Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pierwszy wpis - sezon 2013 rozpoczęty !


Recommended Posts

Możecie wierzyć lub nie ale wschodząca trawka jest kolejną moją miłością :hug:

W tym roku tylko trawka, w przyszłym może jakiś projekt ogrodu i realizacja :D

 

Warto pamiętać aby nasiona trawy były dobrze przykryte ziemią i zwałowane, mówię to ponieważ mamy kilka miejsca gdzie trawa jeszcze nie wzeszła bo nasiona były na wierzchu.

 

 

Od początku montażu drzwi wejściowych denerwowało mnie, że drzwi które posiadają samodomykacz nie mają blokady otwarcia. Każdy wkłada "coś" między futrynę a skrzydło deski, podkładki, itp. (łącznie ze mną):mad:

 

Poszukałem, znalazłem, kupiłem i zamontowałem (firma www.esco.com.pl "BLOKADA POŁOŻENIA OTWARTEGO RF" do TS-93) :D

Są to dwa elementy które dodaje się do szyny po której poruszą się ramię samodomykacza.

Aż miło mieć otwarte drzwi :D

 

zdjęcie 2(30).jpg

Edytowane przez zygii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 480
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Choć nie mamy jeszcze mebli w zeszłą tygodniu w sobotę tj. 19.07.2014 postanowiliśmy spędzić pierwszą nockę w naszym domku. Kupiliśmy materace, owoce i lód do sangrii, parę lasek kiełbasy i impreza gotowa :wiggle:Poczuliśmy komfort życia i przyjemność posiadana własnego domu :p

 

Brak wpisów nie oznacza, że nic się nie dzieje, choć istotnie tempo zdecydowanie mniejsze.

Za namową sąsiada uruchomiliśmy prace związane z wkopaniem kabla telefonicznego na odległości ok 180 metrów (niestety TPsa się to nie opłacało). Przygotowanie całe dokumentacji (projektu, ZUDu, itp) trwało prawie trzy miesiące ale opłacało się będziemy mieli internet :)

 

zdjęcie 1(31).jpg

 

zdjęcie 3(28).jpg

 

Przez cały tydzień praktycznie do dziś w nocy trwały pracy przy białym montażu i fugach kerakolla fugalite eco. Niestety wymagają one więcej pracy niż tradycyjne głównie za sprawą konieczności usuwania ich nadmiaru z płytek (nie warto oszczędzać na oryginalnych środkach kerakolla bo bez nich praktycznie ten proces jest niemożliwy). Przy okazji podziękowania dla Pana Piotra :bye:

 

Pierwsze spotkania z wykonawcą mebli mamy za sobą i jak to bywa na początku dużo pytań i wątpliwości (na pierwszy rzut pójdzie wyspa, zabudowa do kuchni, szafka pod umywalkę i coś do spania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zygii,

 

W takim razie mogę ci już pogratulować przeprowadzki czy ta noc była dopiero przedsmakiem wprowadzenia się:wiggle:?

 

Napisz mi proszę ile czasu minęło od wkopania pierwszej łopaty... Ja już wymiękam jak mi narzekają wykonawcy jak dłuuuugo to u mnie trwa ( równe 2 lata) :bash:

 

Strasznie zazdroszczę ci tego, że już mam tak pięknie wykonane wszystkie prace zewnętrzne u mnie jest całkiem na odwrót więcej jest zrobione w środku a na zewnątrz pobojowisko:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie mamy jeszcze mebli w zeszłą tygodniu w sobotę tj. 19.07.2014 postanowiliśmy spędzić pierwszą nockę w naszym domku. Kupiliśmy materace, owoce i lód do sangrii, parę lasek kiełbasy i impreza gotowa :wiggle:Poczuliśmy komfort życia i przyjemność posiadana własnego domu :p

 

Cześć Zygii,

gratuluję pierwszej nocy:) w pięknym domku:bye:

 

mam pytanie odnośnie tej blokdaki do drzwi - jak to sie dokładnie nazywa - bo marzy mi się takie urządzenie i czy masz samozamykacz??? Mógłbys podać więcej szczegółów - może być na priv?

bedę wdzięczna

dzieki, pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zygii,

 

W takim razie mogę ci już pogratulować przeprowadzki czy ta noc była dopiero przedsmakiem wprowadzenia się?

 

Witaj !

Oj to na razie przedsmak przed wprowadzeniem się :(

Powoli przyzwyczajamy się, że nie mówimy, że jedziemy na działkę ale do domu :D

 

Napisz mi proszę ile czasu minęło od wkopania pierwszej łopaty... Ja już wymiękam jak mi narzekają wykonawcy jak dłuuuugo to u mnie trwa ( równe 2 lata) :bash:

 

Pierwsze wbicie łopaty o ile dobrze pamiętam było około 20.08.2012 roku :eek:

 

Strasznie zazdroszczę ci tego, że już mam tak pięknie wykonane wszystkie prace zewnętrzne u mnie jest całkiem na odwrót więcej jest zrobione w środku a na zewnątrz pobojowisko:bye:

 

Gdzieś już kiedyś chyba wspominałem, dla mnie minimum to było zrobienie podejścia do domu żeby piasek/błoto nie wnosiło się do środka ;)

Do końca budowy już bliżej niż dalej, damy radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć Zygii,

gratuluję pierwszej nocy:) w pięknym domku:bye:

 

mam pytanie odnośnie tej blokdaki do drzwi - jak to sie dokładnie nazywa - bo marzy mi się takie urządzenie i czy masz samozamykacz??? Mógłbys podać więcej szczegółów - może być na priv?

bedę wdzięczna

dzieki, pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję:bye:

 

Cześć amglad1,

Pewnie z autopsji też pamiętasz jakie to wspaniałe uczucie :bye:

 

Ten mechanizm to tak naprawdę elementy które zaznaczyłem na zdjęciu (operacja jest banalnie prosta podmieniasz stare elementy nowymi). My mamy (na zdjęciu) samozamykacz firmy DORMy TS-93 i do niego ta blokada jest dostosowana (pewnie do innych modeli także).

Dokładna nazwa to "BLOKADA POŁOŻENIA OTWARTEGO RF"

Czy masz może samozamykacz czy może dopiero planujesz ?

 

test.jpg

 

Miło Cię gościć, serdecznie pozdrawiam !

zygii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć amglad1,

Pewnie z autopsji też pamiętasz jakie to wspaniałe uczucie :bye:

 

Ten mechanizm to tak naprawdę elementy które zaznaczyłem na zdjęciu (operacja jest banalnie prosta podmieniasz stare elementy nowymi). My mamy (na zdjęciu) samozamykacz firmy DORMy TS-93 i do niego ta blokada jest dostosowana (pewnie do innych modeli także).

Dokładna nazwa to "BLOKADA POŁOŻENIA OTWARTEGO RF"

Czy masz może samozamykacz czy może dopiero planujesz ?

 

[ATTACH=CONFIG]272809[/ATTACH]

 

Miło Cię gościć, serdecznie pozdrawiam !

zygii

 

Hej,

pamietam.... dobrze, że wzięliśmy sporo napojów znieczulających, bo spanie na materacu - takim dmuchanym,potwornie niewygodnym - zostało w naszej pamięci na długo....;) kilka dni później, w trakcie sprzątania olśniło nas, że dziś - wtedy to była sobota 22 lipca- jest ten dzień i śpimy tak na serio:)

pojechaliśmy do sklepu nabyć stelaże i materace - bo ramę mieliśmy- ale nie zdążyliśmy się przebrać z roboczych ciuchów budowlanych i nikt nam nie chciał nic sprzedać - stwierdzili, że menelom nie sprzedają, a w tym własnie stylu mieliśmy kubraczki:)

co do mechanizmu - jako, że ja lajkonik zupełny, nie posiadamy nawet tego samozamykacza....

co radzisz? do czego ten samozamykacz służy? nie wiedziałam o istnieniu takiego czegoś, rany ile jeszcze jest na świecie rzeczy, o których istnieniu nie wiem, a których tak bardzo potrzebuje???:D:D:D:D

dziękuję za Twój czas i info

pozdrawiam z Nadmorza:bye::bye::bye:

p.s. u nas na wsi to się samozamykaczy nie stosuje, tylko snopek między drzwi wkłada i jest ok;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pamietam.... dobrze, że wzięliśmy sporo napojów znieczulających, bo spanie na materacu - takim dmuchanym,potwornie niewygodnym - zostało w naszej pamięci na długo....;) kilka dni później, w trakcie sprzątania olśniło nas, że dziś - wtedy to była sobota 22 lipca- jest ten dzień i śpimy tak na serio:)

pojechaliśmy do sklepu nabyć stelaże i materace - bo ramę mieliśmy- ale nie zdążyliśmy się przebrać z roboczych ciuchów budowlanych i nikt nam nie chciał nic sprzedać - stwierdzili, że menelom nie sprzedają, a w tym własnie stylu mieliśmy kubraczki:)

co do mechanizmu - jako, że ja lajkonik zupełny, nie posiadamy nawet tego samozamykacza....

co radzisz? do czego ten samozamykacz służy? nie wiedziałam o istnieniu takiego czegoś, rany ile jeszcze jest na świecie rzeczy, o których istnieniu nie wiem, a których tak bardzo potrzebuje???:D:D:D:D

dziękuję za Twój czas i info

pozdrawiam z Nadmorza:bye::bye::bye:

p.s. u nas na wsi to się samozamykaczy nie stosuje, tylko snopek między drzwi wkłada i jest ok;););)

 

edit:

doczytałam, do czego ten samozamykacz służy. To genialne urządzenie, szczególnie w naszych warunkach - kiedy drzwi nam czasem wyrywa, bo takie u nas wiatry są!!!! wielkie dzięki za pomysł!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pamietam.... dobrze, że wzięliśmy sporo napojów znieczulających, bo spanie na materacu - takim dmuchanym,potwornie niewygodnym - zostało w naszej pamięci na długo....;)

 

My akurat kupiliśmy na allegro materace z gąbki po 94 zł i powiem szczerze jest bardzo pozytywnie zaskoczony ....z pewnością w przyszłości będą one wykorzystywane przez naszych znajomych (zdecydowanie bardziej wygodne od dmuchanych) :D

 

183-1346.jpg

 

 

edit:

doczytałam, do czego ten samozamykacz służy. To genialne urządzenie, szczególnie w naszych warunkach - kiedy drzwi nam czasem wyrywa, bo takie u nas wiatry są!!!! wielkie dzięki za pomysł!!!!

 

Miło słyszeć, że moje wpisy się komuś przydają bo pamiętam jak dziś jak się zastanawiałem, czy ja nie jestem jakimś odmieńcem pisząc o takich rzeczach :bye:

 

Pozdrawiam z życzeniami chłodniejszego weekendu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy elewacji posuwają się do przodu, efekt pozostawiam Waszej ocenie ....

 

zdjęcie 1(32).jpg

 

Płyty są klejone do rusztu aluminiowego w oparciu o system SikaTack®-Panel.

 

Na wysokości cokołu wełnę odseparowaliśmy styrodurem a w przyszłości aby utrudnić życie gryzoniom założymy siatkę aluminiową (tu na razie przymiarka) :)

 

zdjęcie 2(32).jpg

 

I ostateczne łączenie siatki z płytami :yes:

 

zdjęcie 1_3.jpg

Edytowane przez zygii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dlaczego zdecydowałeś sie na te płyty? Czy były jakies inne kolory do wyboru czy tylko ten? Ja kiedyś miałam w planach ułożenie płyt aluminiowych, potem stanęło na tym ze położymy płyty ze sprasowanej wełny skalnej firmy rockpanel. Ponieważ na razie mam tylko siatkę i klej a elewacje moze będziemy robic w przyszłym roku nadal rozważam inne opcji płyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dlaczego zdecydowałeś sie na te płyty? Czy były jakies inne kolory do wyboru czy tylko ten? Ja kiedyś miałam w planach ułożenie płyt aluminiowych, potem stanęło na tym ze położymy płyty ze sprasowanej wełny skalnej firmy rockpanel. Ponieważ na razie mam tylko siatkę i klej a elewacje moze będziemy robic w przyszłym roku nadal rozważam inne opcji płyt.

 

Cześć koktajl !

Dlaczego zdecydowaliśmy się na te płyty ....bo nam się po prostu podobają ...:D

 

A tak poważnie są to płyty barwione w warstwie materiału (Cembrit Cembonit Flint 8mm), ich zewnętrzna struktura przypomina kamień. Są też płyty malowane ale te właśnie wyglądają sztucznie niestety podobnie jak płyty alubond, które kojarzą mi się z halami produkcyjnymi. Kolorów masz całą gamę od białych które tęż pięknie wyglądają do zielonych.

 

Więcej szczegółów na stronie http://www.cembrit.pl/Linie_produkt%C3%B3w-16280.aspx?GroupID=GROUP138&ProductID=PROD402

 

Zawsze możesz ich poprosić o przysłanie próbki (jak będzie zainteresowana naszym kolorem daj znać do mogę Ci podesłać większą formatkę).

 

Myślę, że warto wgryźć się w temat :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...