Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pierwszy wpis - sezon 2013 rozpoczęty !


Recommended Posts

Witam Wszystkich czytających :D

Czas na małe podsumowanie prac:

 

BONIE w zasadzie zakończone, pozostałą jeszcze kwestia położenia gładzi nad ich górną krawędzią.

Użyliśmy bonie firmy Bella Plast BP11 H3 L300 wraz z łącznikami BP11 ŁĄCZNIK H3, gdzie górny wąs pozostał, dolny został usunięty, każda bonia po jej zewnętrznej stronie została zmatowiona papierem ściernym i kolejno przesmarowana Quart gruntem firmy Remmers (drobny piasek z klejem). Bonie były mocowane na gipsie i na kleju do płytek. W mojej ocenie "proces technologiczny" ich montażu jest już na tyle stabilny, że firma Anatak może już przyjmować zlecania na kilometry :lol2: Przy okazji słowa uznania i podziękowania :bye:

 

[ATTACH=CONFIG]236028[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]236029[/ATTACH]

 

PŁYTKI W ŁAZIENKACH - pierwsze metry zostały położone, efekty na poniższych zdjęciach

 

[ATTACH=CONFIG]236032[/ATTACH]

 

Szlify na 45 stopni

[ATTACH=CONFIG]236033[/ATTACH]

 

Dziś także rozmawialiśmy w sprawie zewnętrznej balustrady która pdobno jest niezbędna żeby budynek mógł być "odebrany do użytku", chyba, że macie inne doświadczenia ?

 

W przyszłym tygodniu mam być montowana rekuperacja wraz z glikolowym wymiennikiem (GGWC) firmy Promont (czekaliśmy na niego prawie 2 miesiące, dostawa z początku grudnia przesunęła się na początek stycznia).

 

[ATTACH=CONFIG]236039[/ATTACH]

 

znów miło czytać pochwały :) dziękujemy i pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 480
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WOW nie wiedziałam - w takim razie czekam na publikacje w gazetach wnętrzarskich waszych domów:yes:

 

Zgadnij kto wchodzi od poniedziałku na moją budowę z rekuperacją? Dzięki za kontakt:bye:

 

Cześć Beszo :bye:

Z firmą o której mówimy to jest troszkę tak jest jak piszę lullaby, zależy kto przyjedzie ...choć u mnie założenia projektowe się sprawdziły w 100%.

Czasami przez pośpiech i napięte terminy chłopaki pędzą do przodu co może mieć wpływ na jakość prac, więc "patrz" na ręce :yes:

Oj widzę, że koleżanka ostro ruszyła z budową ....czasami przydaje się zewnętrzny motywator :lol2:

 

Pozdrawiam i kibicuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj weekendzik był pracowity ...inwestor zmobilizował się i wykonał modyfikację wymiennika glikolowego.

Założenie było takie, że filtr powietrza ma być w wymienniku wyjmowany, bo i po co komu inny...... :no:

 

Firma PROMONT założenia projektowe przyjęła i wyprodukowała wymiennik który miał filtr zamontowany na stałe, a to wszystko wyszło w trakcie montażu :mad: W efekcie końcowym powstała propozycja rozwiązanie problemu i firma dorobiła klapkę, kątowniki, itp...a pozostała część to moja praca i parę narzędzi :rolleyes:

 

Wymiennik przed modyfikacją

 

zdjęcie 1(16).JPG

 

w trakcie (wycięty otwór i nitonakrętki)

 

zdjęcie 2(10).jpg

 

efekt końcowy

 

zdjęcie 4(9).jpg

Jeszcze tylko ocieplenie i temat zamknięty :D

 

Ale to nie wszystko, przyszedł czas na montaż sterownika Alres MRS-20C (http://www.alres.pl) Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, płytka prawie idealnie pasuje w miejsce oryginalnej płyty (jeden otwór należy przesunąć), troszkę złączek wago, lutownica i efekt końcowy jak poniżej.

W praktyce wymiennik glikolowy podgrzewa powietrze wpadające do rekuperatora z -5 stopni do +6 stopni :D:D

Plusy sterownika :

- możliwość ustawienia 5 prędkości rekuperatora które mogą być osobno [%] definiowane przez użytkownika,

- automatyczne włączanie pompy glikolowego wymiennika,

- dotykowy kolorowy ekran z informacją o temperaturach.

 

zdjęcie 3(13).jpg

 

zdjęcie(7).jpg

 

W zeszłym tygodniu cały czasu były prowadzone pracę przy gładziach, przy okazji uzupełniono braki tynku w kotłowni. Niestety z powodu choroby układanie płytek musiało poczekać do tego tygodnia :p

Edytowane przez zygii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii, Lullaby a jakie anemostaty wybraliście - pochwalcie się proszę:) Na razie nie mam żadnych zastrzeżeń do ekipy, tym bardziej, że ułożenie recu jest dość kłopotliwe - dużo podciągów, wylewki z podłogówką i tynki - zamysł jest zobaczymy jak im wyjdzie wykonanie;) Najgorsze jest to, że firmę i projekt już miałam na etapie wylewania stropu i od tego czasu firma zbywała mnie słowani jeszcze mamy czas a po wylewkach wycofała się. A dziury w stropie według ich projektu są niezrozumiałe dla 2 innych firm wentylacyjnych:bash:

 

Obiecuję, że zdjęcia wyślę wam jak będzie co pokazywać na razie wygląda jak surowy magazyn:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii, Lullaby a jakie anemostaty wybraliście - pochwalcie się proszę:) Na razie nie mam żadnych zastrzeżeń do ekipy, tym bardziej, że ułożenie recu jest dość kłopotliwe - dużo podciągów, wylewki z podłogówką i tynki - zamysł jest zobaczymy jak im wyjdzie wykonanie;) Najgorsze jest to, że firmę i projekt już miałam na etapie wylewania stropu i od tego czasu firma zbywała mnie słowani jeszcze mamy czas a po wylewkach wycofała się. A dziury w stropie według ich projektu są niezrozumiałe dla 2 innych firm wentylacyjnych:bash:

 

Obiecuję, że zdjęcia wyślę wam jak będzie co pokazywać na razie wygląda jak surowy magazyn:lol2:

 

Hej Beata !

Mamy standardowe anemostaty (takie półokrągłe) niestety nie bardzo nam się podobają, ale zwróciliśmy na nie uwagę dopiero w momencie kiedy były już u nas na budowie :( (ich plusem jest łatwość regulacji i cena :D)

 

Dość ciekawą propozycje ma firma Alnor.

 

Czy firma obecnie wykonująca instalacje rekuperacji bazuje na Twoim pierwotnym projekcie i czy bierze odpowiedzialność za całość wykonywanej instalacji ?

 

Czy Twoja instalacja jest wykonana w oparciu o rury 75 mm czy może inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zygii,

 

Projekt wykonywali na nowo, gdyż projekt pierwotny był nie zrozumiały dla nich i jeszcze jednej firmy wentylacyjnej. Ogólnie rzecz biorąc sprawa wyglądałaby duuużo prościej, gdyby instalacja była prowadzona przed podłogówką i wylewkami - czego byłam nieświadoma mając zaufanie do pierwotnej firmy i nie zgłębiając tematu w necie:( Teraz na tym etapie podobno muszą używać dużych średnic rur - 100,125,200 które gdzie niegdzie trzeba będzie zabudować a jakby były układane wczesniej można by było użyć mniejszych rur (inny system?) i ukryć je w wylewkach. Wiąże się to również z większą ilością pionów na tym etapie - 2 dodatkowe piony:bash: Ile w tym prawdy i słuszności nie dociekam chcę już mieć ten temat za sobą;) :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej złota rączka, co teraz robicie? :) Gres ułożony? Łazienki gotowe? Pokaż coś :p

 

BESZO, wybrałaś w końcu TW? W nawiązaniu do tego, co pisałam o nich u siebie i Twojego pytania o anemostaty - zamówiłam Lindab, przyszło jakieś kremowe barachło, traktuję jako tymczasowe. Tym samym, pilnuj zgodności zapisów umowy z wykonawstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zygii,

 

Projekt wykonywali na nowo, gdyż projekt pierwotny był nie zrozumiały dla nich i jeszcze jednej firmy wentylacyjnej. Ogólnie rzecz biorąc sprawa wyglądałaby duuużo prościej, gdyby instalacja była prowadzona przed podłogówką i wylewkami - czego byłam nieświadoma mając zaufanie do pierwotnej firmy i nie zgłębiając tematu w necie:( Teraz na tym etapie podobno muszą używać dużych średnic rur - 100,125,200 które gdzie niegdzie trzeba będzie zabudować a jakby były układane wczesniej można by było użyć mniejszych rur (inny system?) i ukryć je w wylewkach. Wiąże się to również z większą ilością pionów na tym etapie - 2 dodatkowe piony:bash: Ile w tym prawdy i słuszności nie dociekam chcę już mieć ten temat za sobą;) :bye:

 

Cześć Beszo :)

Ja z przykrością muszę stwierdzić, że moja opinia co do firmy Tora uległa pogorszeniu, dlatego też zostanie zmodyfikowany wpis na białej liście :bash:

Z niedawno wykonywanej instalacji glikolowego wymiennika (część hydrauliczna) nastąpił wyciek glikolu z grupy pompowej => przyczyna, jeden ze śrubunków można było praktycznie odkręcić ręką :eek:

Po dokładniejszym przyjrzeniu się jakości montażu pozostawia on wiele do życzenia (przez grupę pompową przechodzą dwie rury, każda z nich praktycznie "goniła" we wszystkie strony - zbyt mała ilość pkt mocowań, rury nie trzymały pionu/poziomu, dwie połówki styropianowe od grupy pompowy nie zatrzaskiwały się, jedna przesunięta wzgledem drugie o ok 5mm, itp).

Jak ja nie znoszę braku jakości wykonania :mad:

 

Wszystko poprawione w własnym zakresie, ale niesmak pozostał :(

 

Mam szczerą nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko w porządku (zależy od ekipy) :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej złota rączka, co teraz robicie? :) Gres ułożony? Łazienki gotowe? Pokaż coś :p

 

BESZO, wybrałaś w końcu TW? W nawiązaniu do tego, co pisałam o nich u siebie i Twojego pytania o anemostaty - zamówiłam Lindab, przyszło jakieś kremowe barachło, traktuję jako tymczasowe. Tym samym, pilnuj zgodności zapisów umowy z wykonawstwem.

 

Cześć Lullaby,

Istotnie czasami coś tam "podłubie" ...takie oderwanie od dnia codziennego :wiggle:

Wszystko jakoś idzie jakoś powoli, na raz są robione dwie łazienki (w sensie płytek i zabudowy), na dziś położone są podłogi i około 30% ścian.

W tzw. między czasie wyrównywane są sufity, bo niestety "pod światło" widać nierówności na łączeniach (i tu znowu jestem niemile zaskoczony, ponieważ zakładałem, że na sufity wystarczy tylko nałożyć gładź......) a wczoraj odbył się zaległy montaż pochwytów do bramek.

 

Mam nadzieje, że na koniec tygodnia będzie co pokazać :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zygii,

Ale mnie zdołowałeś ostatnim wpisem:( A już myślałam, że będzie z górki w tym temacie. Dziękuję za informację - skontaktowałam się z Torą i omówiłam współpracę aby była wykonana prawidłowo, sugerując, że forum ma duże oddziaływanie:yes: Mam nadzieję, że się przyłożą i będę mogła ich oficialnie pochwalić.

Lulla dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam was serdecznie:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zygii,

Ale mnie zdołowałeś ostatnim wpisem:( A już myślałam, że będzie z górki w tym temacie. Dziękuję za informację - skontaktowałam się z Torą i omówiłam współpracę aby była wykonana prawidłowo, sugerując, że forum ma duże oddziaływanie:yes: Mam nadzieję, że się przyłożą i będę mogła ich oficialnie pochwalić.

Lulla dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam was serdecznie:bye:

 

Witaj Beszo,

Może warto ich pochwalić dopiero po wykonaniu drugiego etapu (żeby nie było, że będziesz musiała modyfikować wpis tak jak ja...):rolleyes:

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby tradycji stało się zadość kolejne opóźnienie w kładzeniu płytek w łazienkach ....... :no:

 

A to z powodu, że chcemy, żeby drzwi do kabin prysznicowych były wykonane BEZ uszczelek. Nasz Pan szklarz twierdzi, że nie pierwszy raz już wykonuje tego typu kabiny, ale warunkiem ich wykonania są posadzki z dużymi spadkami do odpływu. U nas niestety były zbyt małe i trzeba było ściągnąć część płytek...na szczęście obyło się bez strat jeśli chodzi o płytki, ale niestety nie udało się uratować syfonów z odpływów (część na zamówienie, okres oczekiwania 1 tydzień) :):(

 

W tzw między czasie ekipa położyła pierwszy rząd płytek w przedpokoju

 

a ja ostatecznie ociepliłem wymiennik glikolowy.

 

zdjęcie 2(18).jpg

 

Dla poprawienia humoru inwestor kupił sobie nowy gadżet :cool:

 

zdjęcie 1(23).jpg

 

Podjęliśmy decyzje co do wewnętrznych parapetów, będą białe, malowane, z hartowanego szkła, licowane od czoła ze ścianą.

 

Nie wiem, ja Wy ale ja z utęsknieniem czekam na wiosnę :bye:

Edytowane przez zygii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna to już jest ;)

 

Cześć Zygii. Mocarny gadżet jak na fingerprinty :)

 

No nie wierze kogo goszczę :D

 

Witaj JestGit !!!

Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam na jakieś zdjęcia z Twojego placu budowy :D

 

Co do gadżetu, wprawdzie to nie Gira ale tle innych "ujdzie" i mam nadzieje, że paluszki będzie dobrze scanował :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...