Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zuzkolandia-Wykanczamy!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 646
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Monia-22 zależy nam żeby sypialnia miała ciepłe pastelowe kolorki, kiedy obudze sie rano chce widziec jasne miłe dla oka kolorki, nie wyobrazam sobie obudzic sie w smutnej ciemnej sypialni chyba mialabym od rana doła, a jak sama widzisz przy tylu dzieciaczkach jest co robic i musze byc pełna wigoru od switu do zmierzchu:lol2: Dlatego szarosci beda jedynie w dodatkach ewentualnie mebelki !!!

 

Mój M. dobór kolorów zostawil mnie powiedzial że jakie sobie wybiore takimi on pomaluje. Jego nerwica bierze kiedy widzi kilka odcieni jednego koloru i moje dumanie ten czy inny , dla niego np.niebieski to niebieski, a nie turkusowy, morski czy jeszcze inny odcień.

 

Z malowaniem to już zależy od was kiedy. Jak wczesniej polozycie panele ,to wiadomo ze wszystko trzeba potem szczelnie wyprzykrywac bo zawsze sie nachlapie podczas malowania obojetnie czy walkiem czy pistoletem to pryska farba. Ale na 100% najpierw trzeba polozyc plytki czy gres bo tu kurzy sie bardzo , natomiast panele sa teraz ukladane jak puzelki wiadomo przyciac trzeba ale to juz nie jest bardzo pylaca robota. Mój M. pracuje przy wykonczeniowce i on najpierw woli pomalowac z pierwszego, posprawdzac ubytki bo na bialym tak nie widac jak na kolorze masa szpachlowa co tam jeszcze wyrownac i druga warstwa farby juz finalna przynajmniej u nas !!!

 

 

A z dzieciami Monia to naprawde duzo osob mi to pytanie zadaje jak sobie radze , ja ich nie mialam czterech naraz ( bo wtedy to podziwiam takie Matki lub te które maja dzieciaczki rok po roku) wiec idzie sie przyzwyczaic i czas tak zaplanowac ( no i nie pracuje zawodowo) zeby miec go tez dla Siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kolorystyka:cool: tylko ja bym jednak o ton przyciemniła nieco ścianki, dla lepszego wyrazistego kolorku, chodzi oczywiście o kolor "miętowy", bo brąz wg mnie jest OK tak samo i szarość

 

Marzenka scianki chyba wole jasne, pastelkowe, a wyraziste bardziej to dodatki moga byc i posciele tez sa śliczne mozna fajnie tym nadrobic !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turlututu No własnie jak szukam tych moich inspiracji to turkus to podobno hit 2012r, mięta 2013r to podobno teraz na topie, ale jak nie podazam slepo za moda po prostu szukam kolorystyki milej dla naszego oka ,a wiadomo ze każdy ma inny gust i zeby sie nam fajnie mieszkalo.

Pisalas u siebie ze bylas u was w Ikei, a wypatrzyłam wczoraj że od kwietnia wchodzi do sklepów kolekcja Ikea Stockholm ( moze w niemczech juz jest wczesniej) i tam bardziej juz zdecydowane kolory jest zielen ale taka szmaragdowa, żółty, brązy.

 

Czyżby moda na szaro-białe wnętrza przechodziła do Lamusa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzia piekne te Twoje inspiracje ! ja taka kolorystykę miałam w poprzedniej sypialni- turkus+biel+jasne kakao i na tyle dobrze sie w niej czuliśmy, że przenieślismy ja do obecnego lokum :) z tym, ze proporcje inne- no i inaczej niż u ciebie, bo u mnie ściany kakaowe, ale nie jest ciemno. Na jednej ze ścian biała szafa, komoda bedzie najpewniej jasniutki beż, tapeta-lamperia na jednej ścianie w pasteowym turkusie ( jak znajde odpowiednią ) , łózko białe a dodatki sie zobaczy ;)

 

a Ty masz już wybrane meble? klimat w jaki chcesz pójśc - chodzi o styl dodatków i wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba planowana kolorystyka sypialni. Od jakiegoś czasu zachwycam się takim miętowo-turkusowym kolorem :yes:.

W ogóle widzę, że jest szansa pooglądać zupełnie inne wnętrza niż większość prezentowanych na forum Muratora :yes: - oby tak dalej, bo widzę, że doskonale wiesz, czego chcesz i bronisz swojego zdania ;). Ja jestem ciekawa "kolorowego" efektu, bo sama niestety takiej odwagi nie miałam :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilcia meble wybieram na razie jedynie szperając po necie, dopiero wybieramy sie na rajdy po sklepach, bo mój M. siedzi od rana do nocy na budowie zajęty wykończeniówką. Z meblami to u nas troche ciezko dojsc do porozumienia bo mamy z M. odmienne gusta na ten temat on bardzo lubi prostotę, ja znowu bym cos pozdziwiala :rolleyes:. Ostatnio tocze z nim boje o krzesla do jadalni ja bym chciala krzesła Eames ale kiedy mój M. je zobaczyl to powiedzial :" przeciez to sa plastiki" :p

 

Jedno czego jestesmy pewni to chcemy miec jak najmniej mebli tylko potrzebne minimum , wiec chyba tylko w kuchni bedzie ich najwiecej. Jeden pokoj mam przeznaczony na garderobe taki okolo 12,5m2 jest to jedyny pokój u góry bez skosow i tam bedzie wiekszosc ubran wiec szaf w pokojach nie bedzie (tylko komody na codzienne ciuszki u dzieci w pokojach) jednej z córek bedzie taka mini garderoba mojego pomysłu ale pokaze jak bedzie skonczona , a u najmlodszych planuje tez zrobic mala garderobe mam taka mala wneke w ich pokoju i cos takiego by mi pasowalo :

 

http://img22.imageshack.us/img22/8685/charmingwhitewardrobewi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonko kolorystyka na czasie (przynajmniej w sypialni ;)) nawet kilka ubranek w mietowym kolorze wpadło ostatnio do mojej szafy :lol2:

Wnętrza faktycznie inne i jak przeglądam różne wątki to czasem sie zastanawiam czy wklejac wogóle te moje " nie dizajnerskie" zdjęcia ale ja taka troche buntowniczka jestem jak inni tak to ja na odwrót.

Ale tak na serio to domek budujemy niecałe dwa lata ,a marzymy o nim od 10 lat ( do tej pory tułamy sie po wynajmowanych mieszkaniach) dlatego chce żeby był taki tylko NASZ :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzia - :jawdrop: ale piekna ta nowa kolekcja ikeii. Gdzie Ty to wyszperalas?!

 

A z domem to chyba chodzi ot to, by jak najbardziej byl nasz i by sie w nim dobrze czuc. Ja to lubie "dizajnerskie" wnetrza. Ale tylko ogladac :cool: Chyba nie umialabym tak mieszkac. I nie wstydze sie przyznac, ze do tej pory moim ulubionym sklepemz meblami jest brw. I w niektorych ich mebelkach jestem tak zakochana, ze az je bedziemy wiezc specjalnie kawal drogi.

 

A propos miety - poszperalam troche w necie i duzo fajnych wnetrz jest w kololrach rozmyty roz i mieta. Takie wiosenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...