Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wszyscy obracają na mojej działce!@%!$& Jeśli nie kolczatka to co???


Raźny

Recommended Posts

Mam problem z wjazdem na działkę. Nie mam jeszcze płotu. I codziennie dzień w dzień kilkanaście osób obraca sobie na mojej działce samochodami. Zaczyna mi, oraz mojej żonie, to działać na nerwy. Delikatnie mówiąc... Kamieniami zacznę rzucać.... jeśli nie przestaną!!! Kupiłem bramę rozwieraną z furtką jako ogrodzenie tymczasowe mam SSO domu. I teraz mam problem jak ją ustawić. Kilku sąsiadów ma bramę w linii ogrodzenia i jak chce wjechać na posesję to hamują "ruch uliczny" nie duży- około 200 aut dziennie. Zanim wysiądą z auta, otworzą bramę ręcznie i te rzeczy wiecie... Kilku innych ma bramę wpuszczoną na około dwa metry. Co powoduje, że i tak hamują ruch bo jak wjadą w bramę to i tak połowa auta na asfalcie. Efekt taki sam. I zero komfortu. U żadnego innego sąsiada nikt nie obraca. Najwygodniej u mnie.... Najwygodniej, dla mnie, byłoby wpuścić bramę na te 4m w głąb mojej działki. Bo nie hamowałbym ruchu ulicznego. Tylko wszyscy nadal będą na mojej działce obracać.... Co mnie już normalnie wkurza!

 

Problem trywialny, może przewrażliwieni jesteśmy ale ciężko pracujemy na swoje, wiele wyrzeczeń... I jakoś tak wkurza mnie takie, nagminne, naruszanie mojej prywatności. Miru mojej rodziny.

 

Szlabanu nie postawię. Kolczatkę zamontować i jak ktoś wiedzie to już bez przebicia opon nie wyjedzie? Co poradzić???

 

Poradźcie coś mądrego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A projekt nie obejmuje ogrodzenia?

 

Rozumiem,że brama i furtka mają stanąć w granicy działki?

A hamowaniem ruchu sobie głowy nie zawracaj, bo skoro tylko u Ciebie nie byłoby tego kłopotu, to i tak sprawy nie rozwiązuje.

 

jakiś szkic poglądowy proszę, bo z wyobraźnią u mnie kiepsko ostatnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]174783[/ATTACH]

 

Droga asfaltowa to wiadomo.

czerwona linia to linia wybudowanych ogrodzeń sąsiadów. mojego jeszcze nie ma ale zaznaczyłem jak mam w projekcie.

Cyferki oznaczają głębokość wjazdu na działki u mnie 4m u sąsiadów około 1m lub w linii ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Raźny.

Rozumiem Twoje oburzenie-mam podobną sytuację.

Mam ostatnią posesję przy ruchliwej drodze-zawracanki a nawet pozostawianie samochodu w bramie wjazdowej to normalka.

Ludzie czekają na swoich bliskich parkując w mojej bramie(blokując wjazd)aż przyjedzie Bus.

W międzyczasie pilnie obserwują moją posesję i sprzatają sobie w aucie.

Potem zbieram butelki, papiery.

Swego czasu zawieszałam łańcuch na linii drogi żeby utrudnic parkowanie.

Zwracałam uwagę żeby zabrali sobie swoje śmieci.

Kiedyś czekałam na dostawę pustaków a w międzyczasie gościu zostawił auto na moim wjeździe i poszedł do sklepu - przyjechała dostawa a tu nie ma jak wjechac i czekaliśmy na gościa żeby odblokował wjazd.

Zdarzało się nawet ,że w nocy podjeżdżali miejscowi autem (!) żeby sobie wypic flaszeczkę w autku.

Wiem bo sama ich wygoniłam.

Trochę to trwało i teraz sama nie wiem czy skala się zmniejszyła czy już się przyzwyczaiłam ?

Ale rozumiem co czujesz.

Ja proponowałabym Ci zrobic wygodny głęboki wjazd ( bo takie blokowanie ruchu może kiedyś stac sie niebezpieczne) a na jakiś czas stosowac łańcuch żeby oduczyc zawracania i zaznaczyc swoją własnośc.A potem ludziska się przyzwyczają.

Takie jest moje zdanie.

Życzę cierpliwości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codziennie dzień w dzień kilkanaście osób obraca sobie na mojej działce samochodami. Zaczyna mi, oraz mojej żonie, to działać na nerwy. Delikatnie mówiąc...

 

A masz problemy takie, jakie Edyta opisuje? Jeśli nie, to nie bardzo rozumiem Twoje rozdrażnienie. Czy to naprawdę tak przeszkadza, że ktoś sobie zawróci na twojej kostce? Zawróci - nie zastawi, naśmieci, zniszczy...

My programowo nie chcieliśmy się grodzić, decyzja o bramie zapadła dopiero, gdy zawróciła u nas koparka, przy okazji uszkadzając krawężnik i kawałek podjazdu - rozumiem więc, że potencjalne zagrożenie zniszczeniem istnieje ;)

 

 

proponowałabym Ci zrobic wygodny głęboki wjazd ( bo takie blokowanie ruchu może kiedyś stac sie niebezpieczne) a na jakiś czas stosowac łańcuch żeby oduczyc zawracania i zaznaczyc swoją własnośc.

 

Dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mymyk_KSK dziękuje za poparcie.

 

Raźny tak myślę masz prawo się wkurzac ,że naruszają Twoją prywatnośc .

Ale czy Ty nie jesteś zadowolony gdy sam masz gdzie cofnąc czy nawrocic?

Sama nie raz zawracam na czyimś podjeździe i nie zastanawiam się wtedy czy komuś przeszkadzam.

 

Robiąc płytki wjazd zrobisz tylko Sobie utrudnienie i po jakimś czasie bedziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się u mnie nawracają nie przeszkadza ale ,że:

1. Parkują samochód i sobie idą na cały dzień w ....

2. Zrobili sobie drogę na skróty przez działkę i najnormalniej w świecie sobie jeżdżą

3. Zwalają cały śnieg z ulicy an moja działkę w efekcie np. teraz mam morze na działce( u nas odśnieżają spychaczami ) .

Z ostatnim idzie walczyć a co zrobić z resztą ? Sytuacja z boku wygląd komicznie ale nam do śmiechu nie jest. Raz jak pojechaliśmy do kościoła to nie mieliśmy gdzie samochodu postawić po powrocie. O śmiechach pozostawionych nie wspomnę , sytuacja z tamtego roku stoję przed ogrodzeniem a ja się patrze idzie gość sok w kartonie wypił i, wszedł na moją posesje i wrzucił do wiadra w którym trzymałem wyrwane chwasty ( akurat plewiłem przód domu . Fakt kulturalny był ( większość wali gdzie popadnie) ale mnie mowę odjęło żeby go opieprzyć. Ja już nie wiem jak z tym walczyć , ale widzę ,że nie jestem odosobniony w tym problemie .

A co do flaszki to pół biedy jak za domem my wracamy kiedyś a ktoś flaszkę zostawił nam pusta w altance ( altanka jest za domem ) !

JA NIE ŻARTUJE , SZCZERZE TO JA BYM CHCIAŁ TAKIE SAMO PRAWO JAK JEST W USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz unikać parkowania i zawracania na Twojej działce, to jak już pisałam, brama w granicy.

 

Przy głębokim wjeździe sam się prosisz o zawrotki na Twoim.

A nie brałam wcześniej innej opcji niz brama na pilota :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz789 naprawdę współczuję!

A ta flacha w altance to juz szok!

 

Mnie w zimie na pusta dzialkę wjechała ciężarówka ze śniegiem i szykuje sie do wysypania-dobrze że byłam w domu i wybieglam z "gębą" bo też miałabym potem ocean roztopionego śniegu.

Teraz powbijaliśmy paliki z lańcuchami i już widac,że działka nie jest bezpańska.

Śmieci to notorycznie wokół działki zbieram-no bo nie zostawię w trawie.

Kiedy kupiliśmy to siedlisko to było bardzo zaniedbane i wywiozlam chyba ze 40 worków pozbieranych śmieci(na szczęście stał wtedy kontener na śmieci i można było wywozic bez ograniczeń)

I kiedy już wszystko wywiozlam to nagle patrzę a tu leżą świeżutko podrzucone 3 worki pełne smieci.

Ubrałam rekawice i z premedytacją wybebeszyłam zawartośc w poszukiwaniu jakichś danych czyje te "skarby".

Zalazłam szkolne zeszyty z nazwiskami-więc łap za wory i do gospodarza.

Nie otwarł mi drzwi więc zostawiłam mu te wory pod furtką.

Nigdy tego nie skomentował ale odnosi się do mnie z szacunkiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to były tylko auta osobowe i gdyby tylko zawracały przez te np. kilka sekund... a nie sobie również parkowały! Teren jest w zabudowie. Czteroosiowe wywrotki.... Te co wożą po kilkadziesiąt ton zboża czy piasku to też nie jest rzadki widok... dodam jeszcze gruszki z betonem. moja działka ma tylko 15m szerokości.

 

Śmieci... nie będę komentował bo widzę znany problem.

 

Generalnie też wam współczuję.

 

Chyba najprościej zacząć od łańcucha....

Potem napęd do bramy....

Potem kolczatka...

Dzięki za porady!

Edytowane przez Raźny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...