Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proces spalania drewna w kominkach


Art10

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 272
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej spece, to ile się dzisiaj bierze za postawienie tego TermoKausta w domciu? Mnie to nie interesuje bo schładzać domu otwartymi oknami nie chcę, ale padło pytanie w rodzinie czy warto to do odnawianego właśnie drewnianego domu wstawić? Brutto wyjdzie za sam piec pewnie kilkanaście tysięcy, ile za dobrego zduna trzeba dzisiaj liczyć?

 

Compi. Zacznijmy od tego, że zadając to pytanie, narażasz się na ataki ignorantów, bo to konstrukcja szczelna. Jeśli dla Ciebie jasnym jest, że rozmawiając o szczelności w dziale KOMINKI, nie mówimy o przeciekaniu łodzi podwodnych, mogę temat rozwinąć. Termokaust to piecokominek z rodziny urządzeń, których obsługa wymaga przeczytania i stosowania instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compi na nic się nie narażasz.Zadałeś konkretne pytanie i jak widzisz okrążono cię a odp. nie uzyskałeś.Może trzeba było zadać go w innym wątku???

 

..Hej spece, to ile się dzisiaj bierze za postawienie tego TermoKausta w domciu?.......

 

...czy warto to do odnawianego właśnie drewnianego domu wstawić?...

 

...... ile za dobrego zduna trzeba dzisiaj liczyć?....

 

I dyskusja ,której niepotrzebnie sam ulegam schodzi już na łodzie podwodne,

..Jeśli dla Ciebie jasnym jest, że rozmawiając o szczelności w dziale KOMINKI, nie mówimy o przeciekaniu łodzi podwodnych, mogę temat rozwinąć......
.... ( To go rozwiń Batura)

,termokausty i inne niepotrzebne w tym wątku sprawy.Tu powtarzam czytający zanim zada pytanie ma się dowiedzieć o procesie spalania drewna w kominku teraz to już śmiało mogę dodać, tym bezpiecznym i tym prawidłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajera lubi dym....kiedyś ktoś zabawny mi to powiedział.

O temokauście pisać nie trzeba, bo to dobra rzecz. Ale kiedyś jeden klient się naczytał, napałił i dzwoni w celu umówienia się na obiekcie. Słucham co mówi i pytam czy wie jak palić w takim piecu i przede wszystkim czym? On nie myśląc pokazuje mi pięknie pocięte stemple sosnowe od szalunku do stropu, suchutkie w drewutni. Poza tym deski, drewno konstrukcyjne i trochę liściastego - wszystko suche i pięknie poukładane.

Trochę się uniósł na początku ale zrozumiał, że nie każde palenisko jest dla każdego. Pewne paleniska wymagają wysokiej kultury palenia. Kultura w tym przypadku odnosi się do wielu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - jeżeli drewno Twojego potencjalnego klienta nie było oblepione reszkami cementu, to miał doskonałe paliwo do Termokausta. Czas skończyć z tą obiegową opinią, że drewno iglaste nie nadaje się do kominka. Do otwartego i owszem, bo iskra potrafi strzelić na kilka metrów. Za szybą może sobie strzelać do woli. Sam kiedyś też tak myślałem, ale w sumie nie miałem racjonalnego wytłumaczenia, poza tym, że strzela i zawiera więcej żywicy niż drewno liściaste. Liściaste jest lepsze ponieważ ma większą gęstość (jest cięższe) i z jednego spalonego polana (nie kilograma!) uzyskamy 2x więcej energii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie chce mi się pisać dlaczego...Ale piece prefabrykowane ( z gotowych elementów) robione są po to aby było ultra wydajnie a termokaust jest tego przykładem. Ideą tego pieca jest bardzo efektywne spalenie liściastego drewna o bardzo niskiej wilgotności i drobno rozłupanego...O drewnie iglastym nie będę pisał. o jego wartości energetycznej i strukturze. Ale spróbuj nawalić do takiego pieca drewna sosnowego żywicznego. W pierwszej fazie palenia takie paliwo wytworzy tak cudne spaliny, które na pewno zostawią ślad w kanałach pieca i bardzo zaszkodzą całej konstrukcji, zaszkodzą też kominowi. Wszystko można ale czy wszystko jest właściwe? Dla mnie palenie w modularnych paleniskach piecowych iglakami ma taki sens jak....znacie barona von munchausena?

Twierdził, że za włosy podniesie się do góry! Właśni taki...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...