Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pierwszy wpis - sezon 2013 rozpoczęty !


Recommended Posts

Witaj Zigii,

 

Domek rewelka, ja właśnie jestem przed rozmową z kolejnym architektem w kwestii koncepcji budynku i nie będę zasmucony jak zaproponuje finalnie coś podobnego :-)

 

Dla jakiej krotności wymiany powietrza masz podane zapotrzebowanie z OZC? Dla 1,0 czy 0,5?

 

Cześć miło Cię gościć w naszych progach :bye:

W projekcie dla tak obliczonego OCZ jest przyjęta krotność wymiany powietrza 0,5 na godzinę.

Co do finalnego projektu to trzeba być dobrej myśli i rozumiem, że startujecie na wiosnę ?:yes:

W wolnej chwili zaglądnę do Twojego dziennika :popcorn:

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 480
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kto montował Ci żaluzje Selta?

 

Cześć tomekwa,

Z firmy od żaluzji nie do końca byłem zadowolony, firma szef i pracownicy, gdzie szef nie przekazał ustaleń pracownikom, a jak był problem to nawet się nie pojawił na palcu budowy. Mam jedną firmę która jak się wydaje ma kompetencje choć byłą troszkę droższa, ale z racji tego, że ich nie przetestowałem mogę polecić ich na priva ? ;)

Widzę, że przygotowania pełną parą :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie do kolejnych etapów, zbieranie ofert, rozważanie koncepcji (zwłaszcza pokrycia dachu, a myślałem, że dach płaski to rozwiązanie proste i tanie) ustalanie ekip specjalistycznych i kolejności ich prac a w końcu organizowanie niezbędnych środków finansowych :). Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się!

Piękny domek, jestem oczarowana:). Aż nie mogę uwierzyć, że wcześniej mnie tu nie było - na pewno od teraz będę podglądać.

 

Pozdrawiam,

Ch

Chloe ja tez się witam :bye:

Choć z natury nie jestem ekshibicjonistą to zapraszam do pooglądania :wiggle:

Przy okazji ja także powiększyłem swoją listę ulubionych dzienników i biegnę się przywitać do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balustrady faktycznie chyba sa wymagane do odbioru- ja sama takich nie bede potrzebować ale wydaje mi sie ze Moorela pisała o tym ze musiała je na szybko robić...

 

Cześć koktajl !

Odwiedziłem Morelle i poszperałem w internecie, generalnie jest tak, że balustrady w domach prywatnych powinny mieć wysokość min. 90 cm. U nas jest 50 cm attyki i zastanawiam się czy o samym odbiorze budynku decyduje kierownik budowy, czy może jest powoływana jakaś komisja ...w tygodniu to sprawdzę.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno tu nie zaglądałem , gratuluję , podoba się , będę częściej zaglądał bo warto .

Nurtuje mnie jedno pytanie ogrodowe bo częściowo masz ten etap za sobą . Czy ta włóknina pod kostką oprócz niedopuszczenia mieszania się żwiru z piaskiem ma jeszcze inne zadanie?

Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem . Jeśli ma to jakieś inne zastosowanie to co z biodegradacją takowej WYMIANA :sick: :confused: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno tu nie zaglądałem , gratuluję , podoba się , będę częściej zaglądał bo warto .

Nurtuje mnie jedno pytanie ogrodowe bo częściowo masz ten etap za sobą . Czy ta włóknina pod kostką oprócz niedopuszczenia mieszania się żwiru z piaskiem ma jeszcze inne zadanie?

Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem . Jeśli ma to jakieś inne zastosowanie to co z biodegradacją takowej WYMIANA :sick: :confused: .

 

Witam Cię serdecznie!

Po takim wstępie człowiek żałuje, że nie założył wcześniej dziennika :no:

Co do geowłókniny akurat jej położenie było warunkiem uzyskania gwarancji w przypadku położenia płyt libetu. Z ich instrukcji można było doczytać " ..... układa się geowłókninie która ma za zdanie zatrzymać nieczystości, jakie mogłyby się dostać z gruntu do płyt w czasie parowania wody." Dodatkowo zastanawiał mnie zawsze fakt, po co drogowcy dają min. geowłóknine (lub innego typu maty) w momencie układanie nowego asfaltu. ...a no dlatego, żeby min. zminimalizować naciski punktowe i "rozłożyć" je po powierzchni. Z racji niewielkich kosztów zakupu geowłókniny (np. 2,4 zł/m2 125g/m2) postanowiłem ją także dać pod kostkę granitową, czy słusznie czas pokaże :rolleyes:

O ile mi wiadomo geowłóknina nie ulega biodegradacji :confused:

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Z.:)

 

Widzę, że wciąż czujesz się emocjonalnie związany z firmą Remmers :D ;)

Świetne postępy!

Cześć Lullaby,

Jak pewnie wiesz (i doświadczasz tego sama), emocjonalnie to ja jestem związany z budową, a co do firmy to raczej przemawia pragmatyzm :D

Czekam/my jak ruszysz z kolejnymi etapami :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to się działo....odbył się montaż rekuperacji wraz z glikolowym wymiennikiem (tzw. GGWC - gruntowy glikolowy wymiennika ciepła). Z powodu wysokiego poziomu wód gruntowym nie można było zastosować wymiennika rurowego. Zasadniczym plusem tego rozwiązania jest to, że powietrze wpadające do rekuperatora jest ogrzewane przez ten wymiennik (chłodnica) przez który przepływa glikol krążący w zakopanej w ziemi rurce (w naszym przypadku to rura o średnicy fi 25 mm, zakopana na głębokości ok 2m i długości ok 130m). I wszystko byłoby pięknie gdyby zakupiony Aeris 350 był w wersji LUX a nie STANDARD. Po wykonaniu kilku telefonów potwierdziła się informacja, że do tego typu rekuperatora nie można zamontować sterownika EASY i tym samym min. sterować pompą GGWC. Koszt przeróbki do wersji LUX ok 1,5kPLN (dodatkowa płyta plus okablowanie).

Ale co tam od czego jest internet, zarwana nocka i znalazłem rozwiązanie, można użyć sterownika firmy ALRES ms-14 (950 zł) lub ALRES ms-20 (1 100zł) z panelem dotykowym - ten ostatni już zamówiony:D

 

photo1.jpg

 

Drugi problem jaki się pojawił, pierwotnie w projekcie był zakładany inny Renovent Excellent który ma inny układ przyłączy wentylacyjnych niż Aeris, efekt troszkę ciasno się zrobiło nad rekuperatorem :rolleyes:

 

Status na dziś:

- Rekuperacja uruchomiona (sterowanie trzy stopniowym przełącznikiem), pomiary dokonane, wyniki zgodne z zakładanymi wydajnościami z projektu (zmierzony każdy pkt),

- wymiennik glikolowy uruchomiony, (sterowanie "wtyczką"), temperatury glikolu na wejściu ok 8 stopni C co wydaje się bardzo dobrym wynikiem, zobaczymy jak układ popracuje :rolleyes:

 

1 (1).jpg

 

Pomiary przepływności powietrza

 

1 (4).jpg

 

Pozostało do zrobienia:

- Wymiana oryginalnej płyty rekuperatora na płytę nowego sterownika ALRES ms-20,

- Założenie izolacji na obudowę wymiennika glikolowego - niestety woda się wykrapla.

 

W sumie chyba jeszcze dwie ważne rzeczy jeśli ktoś kiedyś będzie sam robił taką instalacje warto kupić naczynie zbiorcze pod glikol np. od solarów podobno inne lubią "padać" i wcześniej wykonać podejścia na odprowadzanie skroplin z rekuperatora (i GGWC) do kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się robi. Wnętrza to też projekt autora budynku, czy jak u Lullaby ktoś inny?

Witaj Robert !

Nasze wnętrza są autorstwa Tamizo (i chciałem tu nadmienić, że w tym temacie nie było "zmowy" z lullaby :lol2:)

 

O ile mi wiadomo, to autor budynku nie zajmuje się (lub niechętnie) wnętrzami :no:

 

Robert, i tak jest nam daleko do Waszego etapu ....niestety wydawało mi się, że budowa i wykończenie będą trwać krócej, niestety jak się chce utrzymać jakość i koszty na przyzwoitym, akceptowalnym poziome to musi to troszkę potrwać.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...