Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wkładu kominkowego do 3000 zł.


Szym3k

Recommended Posts

Witam,

 

Sprawa trochę pilna. Najpóźniej do wtorku muszę się zdecydować na kominek. Kwota jaką mam do przeznaczenia to maksymalnie 3000 zł - im mniej tym lepiej. Priorytetem jest to aby kominek miał szyber i doprowadzenie zimnego powietrza (najlepiej z regulacją tego dopływy). Monterzy polecali mi Invictę, ale z kolei nie podali konkretnego modelu. W sklepie z kolei polecano mi Zuzie, ale ta ma "dokładany" dopływ powietrza i zdaje się, że nie można go regulować.W kominku nie będzie palone stale, ale chyba dobrze by było gdyby był przeznaczony do takiego ogrzewania.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W sklepie z kolei polecano mi Zuzie, ale ta ma "dokładany" dopływ powietrza i zdaje się, że nie można go regulować"

Szkoda ,że w sklepie nie powiedzieli CI ,że można dokupić przepustnicę do regulacji powietrza. np. taka:http://www.rokom-kominki.com.pl/katalog/produkt/przepustnica-fi-100-reczna/1103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Musisz chyba urealnić nieco swoje wymagania z kwotą jaką chcesz przeznaczyć na wkład ...

Pozdrawiam.

 

Ok, czyli rozumiem, że w tej kwocie nie da rady. Pozostaje kupienie kominka i dokupienie przepustnicy i dolotu zimnego powietrza. W takim razie w takiej konfiguracji i cenie co byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale chyba bym zostawał przy kominkach żeliwnych.

Mam Pytanie - czy do Zuzi lub Invicty można zastosować takie rozwiązanie. Jeżeli tak to prosiłbym o wskazanie konkretnego modelu Invicty.

No i kolejne, może głupie pytanie - czy Uniflam i Invicta to ta sama firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szym3k moim zdaniem (podkreślam - moim zdaniem) popełniasz błąd zakładając zakup wyłącznie żeliwniaka. Stalowy wkład z szamotem, wermikulitem, thermotte czy inną okładziną ceramiczną kupisz już poniżej 3000 złotych, a będziesz miał nieporównywalnie większą frajdę z palenia w nim, że o korzyśćiach w formie zagospodarowanej energii ze spalonego drewna ni wspomnę. W grę wchodzi Pama szeroko opisywana na tym forum, Westflame Valeo - marka jakby egzotyczna, ale przyzwoitość na poziomie poprzednika, możnaby przy odrobinie negocjacji zakupić jeden z modeli Hajduka z tym budżetem i oczywiście co najmniej kilka modeli bardzo solidnych Hermesów Unico. W ofercie kratek znajdziesz także dużo lepsze wkłady niż Zuzia nie przekraczając 3 tys. PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko żeliwo jakoś do mnie bardziej przemawia. Nie mówię, że stal jest zła bo nie mam kompletnie o tym pojęcie - ot takie moje widzi mi się.

 

W ofercie kratek znajdziesz także dużo lepsze wkłady niż Zuzia nie przekraczając 3 tys. PLN.

A mogę Cię prosić o wskazanie konkretnych modeli, które spełniają moje oczekiwania?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że dobrego żeliwa za 3000 bez specjalnych, sporych promocji, nie kupisz, a dobrą stal + szamot tak. Choćby coś z Kratek, wspomniane Unico czy Pama za 2990 brutto z 22% Vatem

 

To może chociaż średnia klasa by wchodziła w grę. Widzę, że wspomniana przeze mnie Zuzia cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Wcale nie jestem na nią zdecydowany i nie twierdzę, że jest ona dobra. Szukam po prostu kompromisu między ceną a jakością. Jeżeli ktoś mógłby zaproponować mi taki "złoty środek" będę bardzo wdzięczny. Chyba, że za te pieniądze nie kupi się też średniej jakości :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż średnia klasa by wchodziła w grę. Widzę, że wspomniana przeze mnie Zuzia cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Wcale nie jestem na nią zdecydowany i nie twierdzę, że jest ona dobra. Szukam po prostu kompromisu między ceną a jakością. Jeżeli ktoś mógłby zaproponować mi taki "złoty środek" będę bardzo wdzięczny. Chyba, że za te pieniądze nie kupi się też średniej jakości :( .

 

Zuzia cieszy się zainteresowaniem, bo to hicior kompatybilny z hasłami "tanio" i "Allegro". W tej klasie to doskonały wkład z dobrej firmy. Natomiast Ciebie interesuje klasa średnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je tak nazwać, choć dla odróżnienia, nazwijmy je hiciorami z marketu. Pamiętajmy jednak, że połowa tak zwanych salonów kominkowych też je sprzedaje. I nie ma się co czepiać. Skrzynka z żeliwa, drzwi z zawiasami a nawet z szybą...Popielnik, ruszt, jakaś klamka... i jeszcze kurna, napalić w tym można! Cena dla kogoś komu jakość tita jest rewelacyjna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale możliwe, że inaczej nikt by nie zwrócił uwagi na moją wypowiedź. Byłem w 3 sklepach - w dwóch polecano kominki z firmy Kratki, natomiast w trzecim Pan polecił 2 modele Supra. Tańszą Astrę 2 i Temporis (ten został nazwany piekielną machiną). Powtórzę, że kominek ma u nas służyć jako ozdoba, ponieważ w domu jest c.o. , ale też nie chciałbym kupować najtańszego g..... Jaka jest Wasza opinia na temat tych dwóch wkładów.

 

P.S.

Wiem, że Temporic nie jest wkładem żeliwnym przy których się wcześniej upierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...