziury we wkładzie. Raz lepiej raz gorzej...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Gdyby zdjęcie było wklejone po przeróbce VHS to jakie to ma dla Pana znaczenie Panie eniu. Gada Pan po próżnicy a ja nadal nie mogę się nic od Pana margod dowiedzieć o bezawaryjności jego elektroniki zabezpieczającej cały układ pracy kominka.Czy Pan wie jak zabezpieczyć się przed wtórnym napięciem w Pańskiej elektronice.czy wie Pan o co pytam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja , racja....po PRÓŻNICY.... Pogadaj z Baderkiem. Jego"sterowniki" są w Twoim zasięgu....

 

Pana zasięg powoli się kończy.......nie nakręci mnie Pan Panie eniu.........Niestety o falownikach-przetwornicach-sterownikach nie wie Pan nic........nul.

Wie Pan ,że ja czekam....i się doczekam.:D

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdjęcie robione komórką....." Bardzo wzrosła Twoja wiarygodność....

 

Twoja wiedza o sterownikach jest też na tym samym poziomie co zdjęcie ze starego folderu. Nazywanie blaszek z bimetalem sterownikiem to kwintesencja Twojego kominkarstwa....

 

Spartherm NIGDY nie produkował sterowników, bo jego zainteresowanie grzaniem było znikome. Do dzisiaj ich nie produkuje. Zaznaczam: sterownik to nie blaszka która pod wpływem ciepła dogina blaszkę do dziury we wkładzie. Raz lepiej raz gorzej...:(

 

Miałem ochotę dorzucić do pierwszego zdjęcia jeszcze paluszek, ale może wystarczy Ci ekran :p

 

Na dwóch następnych zdjęciach masz tzw. kominko- kozę w/w Nestora z 1993r ( końcówka produkcji tego modelu ) wyposażoną w bardzo fajne pokrętełko :D Wyjaśnij mi Panie Znafco jakim bimetalem ono steruje :p

 

Żenada .

 

pzdr.

 

ps. ostatnio bawiłem się sterownikiem , który reguluje temperaturę w pomieszczeniu za pomocą sterowania procesem palenia - i to na pilocika ( choć akurat to nie nowość ) ale nie sądzę , żebyś wiedział o czym piszę :p

20130409152.jpg

nestor martin.jpg

nestor martin sterownik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paluszek zawsze pomaga przy braku argumentów...Wiem, że na to mogę zawsze liczyć:cool:

 

Zgrabnie Ci poszło z próbą przerzucenia sporu na to jakie gazety przeglądasz i czym robisz zdjęcia. A nie chodziło czasem o to, jak jest zbudowany Termokaust?:eek:

 

Sterownik to nie przymykadełko powietrza na pilocika albo pokrętełko z ebonitu. Sterownik który może sterować samodzielnie procesem i autonomią spalania musi mieć sondę która mierzy spaliny a nie ciepło wylatujące z urządzenia. Znam te wszystkie namiastki sterowników, ale one owszem mogą procesem spalania dowodzić, ale nie potrafią go zakończyć po wypaleniu opału. Jeśli widzisz różnicę między sterownikiem typu EOS, LEDATRONIC a blaszką która przymyka powietrze gdy urządzenie jest za ciepłe lub otwiera gdy robi się zimne - mogę Ci co nieco wyjaśnić....Choć marnie to się zapowiada...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan Panie eniu to się rozwija wiedzowo :D ,czy stanął Pan w miejscu???

.Znam te wszystkie namiastki sterowników, ale one owszem mogą procesem spalania dowodzić, ale nie potrafią go zakończyć po wypaleniu opału..

 

Może Pan przybliży te stare metody-układy elektroniczne podtrzymujące i sterujące procesem spalania drewna w kominku.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...