Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zuzkolandia-Wykanczamy!!!


Recommended Posts

Czesc Asiazet ja akurat do chusty nie bylam za bardzo i do tej pory nie jestem za bardzo przekonana.

Po pierwsze nie chcialam uczyc dziecka noszenia , mam ich kilka i nie moge tylko jednemu czas poswiecac a dziecko noszone domaga sie tego o wiele czesciej, po drugie duzo korzystam z samochodu bo musze zawiesc starsze corcie do szkoly i na dodatkowe zajecia wiec nie umialabym sobie tej chusty na predce zawiazac, z bagaznika wyciagam wozek i smigamy :yes:

 

 

A tu się nie zgodzę chustę łatwiej wyciągnąć z samochodu i zamotać (po prostu trochę wprawy) niz wyciągnąć wózek, targać jego ciężar i do tego ręce wolne ;-)

I to że dziecko noszone domaga się noszenia więcej niż normalne bzdura ;-) Każde dziecko chce być noszone tzn przytulane itd i albo chce się dziecku dać tej bliskości tyle ile ono chce albo nie . I jeśli ktoś chce się tak przytulać nosić to chusta mu w tym ułatwia . A nie że przez chustę dzieci się domagają noszenia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 646
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zuzia, czytam, że nie znalazłaś jeszcze wózka idealnego?

 

My się wlaśnie rozglądamy za spacerówką - parasolką. CHyba na maclarena quest padnie...:) ALe drogi okrutnie jak na spacerówkę...:eek:

Tylko oglądałam też inne, i nie ma sobie równych.

 

Hmmm ja nie znalazłam lepszego jeśli chodzi o lekką spacerówkę a stabilną i wygodną . Byłam meeeega zadowolona , warta swojej kasy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się nie zgodzę chustę łatwiej wyciągnąć z samochodu i zamotać (po prostu trochę wprawy) niz wyciągnąć wózek, targać jego ciężar i do tego ręce wolne ;-)

I to że dziecko noszone domaga się noszenia więcej niż normalne bzdura ;-) Każde dziecko chce być noszone tzn przytulane itd i albo chce się dziecku dać tej bliskości tyle ile ono chce albo nie . I jeśli ktoś chce się tak przytulać nosić to chusta mu w tym ułatwia . A nie że przez chustę dzieci się domagają noszenia :razz:

 

No widzisz Kanka to ja sie z Toba nie zgodze , wiem że chusty maja wiele zwolenniczek ale ja do nich nie naleze .Moim zdaniem o wiele wygodniej wyciagnac wozek z bagaznika rozłożyc jednym ruchem reki lub nogi i przeciez go nie targasz za soba tylko pchasz. Mnie jest wygodniej wsadzic dziecko do wozka , zakupy do koszyka , niz dzwigac zakupy w rekach i jeszcze dziecko uwieszone .Kregosłup wysiada !!!

 

Jesli ktos ma jedno dziecko to Ok mozna nosic do woli ile sie domaga ale jesli dzieciaczkow jest juz dwoje malych to jak wytlumaczyc dwulatkowi ktory nie rozumie czemu mama nosi na rekach siostrzyczke a ona musi isc na nozkach ( ja mam taka róznice , a co jesli dzieciaczki sa rok po roku bo tez sie tak zdarza to wtedy tylko wozek chusta odpada !!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się nie zgodzę chustę łatwiej wyciągnąć z samochodu i zamotać (po prostu trochę wprawy) niz wyciągnąć wózek, targać jego ciężar i do tego ręce wolne ;-)

I to że dziecko noszone domaga się noszenia więcej niż normalne bzdura ;-) Każde dziecko chce być noszone tzn przytulane itd i albo chce się dziecku dać tej bliskości tyle ile ono chce albo nie . I jeśli ktoś chce się tak przytulać nosić to chusta mu w tym ułatwia . A nie że przez chustę dzieci się domagają noszenia :razz:

 

:lol2: :yes: :wave: :cool:

 

Dodam jeszcze, że zamotać to się można nawet przed wsiądnięciem do auta. I że moje dziecko noszone w chuście notorycznie, nigdy nie "domagało się" noszenia, nawet chodziło spać same od początku - może dlatego, że nie potrzebowało go dodatkowo, skoro tyle go miało w dzień :p Za to szybko chciało się pionizować, bo to właśnie nauczyła je chusta - pionowa pozycja :) Chusta to najlepszy wynalazek rodzicielskiej wyprawki! Dlatego też się w kwestii wózków nie za bardzo mogę wypowiedzieć, bo dla nas wózek to tylko "dodatek" :) Ale życzę powodzenia w poszukiwaniach i zakończenia akcji sukcesem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać, napisałam tylko swoje zdanie ;-). A mam porównanie bo i wózki miałam i kilka (kilkadziesiąt :lol2: ) chust I wszystko ma plusy i minusy . Ale o to że chusta powoduje większe wymuszanie noszenia itd to bzdura wielka i w tym się nie dam przekonać ;-). To tylko kwestia czy ktoś chce nosić (i tu nie chodzi w chuscie) czy nie nosić swoje dzieci i tu są różne poglądy . Ja i tak bym nosiła i przytlulała swoje dziecko ile bym mogła i nie ważne czy w chuście czy bez i chusta nie ma z tym nic wspónego ;-) To jedynie wynalazek który wiele razy uratował mi tylek bo nie oszukujmy się człowiek jest bardziej mobilny z chustą zwłaszcza jak ma więcej dzieci niż jedno niż z wózkiem i dziećmi . Zwłąszcza jak trzeba pozałatwiać sprawy na mieście, w urzędach w miejscach z wielką iloscią schodów itd . Ale to tylko moje zdanie ;-) Wózki też w niektórych sytuacjach sobie chwaliłam zwłaszcza wspomnianą spacerówke jak już moja mała była większa i cięższa ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do spraw budowlanych zamówiłam panele czekam aż przyjadą M.bierze sie za ich kładzenie .

Salon, korytarz i garderoba :

 

http://img542.imageshack.us/img542/3964/panelelapachonegroclass.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pokój najmłodszych córci Dąb Aspen :

 

http://img707.imageshack.us/img707/6567/imgaqq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Gabinet :

 

http://img811.imageshack.us/img811/8657/132pxr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sypialnia i pokój córci Dąb Palony :

 

http://img547.imageshack.us/img547/5972/249850cdc83be20f2efb28d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam również trzy wyceny drzwi na które sie zdecydowalismy i w sklepie w którym kupowaliśmy juz drzwi wejsciowe i brame garażowa dali nam fajny rabat :lol2:

Zdecydowalismy sie na drzwi DRE z serii Galeria Natura Alu 22 i takie beda na piętrze :

 

http://img812.imageshack.us/img812/471/22481281.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W kolorze Wenge:

http://img255.imageshack.us/img255/5738/rr135x135wenge20.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na parterze drzwi do łazienki , kotłowni i do garażu ( do drzwi przeciwpożarowych I30 zgodzili sie nam wstawic bulaja :yes:) beda też w kolorze wenge z bulajem stalowym :

 

http://img856.imageshack.us/img856/8201/bulaj350d1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wstepnie zdecydowalismy sie tez na szklane dzrwi do spizarki , równiez DRE ale jedziemy jeszcze zobaczyc szklane drzwi z Dubiel Glass i przypuszczam ,że z tych zrezygnujemy ale na dzien dzisiejszy mialyby byc takie:

 

http://img844.imageshack.us/img844/3200/drzwiwewnetrznedregalla.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zuziu,

 

fajne podłogi planujesz- dominują ciemne, prawda?:D Uwielbiam ciemne podłogi:yes:

Podziwiam Cię, ze zestawiłaś sobie kilka różnych rodzajów- my zrobiliśmy wszędzie ten sam kolor paneli i na górze i na dole.

Świetne te drzwi do kotłowni- pomysł z bulajem super!:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Agawi

Tak ciemne podłogi dominuja cały dól bedzie w tych najciemniejszych panelach : salon, korytarz, kawalek kuchni, i korytarz na piętrze . Również schody drewniane ( robia sie ) beda w tym samym kolorze co panele :yes:

Natomiast juz w pokojach na piętrze chcemy zrobic pod wystroj pokoju i zeby juz tworzyly odrebne pomieszczenia !!!

 

Fajnie ,że drzwi z bulajem Ci sie podobaja , mnie te okienka kojarza sie z okienkami kajut na statku ,a skoro mamy łazienke w morskim stylu z muszelkami , to tak nam te drzwi od razu wpadły w oko . Łazienka i kotłownia sa obok siebie to fajnie te dwie pary drzwi beda wygladaly obok siebie , przynajmniej Nam sie tak wydaje :yes:

Edytowane przez ZUZIA5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się nie zgodzę chustę łatwiej wyciągnąć z samochodu i zamotać (po prostu trochę wprawy) niz wyciągnąć wózek, targać jego ciężar i do tego ręce wolne ;-)

I to że dziecko noszone domaga się noszenia więcej niż normalne bzdura ;-) Każde dziecko chce być noszone tzn przytulane itd i albo chce się dziecku dać tej bliskości tyle ile ono chce albo nie . I jeśli ktoś chce się tak przytulać nosić to chusta mu w tym ułatwia . A nie że przez chustę dzieci się domagają noszenia :razz:

 

W pełni popieram :)Moje dziecko nigdy nie było specjalnie przytulaśne :) Może dlatego, że chustowane prawie od początku....

 

Zauważyłam jedną rzecz.... rodzice, którzy nie chustuja i nigdy nie próbowali, zazwyczaj zapatrują się na chustowanie negatywnie ;)

Ja nie powiem, że byłam jakąś super entuzjastką przez zachustowaniem. Ale jak tylko spróbowałam to wpadłam :)

 

Wczoraj nie chciało mi się wieczorem synalka ubierać cieplej, to go wzięłam tak jak był, zawiązałam na biodrze i poszliśmy o 18 na spacer :)

 

 

 

Hmmm ja nie znalazłam lepszego jeśli chodzi o lekką spacerówkę a stabilną i wygodną . Byłam meeeega zadowolona , warta swojej kasy ;-)

 

Chyba się szarpniemy :)

 

 

No co do chusty to ja sie nie przekonam :no: , Zakupilam w sobote nastepny wózeczek plus dostawke buggypod dla mojej 2,5latki której na spacerkach jeszcze mecza sie nozki i lubi sie tez zdrzemnac !!! Więc na jakis czas temat wozka mam z głowy :lol2:

 

Pokazuj natentychmiast co za wózek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilam rowniez parasolke (a tak sie przed nia bronilam :lol2:) Espiro Avant . Pojechalam w sumie po Maclarena Techno lub Xlr ( mialam poprzednio wozek Maclarena i sobie chwalilam) ale zakupilam Espiro ze wzgledu na to ze posiada w zestawie pałak , uchwyt na kubek, pokrowiec na nozki , miekka wkladke pod plecki , folie przeciwdeszczowa , ma powiekszana budke przez co lepiej chroni przed wiatrem czy sloncem waga 7,5kg . Do Maclarena niektore z tych akcesorii trzeba dokupic osobno przez co i cena wzrasta, Kosztował 519zl, a ja dostalam na niego jeszcze 50zl rabatu :lol2: ( bo juz kupowalam wczesniej w tym sklepie) Dostawke zakupowalam juz do poprzedniego wozka i teraz tylko ja dopinam :yes: spacerkujemy od soboty codziennie i córcia spi jak suseł to chyba wygodny :lol2:

 

Tu były zdjecia :yes:

Edytowane przez ZUZIA5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele ciekawe:) Nie mogę się doczekać aż pokażesz je już położone na swoim miejscu:)

Na zdj. też się nie zalapałam:(

 

U nas "czas na ogród". Przyjechał teściu,biega z drabkami, przyznaje, pomału nasz teren budowy zaczyna "coś przypominać". Mam tylko dylemat co posadzić wzdłuż podjazdu:(

 

ZUZIU a kiedy Komunia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele ciekawe:) Nie mogę się doczekać aż pokażesz je już położone na swoim miejscu:)

 

Powiem Ci że ja też juz nie moge sie doczekac jak je juz polozymy to teoretycznie moglibysmy sie przenosic :lol2:

 

 

U nas "czas na ogród". Przyjechał teściu,biega z drabkami, przyznaje, pomału nasz teren budowy zaczyna "coś przypominać". Mam tylko dylemat co posadzić wzdłuż podjazdu:(

 

Super ze dzialacie w ogrodzie My to dopiero na przyszla wiosne ruszymy tak na calego z ogrodem i zrobimy tarasy drewniane, w tym roku dzialamy zeby sie urzadzic wewnatrz, tylko tuje posadzimy po dwoch stronach ogrodzenia ok 60szt. trawke sialismy na jesieni wiec to z glowy i nasypalismy kamieni na podjazd zeby nie tonac w blocie :yes: Ale wizje ogrodu juz mam wiec jak nic nie wymodze do przyszlego roku to wiem czego chce :yes:

 

ZUZIU a kiedy Komunia?

 

Komunie mamy 5 Maja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzia - gratuluję zakupu wózka. A jak z maszyną do szycia?

 

Panele "dąb bielony" dla mnie wygrywają, bo ja to już z ciemnego się teraz przerzucam na jasne :p u siebie mam takie raczej kolory w połowie skali: jasne - ciemne...

A drzwi z bulajami - REWELACJA! :) :yes:

 

Maszyne do szycia wybrałam tylko kupie dopiero chyba pod koniec maja lub w czerwcu bo mam teraz sporo wydatków a przekroczylam moj budzet na nia o 100% wiec musi zaczekac :( Wybralam maszyne Łucznik Helena 2060 :

 

PODSTAWOWE FUNKCJE:

 

-Supermocna konstrukcja oraz wytrzymałe mechanizmy

-233 wbudowane wzory, w tym 66 ściegów ozdobnych

-97 liter, cyfr i znaków alfabetu w dwóch stylach: drukowanym i pisma ręcznego

-10 stylów jednostopniowego automatycznego obszywania dziurek

-regulowana szerokość (max 7 mm) oraz długość ściegu (max 4,5 mm)

-przycisk szycia wstecz, ucinacza nitki, podnoszenia/opuszczania igły

-zestaw 13 stopek

DODATKOWE FUNKCJE

 

-pamięć kombinacji znaków i ściegów dekoracyjnych

-automatyczne przeszywanie ściegów blokujących na końcu wzoru

-funkcja lustrzanego odbicia wzoru

-wyświetlacz LCD z pełną informacją o aktualnych ustawieniach szycia i ostrzeżeniach

-regulacja docisku stopki i naprężenia nitki

-ściegi ozdobne do dekorowanie odzieży

-obsługa z rozrusznikiem nożnym lub sterowanie elektroniczne

-elektroniczna regulacja prędkości

-automatyczne nawijanie szpulki

-automatyczne nawlekanie igły

 

http://img845.imageshack.us/img845/7883/maszynydoszycialucznikh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zależy Mi na takiej maszynie z funkcja hafciarki żeby wyszywala alfabet ( nawet najtansza hafciarka to koszt ok 2tys,) , bo bedzie mi to potrzebne do mojego bizneskiu z ktorym ruszam po przeprowadzcce po wakacjach :yes:

 

Ja do tej pory mialam wlasnie bardzo jasne panele , dlatego na odmiane teraz beda ciemne ale polaczone z jasnym gresem. ale najbardziej tez lubie te bielone !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziu w końcu i ja dotarłam do Ciebie ;)

Przyznaję bez bicia, że wątek przejrzałam tak raczej pobieżnie :oops: Ale co nieco wyłapałam w niego :)

Macie super pomysły na wnętrza. Ciekawa jestem jaki będzie efekt końcowy tego sufitu w salonie :yes: Te migoczące gwiazdki u córci to na pewno będzie szał :lol2:

Rzuciły i się też w oczy poduszki i wałeczek jakie uszyłaś - wow :yes:

 

Temat wózka też mi gdzieś mignął ale widzę, że zakupu już dokonałaś :) Ja pewnie na przyszłą wiosnę też będę szukać lekkiej spacerówki i póki co stawiam na maclarena ale kto wie co to będzie za rok :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...