Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Śniadanie,obiad też już był to może przystawka do ............krejzi :D.

 

Cztery plastry szynki prowansalskiej,szparagi,mocno rozbita polędwica wieprzowa,kilka trufli.Szparagi gotowiec ze słoika.Cienkie plastry trufli i kilka szaragów zawijamy polędwicą,a polędwicę szynką.Przesmażamy i do piekarnika na 20 min.:yes: i schamińdziory.Rewelka do krejzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 849
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obiad w piękny słoneczny dzień bo taki zapowiada się w sobotę to tylko coś z grilla.Sezon jeszcze daleko ale gdy się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.Zrobię szaszłyki z polędwicy wołowej.Samo grillowanie jak twierdzi mój kolo jest dla niego nie pojęte bo dziwnie ,krótkie ale wyśmienicie smakuje.Polędwicę kroję w paski jak kurczaka na su-flaka.Robię prostą marynatę.W blenderze miksuję upieczony w piekarniku czosnek,paprykę,pomidora,olej truflowy, (odrobiną ) sosu sojowo-grzybowego by podtrzymać aromat.Polędwica do marynaty na kilka godzin.Wyciągam odsączam z marynaty nabijam na patyki do szaszłyków jak na suflaki i na kilka minut na dobrze rozgrzanego grilla.Podam ją z penne z kurkami (niestety mrożonymi) usmażonymi na maśle z czosnkiem.Jak odparują zabielę śmietaną i ulubionym startym serem lazurkiem .Przepis stary sprawdzony:yes::D.Dodam świeżą posiekaną bazylię. Szaszłyk z grilla,penne polane sosem z kurek i do popitki kompot mirabelkowy z miętą.:D:D:D.

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w innych odsłonach .Przed sobotnim obiadem fajna kanapka obiado-kolacyjna na gorąco do Qcizu.Czyli moje Stromboleczka :wiggle:. i tak:

1.cienkie ciasto do pizzy

2.ugotowane podudzie ,aż się rozpada

3.Kilka plasterków salami PICKA

4.mozzarella tarta

5.świeża ma ulubiona bazylia

6.sól i pieprz do smaku.

 

Cienkie ciasto na papier do pieczenia,rozwałkowane w kształcie cygara:lol2:.Obieram kurczaka i układam jako pierwszą warstwę.Na to plasterki salami i mozzarella a potem bazylia cale liście.Solę i pieprzę.Zawijam w cygaro..Ale by mi nie eksplodowała nacinam nożem górę tak aby było widać trochę farsz.10 min w piekarniku 200 stC. Kanapka zajebista.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiadek się już przygotowuje a grill w pogotowiu ,polędwica dochodzi.;) jak topik naszej wielkim sercem.:) i jej Tongo-Pongo Q

Mus jakąś surówkę zapodać.Zrobię zapomniana surówkę z marchewki i pomarańczy.Marchewkę pokroję w cienkie paseczki i z blanszuje w wodzie z dodatkiem,mojej domowej benki. AnSi ma ja na pewno w swym repertuarze.Pomarańczę dokładnie obiorę i pokroję w kostkę.Marchew wyjmuję osuszam i studzę .Dodaję pomarańczę ,skrapiam oliwą z trufli,wyciskam sok z 1/2 limonki,delikatnie solę.Gotowa.

Zrobię też deser ale to potem,gdyż wówczas to wtenczas jedziemy na basenik a potem na zakupy po jakiegoś ciucha do Plazy.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill-szaszłyki z polędwicy wołowej rewelacja,polecam.Jutro jagnięcina z Makro. Zrobię w sosie własnym i skórach razowych ;).Ziemniaki "tu tu tu".Polecam ...........coś niesamowitego.Tu tu tu polane sosem z jagnięciny to dopiero smak.Do kubków :) smakowych wymuszę surówkę z trzech naci ;):).....Majonez kielecki lub własnej roboty i szara reneta.tarta na górę.Na zapojkę kompot francuski.Czyli:

1.sos z jagnięciny wolno duszonęj ze skórami razowymi

2.Trzy posiekane nacie z majonezem i szarą renetą

3.kompot francuski ale koniecznie z owoców konserwowych (inne be)

 

stek z kangura na wtorek może......... bo Australia zjeżdża.;):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T2 luzik bo guscik se poszedł do T4.

Chyba tu wkleję kangurka............choć poczekam najpierw na fotki bęca .starym zwyczajem.Czyli on wklei wino i surowego steka z kangura a potem da go nam na misce marmurowej z macaronem lub spalonym pieczywem.z pomidorami z foliaka (fotkę mam ale to nie tu na razie może) .Ok czekam ..:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty bęc jak nie masz jagnięciny to wiesz:rolleyes:...........jakby ci tu powiedzieć:sick:................mam dylemat:confused:.............czy sobie poradzisz i nie narazisz na szwank dobrego imienia FM i tych wszystkich swoich wejść....................Ty idź bić Barana........ale małego. Wklejaj foty z winiarni swej i jagnięcinę na talerzu.Ty nie rób kichy ludzie FM patrzą......popatrz ile watki amatorskie maja wejść.Wiem ,że kichy nie zrobisz .Sam w chałupie i na tarasie jesteś to i ci nikt przeszkadzał nie będzie.:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha
Ty bęc jak nie masz jagnięciny to wiesz:rolleyes:...........jakby ci tu powiedzieć:sick:................mam dylemat:confused:.............czy sobie poradzisz i nie narazisz na szwank dobrego imienia FM i tych wszystkich swoich wejść....................Ty idź bić Barana........ale małego. Wklejaj foty z winiarni swej i jagnięcinę na talerzu.Ty nie rób kichy ludzie FM patrzą......popatrz ile watki amatorskie maja wejść.Wiem ,że kichy nie zrobisz .Sam w chałupie i na tarasie jesteś to i ci nikt przeszkadzał nie będzie.:wiggle:

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z babcią chodzisz na zakupy???:)Daj babci spokój.Ale!ale!, na jagnię czekam z niecierpliwością.Oj biedaku wiem co to samotność ale nie poddawaj się.Gdybyś miał ,żonę ,dziatki,uwierz życie jest wtedy kolorowe.Człowiek wtedy czuje ,że dla nich żyje,ma sie kim pochwalić,pomóc im by byli kimś w życiu,zadbać by nic im nie brakowało(po prostu rodzina,przyjaciele) ,a tak samotnia ,winiarnia :popcorn:,jacht z rybamy,sandały,lexsus,czyli fura,skóra ,laptop,tablet,smart fon i komóra:),,Pozostaje tylko :bash: no i obnażanie relacji kulinarnych.Wiem ,że tą samotność dobrze wykorzystujesz z dala od Świata zewnętrznego.Można ci jakoś pomóc :confused:.

 

Mam Australię(jeszcze nie w komplecie(reszta we wtorek) i Warszawkę w odwiedzinach(moje kochane dziatki).Jak widzisz wstałem wcześnie bo mus śniadanko przygotować.:rolleyes:.TRADYCYJNIE!

 

1.jajka po wiedeńsku

2.grzanki z grahamki

3.pasta rybna ale z parowanego,wy filetowanego dorsza,koniecznie z kiszonym pomidorem i rukolą

4.Bon-pik:);) czyli biała kiełbacha cielęca z wody

5.kopi Luwak i cacao

6.dżem figowy i ciasteczka morelowe

 

:bye:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...