Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pierwszy wpis - sezon 2013 rozpoczęty !


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 480
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bami, zygi a korzystajac z okazji, macie jakieś sprawdzone ekipy od ułozenia kostki brukowej??

 

Hej kori,

Przeglądnij moją białą listę lub porozmawiaj z Twoją drugą połową, której przekazywałem już namiary na wykonawcę (ekipa która u nas pracowała zajmuje się głównie układaniem kostki granitowej ...co do kostki brukowej nie wiem) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Zyguś, to kiedy parapetówa? :p Chyba nie czekamy na lodówkę z kostkarką? :D

Lullaby,

Ty nie mnie nie naciskaj (z tą przeprowadzką) bo się zamknę w sobie :D

Jak to lodówka z kostkarką musi być ...teraz po lód mam 5 min a na wsi już tak łatwo i szybko nie będzie :no:

A jak tu pić whisky bez lodu ...wiem, wiem w głowach się poprzewracało :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed montażem desek dziś był ostatni moment, żeby w salonie zamontować gniazdko w podłodze tzn. Floorbox GE 2V 15 NO. Na razie wylana stopa. Jeśli ktoś planuje zrobić takie gniazdko to warto o nim pomyśleć w momencie wykonywania podłogówki, żeby nie było, że odległość między jedną na drugą rurką jest za mała i gniazdko się nie zmieści :yes:

 

Niestety cena zabija ....ale za bardzo nie ma alternatywy (ja nie znalazłem) przynajmniej jeśli chodzi o kwestie możliwości wypełnienia pokrywy drewnem i jakże aspektu wizualnego (brak zewnętrznej ramki plastikowej).

 

zdjęcie(8).jpg

 

W zasadzie malowanie skończone, ale niestety na klatce mimo bardo dobrego zabezpieczenia ciemny grafit na tyle pylił, że pozostawił ślady na białych powierzchniach i będzie konieczne ponowne malowanie kilku ścian (ale to już po parkiecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zygii rozpakuj ten dom już z tej folii i pokaż więcej fot :D.

 

W zasadzie malowanie skończone, ale niestety na klatce mimo bardo dobrego zabezpieczenia ciemny grafit na tyle pylił, że pozostawił ślady na białych powierzchniach i będzie konieczne ponowne malowanie kilku ścian (ale to już po parkiecie).

 

Próbowałem, ale nie dało rady .... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed montażem desek dziś był ostatni moment, żeby w salonie zamontować gniazdko w podłodze tzn. Floorbox GE 2V 15 NO. Na razie wylana stopa. Jeśli ktoś planuje zrobić takie gniazdko to warto o nim pomyśleć w momencie wykonywania podłogówki, żeby nie było, że odległość między jedną na drugą rurką jest za mała i gniazdko się nie zmieści :yes:

 

Niestety cena zabija ....ale za bardzo nie ma alternatywy (ja nie znalazłem) przynajmniej jeśli chodzi o kwestie możliwości wypełnienia pokrywy drewnem i jakże aspektu wizualnego (brak zewnętrznej ramki plastikowej).

 

[ATTACH=CONFIG]260783[/ATTACH]

 

W zasadzie malowanie skończone, ale niestety na klatce mimo bardo dobrego zabezpieczenia ciemny grafit na tyle pylił, że pozostawił ślady na białych powierzchniach i będzie konieczne ponowne malowanie kilku ścian (ale to już po parkiecie).

 

Faktycznie cena niezbyt przyjemna, ale efekt powinien ją wynagrodzić. Mam jedno pytanie - wylewka w tym miejscu nie jest osłabiona i dechy nie wyłódkują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie - wylewka w tym miejscu nie jest osłabiona i dechy nie wyłódkują?

Cześć mi_mała,

Istotnie przestrzeń dokoła gniazdka (pod wylewką) będzie wypełniona ponownie betonem, ale to dopiero na etapie układania desek (jeśli teraz bym to zrobił mogłoby się okazać, że gniazdko nie jest ustawione równolegle do desek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym odbył się montaż szyb i drzwi do kabin prysznicowych. Cel był taki aby po montażu patrząc od frontu nie było widać żadnych profili typu "U":D

 

Zastosowano okucia firmy Pauli która jako jedyny producent zawiasów unoszonych przy drzwiach otwieranych do środka kabiny nie ma widocznych od frontu śrub inbusowych.

 

Tylko w jednej łazience z której częściej będziemy korzystać mamy drzwi do kabiny, druga jest otwarta.

 

 

A montaż podłogi drewnianej przełożony na czwartek, na polecenie właściciela poprawiają docelowy kolor nanosząc kolejną warstwę oleju :D

Edytowane przez zygii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii w jaki sposób masz rozwiązanie prowadnic żaluzji fasadowych? Jak i gdzie one są/będą przymocowane?

 

Cześć tomekwa,

Na chwilę obecną nie mamy jeszcze zamontowanych żaluzji fasadowych, ale przewiduję, że będą one zamontowane poprzez montaż do ramy okiennej prowadnicami pojedynczymi (poniżej schemat).

 

Nie bardzo chce wiercić w ramie okiennej otwory pod wkręty i dlatego też rozważam zastosowanie klejenia. Dlaczego tego typu montaż a nie np montaż do ściany (styropianu), ze względów serwisowych, wg. mnie w przypadku zacięcia żaluzji (przy pełnym przysłonięciu) ten typ montażu praktycznie uniemożliwia zdemontowanie prowadnicy i żaluzji bez ingerencji siłowej.

 

 

Nowy obraz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii- dzięki za odpowiedź.

Myślisz, że klej wytrzyma? Zresztą u mnie to niemożliwe, gdyż nakładka aluminiowa to nie jest profil :).

 

Jakoś nie przemawiał do mnie montaż bezpośrednio do profili okiennych. Te prowadnice bardzo mocno będzie widać, ja w 100% nie dopasuję koloru do okien. Może zamiast prowadnic dać linki?

 

Zastanawiam się też nad prowadnicą podwójną na oknach HS (4 m i 3,4). Nie jest to za mocno widoczne? Zaproponowano mi na środku linkę p.wietrzną. Nie chodzi o funkcjonalność (nie muszę mieć żaluzji łączonej) i nie potrzebują takiej prowadnicy.

 

A jak rozwiązałeś izolację termiczną miejsca montażu kasety?

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii- dzięki za odpowiedź.

Myślisz, że klej wytrzyma? Zresztą u mnie to niemożliwe, gdyż nakładka aluminiowa to nie jest profil :).

 

Jakoś nie przemawiał do mnie montaż bezpośrednio do profili okiennych. Te prowadnice bardzo mocno będzie widać, ja w 100% nie dopasuję koloru do okien. Może zamiast prowadnic dać linki?

 

Zastanawiam się też nad prowadnicą podwójną na oknach HS (4 m i 3,4). Nie jest to za mocno widoczne? Zaproponowano mi na środku linkę p.wietrzną. Nie chodzi o funkcjonalność (nie muszę mieć żaluzji łączonej) i nie potrzebują takiej prowadnicy.

 

A jak rozwiązałeś izolację termiczną miejsca montażu kasety?

 

Witaj !

Co do kleju to jestem spokojny, że wytrzyma (przykładem niech będą kleje Siki cz Loctite).

Oczywiście, że wizualnie lepiej wygląd montaż profili do ściany.... co do dopasowania koloru nakładki aluminiowej do prowadnic, to może jest możliwość jej pomalowania na ten same kolor co nakładka.

Linki hm ...podobno podczas wiatru powodują, że żaluzję "huczą" ....nie wiem, czy to dobry pomysł, ale może warto podpytać praktyków którzy mają takie rozwiązanie ;)

Rozumiem, że dla prowadnicy podwójnej alternatywa to linka ?

Izolacja termiczna i montaż przedstawiają poniższe zdjęcia (od czoła był klejony na piankę styropian i kolejno zaciągany klejem z siatką) :rolleyes:

 

zdjęcie(10).jpg

 

zdjęcie(9).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś została wyszlifowana i zagruntowana cała podłoga pod deski drewniane.

Największą niewiadomą był ich kolor, czy uda się wykonawcy zrobić taki o jaki nam chodziło, ale jest dobrze a nawet bardzo kolor superowy.

Opłacało się czekać kilka dni dłużej :lol2:

 

Ale nie może być za pięknie, schody do poprawy kolor wyszedł zbyt żółty.

 

Dodatkowo dziś zamontowano balustradę szklaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki.

U ciebie klej pewnie utrzyma, u mnie jak pisałem jest tylko nakładka. Kolor aluminium jest tak specyficzny, że ciężko coś dopasować.

Zresztą z tego powodu zamiast C80 będziemy mieć chyba S-70 (niestety droższe) gdyż wybrany przez nas kolor nie występuje w C80.

 

Ja chyba sam wykonam skrzynki tak aby zewnętrzny wymiar miał max 12 cm (dostawca ma 13 cm), do tego między skrzynką Kingspan PIR 5 cm i na skrzynkę 3cm styro, żeby było na czy zrobić elewację.

 

Tak linki na środku to alternatywa dla prowadnicy. Dziś lub jutro spotkam się ze sprzedawcą ANWISu. W dużych miastach macie dostęp do firm z większym doświadczeniem.

 

Jeżeli zdecyduję się na boczne prowadnice to na pewno schowam je w ociepleniu.

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak linki na środku to alternatywa dla prowadnicy. Dziś lub jutro spotkam się ze sprzedawcą ANWISu. W dużych miastach macie dostęp do firm z większym doświadczeniem.

 

Jeżeli zdecyduję się na boczne prowadnice to na pewno schowam je w ociepleniu.

 

Ale ty chcesz miec dwie zaluzje na tym oknie? Bo ja w moim hs (4,4 szerokosci) mam tylko jedna zaluzje. Zdecydowanie wygodniej otwierac jedna zaluzje niz dwie - szczegolnie przy hs gdzie jedna czesc i tak jest zawsze nieruchoma. Poza tym jesli zamontujesz wiatrak to po co ci linki. W razie duzego wiatru zaluzje same ci sie podniosa ( wskazane bardzo gdy nas nie ma a np idzie burza z gradem- powglebiane lamele masz jak w banku). No i jak zamontujesz prowadnice w styro a cos ci sie bedzie dzialo nie tak to elewacja do prucia. Ja mam antracytowe zaluzje, biala elewacje i mozesz mi wierzyc ze prowadnice w ogole nie rzucaja sie w oczy a nie bede miec problemu w razie awarii. Tym bardziej ze nie wiem czy sobie zdajesz sprawe ze z zaluzjami jest inaczej niz z roletami- rolety trzeba otworzyc zeby miec swiatlo a zaluzje tylko uchylic lamele- u nas przez wiekszosc czasu zaluzje sa spuszczone do dolu i swiatlo dozujemy za pomoca kata nachylenia wlasnie lameli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...