Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proces spalania drewna w kominkach


Art10

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 272
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nie straszę, ja walczę o czyste powietrze.

Wywiało Cię na jakieś odludzie i pojęcia nie masz o urokach spacerowych w dzielnicach niskiej zabudowy, gdy mróz chwyci:)

 

Poniżej porcja informacji ze strony paliwadrzewne.pl:

 

Romolku, nie chcę mi się weryfikować wszystkich tych informacji ale wystarczy porównać je z info. o pozostałościach ze spalania gazu, węgla , oleju opałowego itp. , by dojść do wniosku ,że pisał to nawiedzony. Np. jeżeli chcesz narazić się na kontakt z dużą dawką dioksyn ( ok. 10000 razy większą niż produkuje kominek ) wybierz się na frytki lub rybę :D A jakoś nie słyszę o walce ze smażalami. Jedna z największych afer dioksynowych dotyczyła dodawania na zachodzie do kurzej karmy oleju pofrytkowego ......

 

Jeżeli chodzi o zatrucia CO z kominka , to proszę podaj choć jeden konkretny przykład :) Forest kiedyś podał z dziewięć i okazało się ,że żaden nie dotyczył kominka , ale chyba tylko mi chciało się sprawdzić:(

 

Więcej paranoi przy czytaniu takich wiadomości:D I tak nie będziesz wiedział jakie lobby to produkuje .... Wełna też truje ............... tylko dowodów brak :p

 

pzdr.

 

ps. Jak widzisz Margod nie sprawdził , ile powietrza potrzeba do spalenia 1 kg drewna , a coś tam podał :D

 

ps.2 Jestem również '' producentem '' netto tlenu :) Wg. różnych opracowań zapewniam ten cenny pierwiastek dla 150-300 osób rocznie.

Edytowane przez Bader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku przestań wciskać kit! W dobie netu każdy dureń może sobie sprawdzić i znaleźć na niemieckich stronach wkłady sprzedawane tam , a pochodzące z epoki kamienia łupanego :p http://www.kaminkassette.de/html/kaminkassetten.html czy http://www.kamin-reusch.de/stammseite1.htm . Szukać na stronach szwajcarskich i austryjackich???

Nie ośmieszaj się. Już jeden wmawiał normy DIN PLUS i co niby oznaczają i co niby jest tam dopuszczone do obrotu :p

 

Normy , które wejdą za kilka lat wkłady kominkowe na rynku Polskim spełniają już od dawna , a co lepsze więkość kotłów CO na węgiel również.

 

To raczej Łunia powinna się obawiać Polski , jako poważnego gracza na tym rynku.

 

pzdr.

 

 

 

Wkleiłeś linki kaset dorabianych do kominków otwartych...Bez związku, bo to odrębny temat ...Szukaj dalej...

 

Tak nawiasem, w swojej nieświadomości odkryłeś knyf, w jaki Niemcy chronili swój rynek, a żabojady się wściekały, że ich wkłady mają szlaban na sprzedaż w D. Wystarczyło stworzyć inne prawo dla wkładów , z uliczką dla kaset :D

Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój Nikuś . To takie chore idee fix dr Jekylla i mr Hyda :D Ktoś im coś pewnie powiedział - nie sprawdzili i powtarzają brednie.

 

pzdr.

 

Jeśli pozwolisz cytując ciebie zadam pytanie eńkowi -uchodzącego za branżystę-emeryta kominkowego.Forest nie odpowiada;):).Ile kominków sprzedałeś za granicę naszego kraju???Pytanie powinno być poprzedzone zapisem..."SWOICH".Jeśli w postawionym pytaniu Baderek dopatrzysz się jakiejś aluzji do siebie to oznajmiam publicznie ,że ona dotyczyć ma Nadkominowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palancie eniek bez kija i piłeczki.

Palant – zespołowa gra na punkty z użyciem drewnianego kija i piłeczki...............Wikipedia

Masz przed sobą kretynów??? Orkiestrę ,która na widok dyrygenta wyciera usta???

Mógłbyś skończyć to świeckie obrażanie innych a zająć się nad odpowiedzią na postawione pytania.:cool:.Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palancie eniek bez kija i piłeczki.

Masz przed sobą kretynów??? Orkiestrę ,która na widok dyrygenta wyciera usta???

Mógłbyś skończyć to świeckie obrażanie innych a zająć się nad odpowiedzią na postawione pytania.:cool:.Spróbuj.

 

Twoje katolickie obrażanie tego działu też nie uratuje :D. Dopóki Cie nie zbanują...Jesteś na dobrej drodze. Wystarczy Cie jeszcze lekko podkręcić...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje katolickie obrażanie tego działu też nie uratuje :D. Dopóki Cie nie zbanują...Jesteś na dobrej drodze. Wystarczy Cie jeszcze lekko podkręcić...;)

 

Nie strasz mnie banem ,który od dawna tobie się należy:cool::cool::cool::cool:.........Doskonale wiesz za co.Raz ci dup..ę uratowałem ale widać nie słusznie........................zapomniałeś...................

....Niech Redakcja zbanuje mnie po raz kolejny ,a tego fachowca eńka przywróci do łask.plissssssssssssss.To dobry fachowiec wnoszący w FM bardzo dużo pomocnych info.....

 

....Enio - został odblokowany.

 

Najmocniej Cię enio przepraszam za tę niefortunną pomyłkę

ed

....

 

Pamiętaj choćby to miało skromny wymiar.:):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wiersze na twój temat w wątku ...........proces spalania drewna w kominku.zadawałem pytania,nie zwracałem uwagi na obelgi ,które pokrętnie serwujesz,a ty prostacko kwitujesz to:

.Jak ktoś napisze "DUPA", też odpowiesz?......

wstyd na to cię tylko stać???:cool:.Olimpie obudź się!!!Zacznij odpowiadać nawet gdyby cię cykoria w procesie spalania drewna w kominku dopadła.;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktspecjalny, czy mógłbyś się udzielać socjologicznie w innym dziale? Nie ma innej przystani????????????

 

Romek a ty jak sie udzielasz???Twój topik a zaczynasz się poddawać innym kwestiom..........sprecyzuj co miałeś na myśli to we watek odedchnie i się może uspokoi.Zacznij może nad nim panować.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś do powiedzenia konkretnego w temacie, to mów. Nikomu nie zabraniam. Nie jestem z branży, udzielam się tutaj, bo lubię. Nie mam kompleksów, ani poczucia niskiej wartości i nie czekam na poklask, czy adorację. FM mi pomogło i powinno pomagać innym, szkoda tylko, że daje się torpedować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instytut badawczy w Łodzi, jest jednym z bardziej kumatych w kwestii jakości spalania drewna. Jak to wygląda w praktyce, sygnalizował swego czasu Forest. Było to przy okazji badania Thermocausta. I tu zmierzam do sedna sprawy. Thermocaust to w tej chwili jedno z najlepiej dopracowanych urządzeń do spalania drewna na świecie. Jest dowodem na to, że nie trzeba budować przemysłowych konstrukcji by osiągnąć wysoki poziom odzysku energii ze spalonego drewna (ekonomia), przy jednoczesnym bardzo wysokim poziomie czystości tego co wylatuje z "rury wydechowej" (ekologia). Urządzenie jest może "mało elastyczne" - nie ma jak zakombinować dłuższą , lub krótszą drogą palących się gazów drzewnych, czy też bryła urządzenia jest z góry określona. To właśnie jest warunek, by nikt nie spieprzył swoimi pomysłami doskonałej konstrukcji. Właśnie owi "badacze" z Łodzi, dzięki sprzętowi i wiedzy, pozwolili dopracować Thermokausta w trakcie badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś do powiedzenia konkretnego w temacie, to mów. Nikomu nie zabraniam. Nie jestem z branży, udzielam się tutaj, bo lubię. Nie mam kompleksów, ani poczucia niskiej wartości i nie czekam na poklask, czy adorację. FM mi pomogło i powinno pomagać innym, szkoda tylko, że daje się torpedować...

 

Nikt mnie nie nakręca nawet gł.... eniek. Napisałem w twoim wątku już dużo postów na temat samego procesu zachodzącego u mnie w moim smoluchu jak go branża nazywa.Ślepy jesteś??? Chciałem ustami bohunia by eniek coś skreślił(jak taki (mundry) i by w eter poszło to co w procesie spalania drewna w kominku dla przyszłych inwestorów jest wskazówką.ROZUMIESZ!!!Więc odpuśc sobie epitety typu:

.Masz coś do powiedzenia konkretnego w temacie........

Jak konkretniej można odpowiedzieć według ciebie,że kominek mój daje to do czego został przeznaczony i z jego wnętrzności płynie to co winno płynąć. To ,że dzięki FM i np. branży i nie tylko nauczyłem się regulować tak tym procesem by zasługiwał na miano procesu spalania drewna w kominku ,tu publicznie na tym forum ROZUMIESZ!!!

Tiko mi instytut badawczy Batury bo w tym wątku, najważniejszy jest prosty proces spalania drewna w kominku by Kowalskiemu(przepraszam w tym miejscu Kowalskich) wytłumaczyć ,że ów proces to nie tylko drogi zajebiście wkład ale także zdrowe podejście by tym wkładem -kominkiem władać w 100%.ROZUMIESZ!!!

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, to już poplątało się w tym temacie całkowicie.

Proces spalania, pomieszany z odzyskiem ciepła z tego spalania. No i nawet miesza się późniejsze zagospodarowanie - wykorzystanie tego ciepła.

 

Bohusz to dobrze czy źle?Nie można pomieszać procesu spalania drewna w kominku z odzyskiem ciepła z tego spalania.Inwestorowi żyłka pęknie ;););):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...