Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zuzkolandia-Wykanczamy!!!


Recommended Posts

O ja nie zauważyłam ze sufit jest niebieski ale gapa ze mnie, mysle że gdybyś przemalowała go na kolor jasniejszej ściany to wyglądałoby to spójniej. No chyba że ten kolor bedzie sie jeszcze gdzies we wnetrzu przewijał-to w takiej sytuacji sie to może obronić.Zresztą zdjecia nie zawsze oddają naturalne barwy przekłamania kolorystyczne sa i w "natruralnym srodowisku" wygląda to pewnie inaczej. Ściane bezowo-brazową zostawiłabym w takiej kolorystyce jak jest,bo podłoga jest ciemna bardzo ładna i jesli tez braz za bardzo przyciemnisz to moze być zbyt ciemno.bardziej aktualna jest chyba kolorystka na kominku a tam kolory sa naprawde ładne i ten brąz ma taka ładą barwe i odcień. Akurat z doborem farb nie ma az tak wielkiego problemu zawsze mozna przemalowac choć to czasochłonne -niestety ale mozna tutaj naprawde eksperymentować do woli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 646
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej! jesli mogę coś doradzic to sufit pomalowałabym na krem, a ścianki zostawiła tak jak są, bo tak jak napisała Mirabilis jeśli je przyciemnisz to w połączeniu z podłoga może wyjść ciemno, wg. mnie za ciemno, to sa tylko moje przemyślenia poniewaz ja nie lubię zbytnio ciemnych ścian, ale nie sugeruj sie tą moją wypowiedzią, rób tak abyś Ty i cała Twoja rodzinka była zadowolona, bo to jest Wasz domek i tylko WASZ:D a co do łóżeczka księżniczki to jestem zaaa:yes: tak jak wcześniej napisałaś kiedy mała z niego wyrośnie zawsze można je sprzedać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirabillis, marzenka i mariusz g, koza79 przekonaliscie mnie i przemalowujemy sufit na kolor taki jak na scianach czyli "biale wino":yes:

 

Nad tym brazem sie zastanawiałam ,bo trochę inaczej sobie go wyobrażałam ( w katalogu wyglądał inaczej, w sklepie na wzorniku inaczej , a na ścianie wyszedł jeszcze inaczej) ale im bardziej sie mu przyglądam tym bardziej mi sie podoba więc zostaje, tym bardziej ze na te scianki przyjdzie kiedyś tapetka ale na razie nie mam na nia pomysłu !!!

Edytowane przez ZUZIA5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże Kocham Zime ale nie w marcu gdzie to ocieplenie :evil: Spadło nam dzisiaj chyba z pół metra śniegu i od 6,30 musialam wydobyc spod niego samochod, a poniewaz mojego M. niet to i odsniezanie tez na mojej głowie:bash: Ja chce do nowego domku gdzie wyjade z cieplutkiego garazu i odsnieze mechanicznie a nie ręcznie :cry:

 

Ja chce Wiosny a dla wszystkich którzy maja dzis takiego dola jak Ja przesylam jej troszeczke !!!

 

http://img521.imageshack.us/img521/462/images1qih.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img443.imageshack.us/img443/6418/flower596.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez ZUZIA5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam zimę - śnieg i trzaskający mróz, ale w tym roku już się nią nie cieszę, bo trochę za długo trwa :(.

 

Zuziu, u mnie za tv jest ściana podobnego koloru "brązowego" - uznałam to za fuck up i bardzo szybko zakryłam panelem meblowym. Nie podoba mi się ten kolor :no:. Także jeśli już teraz nie jest tym, o czym myślałaś, nie warto na siłę się do niego przekonywać, bo prawdopodobnie nigdy go nie zaakceptujesz, choć być może nauczysz się przymykać na to oko (jak ja na swoją ścianę za tv). Prawda jest taka, że kolor bardzo pasuje do pozostałych ścian (u mnie jest tak samo), ale sam w sobie nie jest najładniejszy :no:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam zimę - śnieg i trzaskający mróz, ale w tym roku już się nią nie cieszę, bo trochę za długo trwa :(.

 

Zuziu, u mnie za tv jest ściana podobnego koloru "brązowego" - uznałam to za fuck up i bardzo szybko zakryłam panelem meblowym. Nie podoba mi się ten kolor :no:. Także jeśli już teraz nie jest tym, o czym myślałaś, nie warto na siłę się do niego przekonywać, bo prawdopodobnie nigdy go nie zaakceptujesz, choć być może nauczysz się przymykać na to oko (jak ja na swoją ścianę za tv). Prawda jest taka, że kolor bardzo pasuje do pozostałych ścian (u mnie jest tak samo), ale sam w sobie nie jest najładniejszy :no:.

 

Cześc Ilonko bo ten kolor naprawde pasuje do reszty tylko ja go sobie inaczej wyobrazalam ,i wydaje mi sie taki wypłowiały , on podoba sie wszystkim oprócz mnie ktokolwiek nas nie odwiedzi to mówi ze Super, To juz nie wiem ja tak zdziwiam !!! :rolleyes:

Teraz mam dylemat z sypialnia jest na razie cała biala jeszcze nie pomalowana ale farbe mam juz kupiona bedziemy malowac po swetach i juz drze jak wyjdzie ten kolor , zalacze potem swoje inspiracje kolorystyczne na jakich sie wzoruje ale kolor scian bedzie taki turkusowo/mietowy pastelowy i bialy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzia dzieki piekne uwielbiam wszystkie kwiaty i mam na ich punkcie fioła a poniewaz jestem lekko przeziebiona to takie zdjecia to miód na moje serce.. Jestem kwiatowym maniakiem- to były pierwsze i jedyne elementy które miały swoje miejsce przeznaczenia na etapie SSO. Z resztą nie było juz tak łatwo.

Co do kolorów to niestety wszyscy producenci maja problemy z odcieniami,ja u siebie miałam pare,tikkurille,duluxa i dekorala i absolutnie wszystkie miały lekkie defekty kolorystczne. Intensywnosc barwy ścian mozna regulować oswietleniem a dokładniej żarówkami. Moja sypialnia chlusnieta jest bita smietaną i w ciepłym świetle kolor jest intensywniejszy nie podoba mi sie- ale w żarówkach z tzw zimnym osietleniem kolor wyglada tak jak na próbce jest bardziej przytłumiony i naturalny więc uznalismy że oswietlenie w pokoju bedzie włąsnie takie. Nie ma sie co martwić na zapas i przemalowywać ściany w nieskonczoność w poszukiwaniu tego jednego jedynego koloru bo to bedzie dośc karkołomne zadanie małym trikiem żarówkowym mozna osiagnąć duzo wiecej.Twoje ściany sa surowe dopiero co potynkowane i zaszpachlowane a takie powierzchnie inaczej "piją" farbe niz te wiekowe. Głowa do góry jak urodziłaś 4 dzieci to dla mnie osobiscie nie ma takiego zadania któremu nie dałąbyś rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuza sufit - kompletnie nie moja bajka, więc nie bedę min pisała ;)

 

Sciana - ja bym poczekała na panele - po próbce to trudno ci rozszyfrować, czy pasuje czy nie - połozysz, okaże się, ze nie gra Tobie to przemalujesz :) takie moje zdanie. a osobiście kolor akurat mnie pasuje :)

 

ciekawa jestem tej turkuso-mięty do sypialni ! jaka farba? ja mam cos w podobie w dolnej łazience i jest ślicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry jak urodziłaś 4 dzieci to dla mnie osobiscie nie ma takiego zadania któremu nie dałąbyś rady .

 

Dzięki za wsparcie czasami dopada mnie taka "niemoc twórcza", a tak bardzo nie mogłam doczekać się tej chwili kiedy wreszcie będę wybierała farby, mebelki i inne rzeczy związane z wykończeniem naszego wymarzonego domku. W momencie kiedy trzeba podjac kilka, a czasem nawet kilkanascie rzeczy naraz jakies male "wpadki" sa chyba nieuniknione. Dlatego jakby powiedziala Scarlett O'Hara:

 

Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekac Twojej inspiracji sypialni, sądząc po kolorkach to zapowiada się nezła rewelka. I oczywiście chcę WIOSNY a jej niestety ani widu ani słychu, chyba w tym roku to przyspała troszeczkę:sleep:

 

Hej Marzenka inspiracje zaraz beda :cool: , a o Wiośnie to ja słyszałam pare dni temu że od przyszłego tygodnia ma byc nawet do 15 stopni ale dzisiaj to ciężko mi w to uwierzyc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałam kolorami przewodnimi w Sypialni ma być turkusowo/miętowy, biel, szarość, krem. Ogólnie pastele jasne cieple kolorki :yes:

W inspiracjach które wklejam chodzi jedynie o kolorystykę ( meble i dodatki sa drugorzędne o tym będzie później ):

 

http://img443.imageshack.us/img443/3355/2636013844094583881pwuu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img35.imageshack.us/img35/3167/picture523.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img819.imageshack.us/img819/4589/82401868152089453h2zihp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img255.imageshack.us/img255/6549/turquoisebedroom1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzia kolorystyka sypialni super, bardzo mi się podoba. Początkowo myśleliśmy o czymś podobnym w naszej, ale D. nie był przekonany i poszliśmy w wanilię, złoto jasne beże. Jednak ostatnio coraz częściej myślę, aby gościnny/gainet urządzić w mięcie.

 

Salon - uważam, że przemalowanie sufitu na kolor ścian to dobry pomysł. Jeśli chodzi o brąz to jest ok, podobny do ostatniego zdjęcia z sypialnianych inspiracji. Chociaż osobiście skłaniałabym się do bardziej zdecydowanego czekoladowego brązu. Przestrzeń masz otwartą, reszta ścian jasna, sufit też będzie jasny, więc nie będzie efektu "odcięcia", dlatego nie sądzę aby jedna ściana i akcent przy kominku negatywnie przyciemniły pokój. Zuzia a co planujesz postawić na tej ścianie? Jakiego koloru ma być kanapa i meble?

 

Właśnie wczoraj zastanawiałam się co robi się najpierw malowanie, tapetowanie czy panele. Doszłam, do wniosku, że pewnie malowanie i tapetowanie na końcu, bo przy docinaniu paneli pewnie się jeszcze kurzy, a tu widzę, że jedank odwrotnie :cool:

 

Edit: Podziwiam Cię niesamowicie, że dajesz radę to wszystko ogarnąć przy 4 dzieciaków, mój Synal mi dosłownie na głowę wchodził przy pisaniu tego meila i laptopa zamykał :rolleyes:

Edytowane przez Monia_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...