Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

komin.jpg

 

Miekszam w domu jednorodzinnym wybudowanym w połowie lat 80-tych. Ostatnio postanowiłem zamontować okap i prosze zobaczcie co się dzieje. (myślę, że z rysnku wszystko wynika). Co może być tego powodem? Wywala mi wszystko do łazienki na górze, czuć normalnie zapachami z kuchni, nie wiem czemu. Na dole jest wszystko w porządku. Zatkany komin powyżej górnej łazienki? Był sprawdzany 4 miesiące temu

 

 

oczywiście kocioł CO i junkersa mam podłączane do osobnych przewodów wentylacyjnych.. narysowany komin ma wylacznie odprowadzac pare wodna (wentylacja grawitacyjna) z pomieszczen

Edytowane przez luka5z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam, na I biegu jest 150 m3/h, na II 300, na III 450.

 

Nawet na I biegu wystepuje zjawisko jak na obrazku powyzej. A nie powinno skoro kurde mam w kuchni calkiem otwarte okno zeby dostarczyc powietrze do okapu bo rozumiem, ze w naturze wszystko musi wyjsc na 0. Ja bym stawial chyba na to, ze po prostu komin moze byc przytkany w gornej czesci. Chociaz z kolei jak to mozliwe skoro byl sprawdzany na biezaco przez kominiarza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój komin przystosowany jest do grawitacyjnego usuwania powietrza z trzech kratek.Ty dołożyłeś 150-300-450m3/h.Ten komin nie jest w stanie odebrać takiej ilości powietrza.Robi się w nim nadciśnienie skutkujące wpychaniem powietrza z komina do łazienki na piętrze.Gdybyś zatkał tą kratkę w łazience na piętrze,to na wyższych biegach wentylatora będzie ci dmuchało w łazience na dole.Twoja instalacja nie jest przystosowana do okapu z wentylatorem.Na twoim miejscu zainwestował bym w pochłaniacz zapachów nie wymagający podłączenia do instalacji wentylacyjnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wentylatorem.

 

ale zaraz troche mi sie to wydaje nielogiczne (albo mam braki w wiedzy). czy jakby faktycznie komin mial za małą "moc" to czy powietrze nie byloby wypychane tez na dole w lazience w kratce (a raczej przede wszystkim tam)?? a tak nie jest. na dole normalnie mozna przylozyc kartke do kratki w lazience i ja przysysa. na gorze tak nie jest, a wrecz przeciwnie bo wydmuchuje powietrze. moze faktycznie cos z tym kominem nie tak i przytkany w gornej czesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to,że twój komin wentylacyjny jest za mało wydajny dla trzech źródeł.Spróbował bym przytłumić kratkę w dolnej łazience,ale nie tykać tej w kuchni.

 

Aha i nie są podłączone do jednego przewodu. Kuchnia ma oddzielny, łazienka na dole oddzielny. Łazienka na gorze oddzielny. Tylko nie wiem jakim cudem na górze w łazience sa zapachy z kuchni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...