Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pierwszy wpis - sezon 2013 rozpoczęty !


Recommended Posts

Ja również podpisuję się nad zachwytami wcześniejszych wypowiedzi :yes:

 

Zygii, pozwolisz, że pociągnę jeszcze temat kuchni... Koktajl napisała zdanie które mnie zaciekawiło - "Mam jeszcze cargo w wyspie na ścierki i chemię- z tego jest średnio zadowolona- myślalam ze więcej rzeczy tam zmieszczę."

Ja również mam zaplanowane w kuchni dwa carga 30 cm i wstępnie zaakceptowałam ten pomysł;) Wydawało mi się, że będzie to lepsze rozwiązanie niż takie wąskie szuflady - może niesłusznie:???: W jednym planowałam trzymać środki czystości a w drugim wysokie napoje... Podpowiedzcie mi proszę czy zamienić na szuflady czy jednak zostawić:bye:

 

Wykonawca mojej kuchni namawia mnie również na zlewozmywak zrobiony z granitu takiego samego jak cały blat - czy rozważaliście takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 480
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beszo- moze zle sie wyraziłam- chodziło mi o cargo ktore jest specjalnie zrobione na ścierki ( w środku jest potrójny reling jednak ścierke mozna powiesic tylko na środkowym) a na dole jest podłużny koszyk) koszyk wąski wiec mało co sie do niego zmieści, a reling tak jak pisze- tylko na środkowym mozna cos powiesic. Jesli planujesz zwykle wyjeżdżane wąskie cargo to powinno byc ok. Zygii- dla mnie efekt ciemnej ściany i jasnej podłogi to bombowy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię to! :)

Warto czymś "ogrzać" te nasze wnętrza :D

 

A ja lubię Twoje schody (oczywiście jeśli mówimy o drewnie) bardzo ciekawy projekt ! :D

 

Opatentuj wzór użytkowy :) choć pewnie już podobne ma jakaś bega ...

Ładne. Retorycznie spytam: czarne?

 

Kolor będzie taki jak na stolarce (9007 Coatex).

Oj projektowanie to pozostawię osobą które się na tym znają (a sobie wykonawstwo) :yes:

Inspiracją były dla mnie lampy firmy Vibia (oprócz oczywiście ceny):D

 

Przy okazji Robert, zdradzisz co to za szyny do zasłon ?

 

4510_out_amb_02_380xvar_eur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt potrójnie powajający:

1. podlogi i ich kolor

2. genialne "cokoły"

3. czerń ścian

 

Genialnie ")

 

 

Cześć mi_mała,

 

Jak zwykle miło Cię gościć ! :D

A na dodatek takie analityczne podsumowanie

 

Wielkie dzięki !

 

PS

Ciekawy jestem Twojego projektu i realizacji (jak zresztą kiedyś wspominałem) :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbka z mozaiką wciąż do wglądu w showroomie :D Początkowo byłam nastawiona nieco sceptycznie ze względu na chropowatość fugi, ale następnego dnia zmieniła ona nieco wygląd i właściwości, a i sam Pan Piotr pochwalił nowoczesną technologię :) Jak tylko uda nam się dobrać właściwy kolor, bierzemy!

 

Hej !

Czyli zmieniła swoją chropowatość (in plus) ?

Bo my jeszcze nie zrobiliśmy próby :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii, pozwolisz, że pociągnę jeszcze temat kuchni...

 

Oczywiście zapraszam do kontynuowania tematu kuchni :yes:

A jak tam Twoja kuchnia i jej układ, pozostał ?

 

Wykonawca mojej kuchni namawia mnie również na zlewozmywak zrobiony z granitu takiego samego jak cały blat - czy rozważaliście takie rozwiązanie?

Jeśli technologicznie jest taka możliwości to ja bym brał :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mi_mała,

 

Jak zwykle miło Cię gościć ! :D

A na dodatek takie analityczne podsumowanie

 

Wielkie dzięki !

 

PS

Ciekawy jestem Twojego projektu i realizacji (jak zresztą kiedyś wspominałem) :yes:

 

:)

 

Właśnie czekam na wycenę od Pana Piotra :) Jeśli będzie w moim budżecie - kwestia spieków jest już przesądzona. Tylko na realizację chwilę jeszcze trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia została bez zmian ;) - projektantce bardzo zależało, aby nie była katalogowa, więc dlatego te półeczki - odpuściłam, gdyż mam do niej zaufanie. Zawsze w przyszłości można zmienić jak będzie mnie to strasznie drażnić:D Montaż mam pod koniec lipca...:yes:

 

Teraz muszę zamówić parapety zewnętrzne... Przyglądałem się twoim na zdjęciach - ile centymetrów wychodzą poza ścianę? Stal czy aluminium? Zamontowałeś plastikowe nakładki na końce? Trochę dużo tych pytań, ale pewnie zgłębiałeś ten temat uważnie i może podpowiesz :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia została bez zmian ;) - projektantce bardzo zależało, aby nie była katalogowa, więc dlatego te półeczki - odpuściłam, gdyż mam do niej zaufanie.

Moim zdaniem projektantka się nie myliła :no:

 

Teraz muszę zamówić parapety zewnętrzne... Przyglądałem się twoim na zdjęciach - ile centymetrów wychodzą poza ścianę? Stal czy aluminium? Zamontowałeś plastikowe nakładki na końce? Trochę dużo tych pytań, ale pewnie zgłębiałeś ten temat uważnie i może podpowiesz :bye:

 

Niestety nie pamiętam ile parapety wychodzą poza ścianę, ale wydaje mi się, że w granicach ok 1,5 - 2,0 cm.

 

Aluminium malowane proszkowo kolorem i farbą tą samą co okna.

Nakładki na końce parapetów aluminiowe, plastikowe do mnie nie przemawiały (tym bardziej, że cena to 18 zł - rabat ):no:

 

Wszystko kupione tj. parapety Alcan alu + zakończenia do parapetów alu.w firmie: http://www.jachon.com.pl/

 

Niestety wtedy kiedy ja kupowałem nie było surowych parapetów więc kupiłem białe, które potem zostały przemalowane:rolleyes:

 

Kuchnia już zamówiona gratuluje ! :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Właśnie czekam na wycenę od Pana Piotra :) Jeśli będzie w moim budżecie - kwestia spieków jest już przesądzona. Tylko na realizację chwilę jeszcze trzeba poczekać.

 

Nie wiem jak u Ciebie w nowym mieszkanku będzie rozwiązana kwestia możliwości przenoszenia dużych gabarytów, ale weź pod uwagę fakt, że te płyty są "dość duże" i należy to przewidzieć przed wykończeniówką. Żeby nie było, że będziesz musiała je transportować dźwigiem (o takim przypadku słyszałem na Wilanowie) :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tzw. międzyczasie rozpocząłem przygotowania te "papierowe" do zakończenia budowy, czyli co należy zgłosić i gdzie aby z pkt widzenia prawnego możliwe było zamieszkanie w naszym domu.

 

Pan w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego poinformował mnie, że w przypadku domów jednorodzinnych wystarczy wypełnić wniosek "Zawiadomienie o zakończeniu budowy" a nie jak wcześniej zakładałem "Wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego lub budynku".

 

Załączników jest troszkę i nie tak szybko można je zgromadzić :mad::

 

Do zawiadomienia zgodnie z art. 57 Prawa budowlanego załączam:

Załącznik nr 1/ oryginał dziennika budowy

Załącznik nr 2/ oświadczenie kierownika budowy ( druk 2A lub 2B)

Załącznik nr 3/ oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych, jeżeli eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego zagospodarowania

Załącznik nr 4/ - protokoły badań i sprawdzeń przewodów kominowych

- protokoły badań i sprawdzeń instalacji elektrycznej

- protokoły badań i sprawdzeń instalacji gazowej

- inne protokoły badań i sprawdzeń wymagane wg odrębnych przepisów

Załącznik nr 5/ inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza

Załącznik nr 6/ - potwierdzenie zgodnie z odrębnymi przepisami odbioru wykonanego przyłącza kanalizacyjnego w postaci protokołu odbioru przyłącza ( umowy na odbiór ścieków), lub w przypadku gdy występuje szambo oświadczenie kierownika budowy o jego szczelności

- potwierdzenie zgodnie z odrębnymi przepisami odbioru wykonanego przyłącza wodociągowego w postaci protokołu odbioru przyłącza ( umowy na dostawę wody)

- potwierdzenie zgodnie z odrębnymi przepisami odbioru wykonanego przyłącza gazowego w postaci protokołu odbioru przyłącza ( umowy na dostawę paliwa gazowego)

- potwierdzenie zgodnie z odrębnymi przepisami odbioru wykonanego przyłącza energetycznego w postaci protokołu odbioru przyłącza energetycznego (potwierdzenie odbioru przyłącza)

Załącznik nr 7/ - kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku

 

Ponadto w ramach kontroli przestrzegania i stosowania przepisów Prawa budowlanego w oparciu o przepisy art. 84 Prawa budowlanego załączam:

1/ karty ewidencyjnej do spraw statystyki

2/ kserokopii powiadomienia o rozpoczęciu robót budowlanych

3/ kserokopii pozwolenia na budowę

4/ oryginału projektu zagospodarowania działki (terenu) – załącznik do decyzji pozwolenia na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cisza, spokój - czyżby wakacje:D

 

Zygii, zadowolonych jesteś z fug Kerakolla? U mnie teraz są burzliwe dyskusje czy do białych płytek (2 łazienki + pralnia) zastosować fugę epoksydową? Według wykonawcy żółknie i proponuje zastosowanie zwykłej (nie chodzi o robociznę)... Dzwoniłam do firmy Kerakoll i potwierdzili, że przy dużym nasłonecznieniu faktycznie możne się tak zdarzyć:bash:

 

:bye::bye::bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza, spokój - czyżby wakacje:D

 

Zygii, zadowolonych jesteś z fug Kerakolla? U mnie teraz są burzliwe dyskusje czy do białych płytek (2 łazienki + pralnia) zastosować fugę epoksydową? Według wykonawcy żółknie i proponuje zastosowanie zwykłej (nie chodzi o robociznę)... Dzwoniłam do firmy Kerakoll i potwierdzili, że przy dużym nasłonecznieniu faktycznie możne się tak zdarzyć:bash:

 

:bye::bye::bye:

 

Istotnie były wakacje :wiggle:

 

Na budowie niewielkie postępy, dokończona decha, zasiana trawa (w zeszłym tygodniu w czwartek posiana dziś wschodzi .....) z grubsza odsprzątany cały dom.

 

zdjęcie 1(29).jpg

 

Tak informacyjnie, może komuś się przyda, nasze okucia od okien były zabezpieczone taśmą, która jak się można było spodziewać zwulkanizowała. W wolnej chwili zaczęliśmy ją usuwać specjalnym płynem do usuwania etykiet firmy HG. Przez przypadek spróbowałem czy nie da się tym środkiem usunąć np. farby emulsyjnej .....i co rewelacja POLECAM (w szczególności dla farby strukturalnej na oknach typu który już pewnie Wszyscy znają) !:wiggle:

 

zdjęcie 2(29).jpg

 

Co do fugi my mamy już kupioną białą na wszystkie podłogi, ja nie znam innej sprawdzonej alternatywnej tym bardziej, że Pan Piotr (PROFESIONALREMONT) był sceptykiem do epoksydu, a po prezentacji i własnych testach nie widzi problemu żeby ją położyć ;)

Nasza decyzja jest też pochodną doświadczeń koktajl !

Zawsze możesz zrobić ciemną fugę, pytanie czego oczekujesz ...... ;)

 

PS

Tak przy okazji prosiłbym aby osoby odwiedzające ten dziennik i wykorzystujące nasze zdjęcia we własnych wpisach robiły to przez linkowanie do tego dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...