Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 849
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tą krypą wracaliśmy po lunchu :D.

 

http://images66.fotosik.pl/158/0d3f8fede41b3091med.jpg

 

zapomniałem przed podaniem właściwego dania podali nam coś śmiesznego.

 

http://images70.fotosik.pl/158/003782b6d7f7c2b1med.jpg

 

Muszę to wprowadzić w chałupie fajny zwyczaj regionalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marzeń do realizacji droga niedaleka. Wystarczą chęci i konsekwencja.

Tu masz opis jak wykonać.

http://www.wedlinydomowe.pl/chleb-domowy/budowa-pieca-chlebowego/1728-na-prosbe-zadymiaczy-budujemy-z-antonio-piec-chlebowy-od-podstaw

Idealne zajęcie na długie zimowe wieczory.

 

Fajnie, że podałeś linka z instrukcją wykonania. Może komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecznie chciałem pomóc NS w realizacji marzeń, a spotkałem się z .... .

Mając taki piecyk chlebowy /drugi w PL!!!/ Eniu ze swoimi wysiada. Zwłaszcza znając determinację NS i chęci do eksperymentów kulinarnych.

Nic z tego nie rozumiem. Niepoukładany jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecznie chciałem pomóc NS w realizacji marzeń, a spotkałem się z .... .

Mając taki piecyk chlebowy /drugi w PL!!!/ Eniu ze swoimi wysiada. Zwłaszcza znając determinację NS i chęci do eksperymentów kulinarnych.

Nic z tego nie rozumiem. Niepoukładany jakiś?

 

Człowieku ja nie chce od ciebie grzecznie,niegrzecznie nic,nul tyle przykrości mi darowałeś ,ze proszę cie już zaiste ostatni raz,nie życzę sobie od ciebie niczego.Co ty strugasz???Idź prowokatorze w swoje rewiry i tam się doświadczaj.Ileż mam cie prosić zaraz zasrulisz mi topik jak zwykle a potem pokrętnie zrzucisz winę by oddalić ja od siebie.Poniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem głodny i zrobiłem dwa rodzaje pierogów.Ze szpinakiem i fetą ale nie jakąś favita vel feta szpinak też mrożony ale od uczciwego producenta(podać nie mogę),mąka 450 cukrownicza na ciasto..Chłopskie z dwoma rodzajami boczku cebulą i ziemniakami.Zapomniałem wkleić fotki ale czy z głębokiego tłuszczu czy z wody są odjazdowe.Ligawa choć pomęczyłem ale steka odkroiłem.Marynuje się wedle sześciu zasad.Nie wszyscy są miłośnikami krwistego ale ja i owszem.Nie z grilla ale z patelni grillowej i indukcji.W przyprawie do suflaków w soku z cytryny i greckiej oliwie z oliwek ale......ale o odpowiedniej kwasowości 0,2 %.Powiem ,że czekam od namolnie myślącej jak zrobić bydle jaki stek ale wole wkleić coś od siebie bo ona gamza tylko i nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mi się marzy bo mały i estetyczny

 

tu można robić wiele potraw -obiadów z dwóch dań niekoniecznie mięsnych(informacja wyklucza kol. perm.)

 

http://1.bp.blogspot.com/-NO-tek_Gz68/UOytGiTFxTI/AAAAAAAADow/oum9j_YK_K8/s1600/piec+chlebowy+bez+wedzarni.png

 

Klasyczna podstawowa wielkość, ok 70 cm średnicy w środku. Na dwie pizze albo cztery bochny chleba. Choć zdarzało się robić mniejsze, niekoniecznie na bazie koła i z kopułą w sklepieniu (najlepsze!). Czasem brak miejsca decydował o kształcie, czasem koszty...Ale zawsze radocha z potraw na drewnie jest niemała.

 

Sam rzadko pichcę, zapraszam przyjaciół, którzy robią to lepiej. na kominkowe zloty zatrudniamy kucharza - mistrza świata w te klocki...

 

Dajcie na luz z dąsami...Ten opis budowy piecyka, wklejony przez Zielonegogaza jest wporzo...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to ty z siebie robisz ofiarę:D.Eskalujesz się ...tylko nie kumam czym.Tam jest baran a właściwie udziec barani.Wiem ,że trudno ci to zrozumieć ale czasami popatrz na to przez pryzmat swego doświadczenia kulinarnego.Sam sobie odpowiesz.:D
Kto cie tam wie co tam pichcisz. Poza tym vietcong brzmi apetycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście te prywatne to każdy głupi wyłapie ale głupszy inaczej nigdy.To po pierwsze.Po drugie to ty nic nie wklejasz tylko podjudzasz,prowokujesz i wprowadzasz bardzo złą atmosferę.Nie gotujesz,nie wklejasz, nul kompletny a tytuł zaszczytny.Jak tak można.ale widać można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto cie tam wie co tam pichcisz. Poza tym vietcong brzmi apetycznie.

 

Nie gotuję dla prowokatorów malkontentów tylko dla tych którzy coś tam z tego wyłapią.Ty najpierw nie lubisz a potem krytykujesz.Wklej jakąś fotkę z ulubionym obiadem mięsnym bo inny to syf.Chętnie popatrzę.Chyba ,że jesteś jak podjudzaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty wydawałoby się temat kulinarny 'Obiadu z dwóch dań.niekoniecznie mięsnych' ma wyjątkowy dar przyciągania:

zasrulaczy, malkontentów, niepoukładanych, namolnych, prowokatorów, jątrzących, obrażających, niegrzecznych, jadzących, tendencyjnych, hormonalnych, niepoukładanych, eskalatorów, głupszych inaczej, wprowadzających złą atmosferę, podjudzaczy,/wynotowane tylko z ostatnich dwóch odsłon/.

Dziwne.

 

PS. Niżej pojawiły się nowe: upierdliwców, wkrętów, innej orientacji

Edytowane przez Greengaz
uzupełnienie przymiotników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty wydawałoby się temat kulinarny 'Obiadu z dwóch dań.niekoniecznie mięsnych' ma wyjątkowy dar przyciągania:

/wynotowane tylko z ostatnich dwóch odsłon/:

zasrulaczy, malkontentów, niepoukładanych, namolnych, prowokatorów, jątrzących, obrażających, niegrzecznych, jadzących, tendencyjnych, hormonalnych, niepoukładanych, eskalatorów, głupszych inaczej, wprowadzających złą atmosferę, podjudzaczy.

Dziwne.

 

Upierdliwców i wkrętów.Ty jesteś jakiejś innej orientacji???.Łazisz za mną i jak adwokat wyszukujesz błędów zwrotów nie kulinarnych nie zwracając uwagi ,że mówisz od rzeczy i nie na tema w wątku w którym prosiłem cie abyś nic nie pisał..Masz problem to się zgłoś.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto cie tam wie co tam pichcisz. Poza tym vietcong brzmi apetycznie.

 

A co ugotowałeś w moim wątku???Co???.Oprócz roszczeń i krytyki musisz tak jak oni???Jeśli musisz to omijaj go dużym kołem.Wiesz tak po prostu tak z przytupem i ze zrozumieniem tu udzielającego.Masz prawo do założenia nowego wątku, tam się doświadczaj i rozwijaj swe kulinarne niechciane potrawy.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ugotowałeś w moim wątku???Co???.Oprócz roszczeń i krytyki musisz tak jak oni???Jeśli musisz to omijaj go dużym kołem.Wiesz tak po prostu tak z przytupem i ze zrozumieniem tu udzielającego.Masz prawo do założenia nowego wątku, tam się doświadczaj i rozwijaj swe kulinarne niechciane potrawy.
Ciężko przechodzisz okres? Rozumiem. Przejdzie to pogadamy. Vietconga nie sól przed pieczeniem bo stwardnieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nawigatory wreszcie zrozumiały.Odeszły w zapomniane:).......................Ale trzeba coś upitrasić.Dwa dorosłe chłopy w dom to rozpi....aj w kuchni i wiele smaków.;).Zapomniałem ,zaprosiłem moją ukochaną Donnę Cicię Gosię na 7 dni na Teneryfe. Fajna rocznica więc postanowiłem ją zaakcentować i spędzić piękne chwile właśnie tam.Należy się mojej Milady.Będą fotki,bardzo przypadła nam do gustu ich strawa.świetna atmosfera stąd po raz kolejny ten wybór.Np. jest tam moja jagnięcina przyrządzana na różne sposoby i te zajebiste sosy mojo verde i mojo rojo.sosy bardzo proste do zrobienia,rzadko je robię bo zapominam o nich.Potrawy z królikiem to ich regionalny majstersztyk a chuleta de cerdo to dla miłośników grilla niezła jazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...