Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pierwszy wpis - sezon 2013 rozpoczęty !


Recommended Posts

fajny ten krysztal. co to za bajer? i jaki system int.?

Sam kryształ jest wykonany w technice grawerowania laserowego 3D wg. projektu dostosowanego do naszych potrzeb. Zamontowany jest w ścianie w obudowie aluminiowej. Wszystko wykonywane na zamówienie. System inteligentny to hybryda sterowników PLC i Nexwella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 480
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piękny kolor drewna :)

I macie genialne wykończenia ściana/podłoga - bardzo efektownie to wygląda :)

 

Zygii - mam pytanie pewnie z serii głupich - impregnowałeś dodatkowo spieki? Wszędzie piszą, że nie jest to konieczne, bo mają niską nasiąkliwość - ale jak to jest w rzeczywistości? Szczególnie ten biały...

Edytowane przez mi_mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii efekt podłogi i cokołu super- zreszta sama podłoga kolorystycznie tez świetna. Karola u ciebie tez bedzie to super wyglądać:) szkoda tylko ze moj J. sie zbuntował i zrobił te "cokoly" tylko w lazienkach- no coz przespalam ten moment przy tynkach... A jaka dajesz fuge? Biała? Bo ja mam jasna fuge kerakoll eco lite i akurat pod tym względem jest super- cały brud idzie z niej zmyc ( ale oczywiście brudzi sie jak każda inna z ta różnica ze nie chłonie nic)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie! Kocham te nasze "cokoły" :D

Takie inne .... :D

Czasami warto podejmować wyzwania .....:bye:

 

Piękny kolor drewna :)

I macie genialne wykończenia ściana/podłoga - bardzo efektownie to wygląda :)

 

Zygii - mam pytanie pewnie z serii głupich - impregnowałeś dodatkowo spieki? Wszędzie piszą, że nie jest to konieczne, bo mają niską nasiąkliwość - ale jak to jest w rzeczywistości? Szczególnie ten biały...

 

To milo, że Ci się podoba :)

Jeśli to jest "głupie pytanie" to ja także nie znam na nie odpowiedzi :D

Z moich prób wynika, że ten materiał nawet przy silnym zabrudzeniu np. węglem drzewnym domywa się bez problemu (także biały).

 

 

Zygii efekt podłogi i cokołu super- zreszta sama podłoga kolorystycznie tez świetna. Karola u ciebie tez bedzie to super wyglądać:) szkoda tylko ze moj J. sie zbuntował i zrobił te "cokoly" tylko w lazienkach- no coz przespalam ten moment przy tynkach... A jaka dajesz fuge? Biała? Bo ja mam jasna fuge kerakoll eco lite i akurat pod tym względem jest super- cały brud idzie z niej zmyc ( ale oczywiście brudzi sie jak każda inna z ta różnica ze nie chłonie nic)

 

Przyjemnie czytać takie opinie :D

Moment "boni" też byśmy przespali, ale była taka jedna osóbka która zmotywowała nas swoim zdjęciem (nie pamiętam nicka, jakoś lulla..bi ):hug:

No właśnie fuga spędza nam sen z powiek ponieważ chcieliśmy dać epoksydyd, ale wykonawca niezbyt jest chętny do jego położenia.

Proszę napisz coś więcej o tej fudze eco lite firmy Kerakoll, dlaczego właśnie ona... bo sama firma w Polsce mało znana, a jakościowo bardzo dobra. Tak docelowa ma być fuga biała stąd moje dodatkowe obawy.

Edytowane przez zygii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pięknie to wszystko wygląda...dużo się pozmieniało przez ostatnie 3-4 tygodnie.

Bardzo ładnie wygląda podłoga...i szklarz sporo rzeczy ,, porobił ,, ;)

 

Widzę że sporo pracy mnie jeszcze czeka w wykończeniu detali....przyjadę to ,, porobię ,, wszysyko :D

 

Pozdrawiam...

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie fugi- my też nie wiedzieliśmy co z robić z podłogą. ja chciałam jasną ale wiedziałam, że jasna fuga to gehenna. W każdym razie jedne miły Pan w sklepie z cermiką zachwalił nam właśnie tą fugę. To też jest fuga epoksydowa ale zupełnie inna- przede wszystkim dużo łatwiej się ja rozprowadza niż tradycyjną epoksydową, nie zasycha tak szybko i ręcę właśnie nie odpadają po niej (pewnie dlatego twój wykonawca nie chce kłaść epoksydu bo to harówa). Ponieważ kompletnie nie znaliśmy tego produktu to zadzwoniliśmy do lokalnej hurtowni, która to sprzedaje (albo raczej ma w ofercie bo jest to tak mało znany produkt i na tle innych fug drogi -co w konsekwencji nie wychodzi drogo bo jak się ma duże płytki to prawie żaden wydatek- że niewiele im tego schodzi). Tak czy siak zorganizowali nam przedstawiciela z kerakoll (myślę, że do Ciebie przyjadą bez problemu), który zrobił nam demonstrację fugi. Był nasz płytkarz przy tym, pan pokazał jak się rozrabia fugę, jak się ją nakłada itp. itd. zostawił nam duża próbkę mozaiki z nałożona fuga i potem robiliśmy próby. Mąż wylał olej silnikowy i starł bez problemu po 3 godzinach. Nie było plamy ani po tym ani po kawie ani po winie. Dopiero wtedy zdecydowałam się kupić w miarę jasne płytki właśnie. Fuga ogólnie się brudzi bo to wiadome jest, ale można z niej wszystko zmyć. Spróbuj skontaktować się z kerakoll - może akurat spasuje Ci ten produkt (ponoć za nakładanie tej fugi też biorą więcej ale nasz płytkarz miał zorganizowane przez nas szkolenie więc nie mógł już więcej za to skasować:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pięknie to wszystko wygląda...dużo się pozmieniało przez ostatnie 3-4 tygodnie.

Bardzo ładnie wygląda podłoga...i szklarz sporo rzeczy ,, porobił ,, ;)

Widzę że sporo pracy mnie jeszcze czeka w wykończeniu detali....przyjadę to ,, porobię ,, wszysyko :D

Pozdrawiam...

Piotrek.

 

Panie Piotrze witam w naszym dzienniku i na forum muratora !

 

Co do "porobienia" to dużo nie zostało max 1-2 dni.

 

Mam nadzieje, że jest Pan już bardziej przekonany do położenia fugi epoksydowej Kerakoll Fugalite Eco, bo po opinii koktajl innej nie dopuszczam :D

 

 

odnośnie fugi- my też nie wiedzieliśmy co z robić z podłogą. ja chciałam jasną ale wiedziałam, że jasna fuga to gehenna. W każdym razie jedne miły Pan w sklepie z cermiką zachwalił nam właśnie tą fugę. To też jest fuga epoksydowa ale zupełnie inna- przede wszystkim dużo łatwiej się ja rozprowadza niż tradycyjną epoksydową, nie zasycha tak szybko i ręcę właśnie nie odpadają po niej (pewnie dlatego twój wykonawca nie chce kłaść epoksydu bo to harówa). Ponieważ kompletnie nie znaliśmy tego produktu to zadzwoniliśmy do lokalnej hurtowni, która to sprzedaje (albo raczej ma w ofercie bo jest to tak mało znany produkt i na tle innych fug drogi -co w konsekwencji nie wychodzi drogo bo jak się ma duże płytki to prawie żaden wydatek- że niewiele im tego schodzi). Tak czy siak zorganizowali nam przedstawiciela z kerakoll (myślę, że do Ciebie przyjadą bez problemu), który zrobił nam demonstrację fugi. Był nasz płytkarz przy tym, pan pokazał jak się rozrabia fugę, jak się ją nakłada itp. itd. zostawił nam duża próbkę mozaiki z nałożona fuga i potem robiliśmy próby. Mąż wylał olej silnikowy i starł bez problemu po 3 godzinach. Nie było plamy ani po tym ani po kawie ani po winie. Dopiero wtedy zdecydowałam się kupić w miarę jasne płytki właśnie. Fuga ogólnie się brudzi bo to wiadome jest, ale można z niej wszystko zmyć. Spróbuj skontaktować się z kerakoll - może akurat spasuje Ci ten produkt (ponoć za nakładanie tej fugi też biorą więcej ale nasz płytkarz miał zorganizowane przez nas szkolenie więc nie mógł już więcej za to skasować:))

 

Bardzo dziękuje za obszerną opinię !

Wybór fugi jest jasny http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

 

Tak nawiasem mówiąc wielki szapoba za przeprowadzenie "testu olejowego" (nie tylko ja jestem upierdliwy w szczegółach).

 

U nas jest około 60m2 białego gresu z fugą 1 [mm] więc kosztowo nie będzie tragedii.

 

Zygii, świetne to Twoje corpogniazdko :). Nieplastikowe i z drewnianą okładziną. Warto było dać za nie tą nieprzyzwoitą kasę :)

Piotrze, to Ty kładłeś spieki u Zygii'ego? Jeśli tak, to musimy pogadać :)

 

mi_mała,

Widzę, że sympatyków spieków przybywa :D

Edytowane przez zygii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo baliśmy się wyglądu jaki i samego montażu schodów ....niestety mogłoby się wydawać, że jeśli planujemy przerwę pomiędzy ścianą a schodem to montaż będzie bezproblemowy, ale nic bardziej mylnego bo należy pamiętać, że ściana też ma swoją tolerancje i każdy schód trzeba indywidualnie dopasowywać ;)

Pasek ledowy umieszczony "pod schodami" (w rzeczywistości wygląda mniej kontrastowo).:D

 

zdjęcie 2(27).jpg

zdjęcie 2(27).jpg

Edytowane przez zygii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...