Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proces spalania drewna w kominkach


Art10

Recommended Posts

Witam.

Gotowy piec z jego wykonaniem na bazie paleniska Tarmokaust to koszt od ok. 18 - 20 tys. zł w przypadku tynkowanej zabudowy szamotowej i od ok. 25 - 27 tys. w przypadku zabudowy kaflowej. Słowo "od" oznacza że koszty mogą być też sporo większe.

Producent daje gwarancję na palenisko tylko w przypadku wykonania pieca przez firmy zduńskie umieszczone na jego stronie internetowej.

Warto dodać, że w tym roku piec wykonany właśnie na bazie paleniska Termokaust został uznany, na najbardziej prestiżowych w Europie, austiackich targach zduńskich, przez organizatora konkursu (jednego z największych producentów wyrobów szamotowych na świecie), za najpiękniejszy piec tradycyjny i zdobył w tej kategorii pierwszą nagrodę.

Forumowicze mieli okazję oglądać ten piec dużo wcześniej i jako jedni z pierwszych ... :rolleyes:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30120-KOMINKI-nasze-!!!&p=4890441&viewfull=1#post4890441

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Gotowy piec z jego wykonaniem na bazie paleniska Tarmokaust to koszt od ok. 18 - 20 tys. zł w przypadku tynkowanej zabudowy szamotowej i od ok. 25 - 27 tys. w przypadku zabudowy kaflowej. Słowo "od" oznacza że koszty mogą być też sporo większe.

Producent daje gwarancję na palenisko tylko w przypadku wykonania pieca przez firmy zduńskie umieszczone na jego stronie internetowej.

Warto dodać, że w tym roku piec wykonany właśnie na bazie paleniska Termokaust został uznany, na najbardziej prestiżowych w Europie, austiackich targach zduńskich, przez organizatora konkursu (jednego z największych producentów wyrobów szamotowych na świecie), za najpiękniejszy piec tradycyjny i zdobył w tej kategorii pierwszą nagrodę.

Forumowicze mieli okazję oglądać ten piec dużo wcześniej i jako jedni z pierwszych ... :rolleyes:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30120-KOMINKI-nasze-!!!&p=4890441&viewfull=1#post4890441

Pozdrawiam.

 

Oj tam nie chwal się:rolleyes:

Ale tak na poważnie...nie dość, że trzeba umiejętnie go złożyć, zabudować aby nie zepsuć idei ogrzewania takim urządzeniem to jeszcze posiadacz takiego paleniska musi być przeszkolony przez zduna , który wyjaśni, że to nie wszystkopalne ustrojstwo tylko inteligentna maszyna i inteligentnie musi być obsługiwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam nie chwal się:rolleyes:

Ale tak na poważnie...nie dość, że trzeba umiejętnie go złożyć, zabudować aby nie zepsuć idei ogrzewania takim urządzeniem to jeszcze posiadacz takiego paleniska musi być przeszkolony przez zduna , który wyjaśni, że to nie wszystkopalne ustrojstwo tylko inteligentna maszyna i inteligentnie musi być obsługiwana.

 

Podejrzewam, ze to nie samo palenisko, bo co warte samo palenisko w ogrzewaniu?

 

Czyli rozumiem, że ta umiejetność użytkowania jest zbliżona do obsługi KOTŁA CO z podajnikiem, czy bardziej skomplikowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oj tam nie chwal się

Warto i trzeba ... bo to po pierwsze jedyny jak do tej pory polski akcent w kilkunastoletniej już historii KOK w Wels, a po drugie, Termokaust to produkt w pełni rodzimej produkcji. A i historycznie rzecz biorąc - piec komorowo-opadowy to polska myśl techniczna opracowana przez naszych międzywojennych inżynierów i tylko u nas w kraju takie piece się robiło i nadal robi ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam na pierwszą stronę i zastanawiam się dlaczego odebrano mi autorstwo wątku? To jakaś kara?

 

” No, no , wiedze że wy tu siostry w Archeo niezły burdel macie...”

 

Wracając do tematu.

Wpadłem w obsesję wątkową ! Do znajomych się wpraszam i zamiast jak to zwykle pogadać o dupiemaryni, to grzebię w kominkach...

Najczęściej są to klasyczne wkłady żeliwne lub z PW. Z tymi ostatnimi mi nie po drodze, więc dyplomatycznie unikam konwersacji i nie podzielam radości ich właścicieli z racji posiadania. Te pierwsze, to przede wszystkim przerażają mocą: 14...16...18 kW! Otwieram drzwi panoramiczne w salonie...25m2 i w nozdrza uderza znajomy zapaszek...- w sumie, lepsze to od prażenia przy rozhajcowanym wkładzie i "podziwianiu" jego walorów konstrukcyjno- użytkowych w odległości metrów...trzech, bo z tyłu drogi ucieczki już nie ma! Pytam się gospodarza: po jaką cholerę Ci taki smok?! - Na zapas

-odpowiada...

Tylko jak w nim spalać drewno? Spalać - nie wędzić!

W innym przypadku siłą argumentu prawidłowego spalania były niebieskie płomyki wychodzące z polana, które były dowodem na spalanie... wodoru!

Dodam jedynie, że w komorze pół pniaka 7-8kg, w temperaturze...góra 400*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam na pierwszą stronę i zastanawiam się dlaczego odebrano mi autorstwo wątku? To jakaś kara?

 

” No, no , wiedze że wy tu siostry w Archeo niezły burdel macie...”

 

Wracając do tematu.

Wpadłem w obsesję wątkową ! Do znajomych się wpraszam i zamiast jak to zwykle pogadać o dupiemaryni, to grzebię w kominkach...

Najczęściej są to klasyczne wkłady żeliwne lub z PW. Z tymi ostatnimi mi nie po drodze, więc dyplomatycznie unikam konwersacji i nie podzielam radości ich właścicieli z racji posiadania. Te pierwsze, to przede wszystkim przerażają mocą: 14...16...18 kW! Otwieram drzwi panoramiczne w salonie...25m2 i w nozdrza uderza znajomy zapaszek...- w sumie, lepsze to od prażenia przy rozhajcowanym wkładzie i "podziwianiu" jego walorów konstrukcyjno- użytkowych w odległości metrów...trzech, bo z tyłu drogi ucieczki już nie ma! Pytam się gospodarza: po jaką cholerę Ci taki smok?! - Na zapas

-odpowiada...

Tylko jak w nim spalać drewno? Spalać - nie wędzić!

W innym przypadku siłą argumentu prawidłowego spalania były niebieskie płomyki wychodzące z polana, które były dowodem na spalanie... wodoru!

Dodam jedynie, że w komorze pół pniaka 7-8kg, w temperaturze...góra 400*.

 

Wiem, że nie było to zamierzone ale przypadkiem wyszedł Ci niezły dowcip :D "burdel w Archeo" w kontekście termokausta :D:D - coś w tej archeologii jednak jest.

 

Podany przez Ciebie przykład dowodzi jedynie tego, że nikt nie nauczył palić Twoich znajomych. Mój , w pełni załadowany wkład ( o mocy nom. 21,5 kW ) spala drewno w wysokiej temperaturze i przy wydajności 2,5- 5 kW/h - dlaczego ? Bo takie jest jego optimum sprawnościowe i zapotrzebowanie domu na energię .

Pisałem kiedyś jak to robię. Może naucz znajomych :)

 

pzdr.

 

ps. Zanim tutaj się niektórzy posikają na widok termokausta i owego nowatorstwa, parę zdjęć :D - folder z połowy lat 80-tych :p

Wielkie mi odkrycie - jako wyrobnik na gościnnych występach montowałem to u skandynawów w połowie lat 90-tych :D

Panowie , nie odkrywajcie już odkrytego!

20130408149.jpg

20130408150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie było to zamierzone ale przypadkiem wyszedł Ci niezły dowcip :D "burdel w Archeo" w kontekście termokausta :D:D - coś w tej archeologii jednak jest.

 

Podany przez Ciebie przykład dowodzi jedynie tego, że nikt nie nauczył palić Twoich znajomych. Mój , w pełni załadowany wkład ( o mocy nom. 21,5 kW ) spala drewno w wysokiej temperaturze i przy wydajności 2,5- 5 kW/h - dlaczego ? Bo takie jest jego optimum sprawnościowe i zapotrzebowanie domu na energię .

Pisałem kiedyś jak to robię. Może naucz znajomych :)

 

pzdr.

 

ps. Zanim tutaj się niektórzy posikają na widok termokausta i owego nowatorstwa, parę zdjęć :D - folder z połowy lat 80-tych :p

Wielkie mi odkrycie - jako wyrobnik na gościnnych występach montowałem to u skandynawów w połowie lat 90-tych :D

Panowie , nie odkrywajcie już odkrytego!

 

Wiemy, wiemy jakim jesteś specem od pieców! Nie musisz nam ciągle przypominać o swojej ignorancji, nie widząc róznicy w konstrukcji Thermocausta i tego pieca ze zdjęć wyszperanych w necie. A o pomijaniu szczegółów w dyskusji, by celowo wypaczyć sens wątku też wiemy. Głupota nie boli...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212959-Proces-spalania-drewna-w-kominkach&p=5917793&viewfull=1#post5917793

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan Panie eniu to co merytorycznego wnosi do dyskusji??? Tylko ten link??? i to odnośnik nie swój tylko foresta.

Rzeczywiście dużo od Pana można zaciągnąć fachowej wiedzy choćby nawet wtrąconego w wątek niepotrzebnie z reszta termokausta.

Autor to przypomniał a Pan .........jak to Pan mówi "chłop swoje a baba swoja"jakoś tak prawda???:D

 

.Zerkam na pierwszą stronę i zastanawiam się dlaczego odebrano mi autorstwo wątku? To jakaś kara?

 

” No, no , wiedze że wy tu siostry w Archeo niezły burdel macie...”

.

 

serdecznie pozdrawiam i wielki ukłon w Pana stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan Panie eniu to co merytorycznego wnosi do dyskusji??? Tylko ten link??? i to odnośnik nie swój tylko foresta.

Rzeczywiście dużo od Pana można zaciągnąć fachowej wiedzy choćby nawet wtrąconego w wątek niepotrzebnie z reszta termokausta.

Autor to przypomniał a Pan .........jak to Pan mówi "chłop swoje a baba swoja"jakoś tak prawda???:D

 

 

 

serdecznie pozdrawiam i wielki ukłon w Pana stronę.

 

Nie trzeba dużo pisać by wnieść coś do dyskusji. Można wskazać ślepcom drogę. Ignorantom wytknąć niewiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dużo pisać by wnieść coś do dyskusji. Można wskazać ślepcom drogę. Ignorantom wytknąć niewiedzę.

 

Fajnie ,że z rana sam Pan sobie strzelił w kolano:D.Zaiste i ma Pan zupełną rację.Nic Pan nie pisze merytorycznego a ileż Pan wnosi do dyskusji.:cool:.To ja wobec tego wybieram .wybieram.....BRAMKĘ nr.2

.Ignorantom wytknąć niewiedzę...

 

serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem też pozwalam trollom popisać się elokwencją...:cool:

Co argumentów w trolowaniu Panu zbrakło???

 

Abstrahując od polemiki z Panem Panie eniu, przypomnę ostanie moje spostrzeżenia z procesu spalania drewna w kominku.Wyczyściłem komorę i płomieniówki.Pomyślałem ,że palić już nie będę ale rozpaliłem go po oczyszczeniu.Jak myślicie czy proces spalania tego drewna coś zmienił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój , w pełni załadowany wkład ( o mocy nom. 21,5 kW ) spala drewno w wysokiej temperaturze i przy wydajności 2,5- 5 kW/h - dlaczego ? Bo takie jest jego optimum sprawnościowe i zapotrzebowanie domu na energię .

 

Sprzeczność tutaj widzę...

Sprawność maksymalną uzyskuje się przy mocy nominalnej. Jak spalasz przy mocy zredukowanej, to i sprawność leci w dół.

Jedynie z zapotrzebowaniem cieplnym domu to się zgadza.

 

ps. Zanim tutaj się niektórzy posikają na widok termokausta i owego nowatorstwa, parę zdjęć :D - folder z połowy lat 80-tych :p

Wielkie mi odkrycie - jako wyrobnik na gościnnych występach montowałem to u skandynawów w połowie lat 90-tych :D

Panowie , nie odkrywajcie już odkrytego!

 

CZy trzeba być specjalistą, aby dostrzec różnice w budowie tych pieców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wiem Kbab, że będziesz oczywiście mądrzejszy po raz kolejny ode mnie i wszystkich innych "praktyką" dotkniętych w tym dziale ... wiem także że na pewno robisz to już od wielu lat i na pewno smacznie - nie przeczę ... ale jak Ci tak ze 1600 - 1700 stopni od wylotu z komina do wyczystki samej zejdzie, po drodze spalając nieco więźby i poddasza, rozwalając totalnie komin, obojętne z czego by nie był ... to do końca życia wędzonego kurczaka nikt z Twojej rodziny do ust wziąć nie zechce ...

Pozdrawiam.

PS. Tak tylko piszę ... w zeszły czwartek skończyłem kominek u pogorzelców ... w zeszłą zimę od pożaru komina z podpiętym piecem na węgiel (smoluchem) zajęła się boazeria na poddaszu ... pożar domu trwał 20 minut, ludzie zostali z dorobkiem całego życia w postaci pidżam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...