Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pierwszy wpis - sezon 2013 rozpoczęty !


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 480
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj!! dobrze, że dziś w Krakowie padało - nie miałam wyrzutów sumienia, że siedzę przy komputerze calutki dzień... czytając i PODZIWIAJĄC Twój dziennik, dom, wiedzę, chęć pomocy...etc. Taki styl i jakość budowania i wykańczania to mój ideał. Niestety - z różnych powodów - póki co budujemy na szybko mały, funkcjonalny dom z dwuspadowym dachem, ale - po obejrzeniu Twojego - zaczęłam planować budowę następnego ;)

Jeśli mogę - będę już teraz śledzić na bieżąco a na priv wyślę kilka pytań.

A teraz jeszcze raz - GRATULUJĘ!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!

 

pięknie, pięknie pięknie, przepięknie.....

więcej zdjęć wrzuć, bym mogła oczęta swe nasycić....

cudo:yes::yes::yes:

 

jazzy, amglad1,

To bardzo, bardzo miło, że Wam się podoba ! :D

 

amglad1

Co do zdjęć to akurat to zrobiłem przy okazji koszenia trawy ...ale jak będę na działce mogę zrobić ich więcej i mogę przesłać Ci na priv emalia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty prezentują sie fajowo ale i tak najbardziej zazdroszcze ci juz gotowego trawnika...:)ja na swój w tym roku jeszcze nie mam szans

 

koktajl,

Przecież założenie trawnika to nie jakaś skomplikowany proces (na tle np. budowy domu ;)) to może warto spróbować go założyć jeszcze w tym roku ...:)

A płyty mogą ozdabiać Twoją elewacji już w przyszłym roku ...?:cool:

Rozważasz ich położenie, czy może jakieś inne pomysły.

 

ps.

Przy okazji czy możesz mi przesłać na priv namiary na Twojego stolarza od mebli kuchennych.

Z góry dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!! dobrze, że dziś w Krakowie padało - nie miałam wyrzutów sumienia, że siedzę przy komputerze calutki dzień... czytając i PODZIWIAJĄC Twój dziennik, dom, wiedzę, chęć pomocy...etc. Taki styl i jakość budowania i wykańczania to mój ideał. Niestety - z różnych powodów - póki co budujemy na szybko mały, funkcjonalny dom z dwuspadowym dachem, ale - po obejrzeniu Twojego - zaczęłam planować budowę następnego ;)

Jeśli mogę - będę już teraz śledzić na bieżąco a na priv wyślę kilka pytań.

A teraz jeszcze raz - GRATULUJĘ!!

 

Witam Ziomalkę:welcome:

 

Założeniem dziennika było to aby oprócz ogólnych informacji dodać informacje techniczne, doświadczenia, itp, które mogą być przydatne osobom które się budują (a inspiracją był dziennik anula05 a namawiała do jego założenia lulla :hug:).

Nie ukrywam, że swego czasu trafiłem do Twojego dziennika (choć bez wpisu) i muszę powiedzieć, że też bardzo dzielnie sobie radzisz (radzicie), bez zwariowanego tempa ale sukcesywnie do przodu :rolleyes:

 

Oczywiście zapraszam do kontaktu na priva i do odwiedzin naszego dziennika :D

 

Serdecznie pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdzielam opinie :)

 

Płyty są rewelacyjne.

 

Cześć M.A.G

Poznajesz ?

Pozwoliłem sobie skorzystać z usług firmy z której tych korzystałeś :bye:

Test przeprowadzono kompetentnie i fachowo :)

 

zdjęcie 5(16).jpg

 

zdjęcie 4(23).jpg

 

Wynik wyszedł poniżej obecnej normy (czekam na oficjalne wyniki) ale mam kilka małych nieszczelności głownie na zawiasach w oknach i rogach okien (w tym wypadku jestem mocno zaskoczony ponieważ była dawana taśma ilbruka od środka plus pianka i EPDM od zewnątrz).

Nie wiem, jaka jest Twoja opinia, ale wg. mnie tego typu testy szczelności "blower door test" winny być robione po montażu okien i drzwi (przed tynkami, żeby była możliwości poprawy niedociągnięć, chyba tak było w Twoim wypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu zostały zamontowane moskitiery, wg. mnie jest to super rozwiązanie tym bardziej, że przylegają one szczelnie do profilu okna i nie ma możliwości dostania się żadnego robactwa. (warto o tym pomyśleć na etapie zamawiania okien, żeby później nie było, że się "nie zmieszczą" :x)

 

zdjęcie 3(30).jpg

 

zdjęcie 2(34).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki test to fajna rzecz prawda :) Myślę, że rzeczywiście ma to sens kiedy masz jeszcze możliwość zrobienia poprawek po takim teście a więc kiedy okna są jeszcze nieobrobione i jest możliwość jakiegokolwiek uszczelnienia.

 

Z samej usługi jesteś zadowolony ? Może trzeba było wytrzymać jeszcze dwa miesiące to byś miał jeszcze termowizję w pakiecie :)

 

To jaki konkretnie masz wynik bo piszesz że nieco poniżej normy. Ale jakiej normy? Pasywnej? ;)

Gdzie oprócz narożników okien masz największe nieszczelności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samej usługi jesteś zadowolony ? Może trzeba było wytrzymać jeszcze dwa miesiące to byś miał jeszcze termowizję w pakiecie :)

Na dziś mogę powiedzieć, że z usługi jestem zadowolony, choć jeszcze czekam na oficjalne wyniki :)

 

To jaki konkretnie masz wynik bo piszesz że nieco poniżej normy. Ale jakiej normy? Pasywnej? ;)

Gdzie oprócz narożników okien masz największe nieszczelności?

 

Mówię o normie zgodnie z załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 r. które zaleca przeprowadzenie sprawdzenia szczelności powietrznej budynku.

 

Wymagana szczelność powietrzna budynku w próbie n50 wynosi:

- 1,5/h - dla budynków z wentylacją mechaniczną

- 3,0/h - dla budynków z wentylacją grawitacyjną

 

Wstępne dane dla naszego budynku wskaźnik osiągnął wynik 1,2/h ale po kilku małych poprawkach (głównie I piętro zawiasy w oknach, parter w rogach okien) Pan Sławek potwierdził, że można zejść do granicy poniżej 1.0/h czyli wyniku zgodnego ze standardem NF40.

 

Co smutne powiedział, że ok 80% obecnie budowanych domów w standardzie z wentylacją mechaniczną nie spełnia w/w normy :bash:

 

Co do termowizji jest on łatwiej dostępna a mnie zależy aby domykać kolejne etapy w realizacji domu.:D

 

Oczywiście jak wiesz więcej danych jest na stronie:

http://www.prus.co/testy_szczelnosci_budynku.php

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygii, świetne sa te moskitiety.

Mógłbyś podzielić sie kontaktem do firmy montujacej??

Witaj !

Moskitiery robiła firma która wykonywała u nas okna aluminiowe.

 

Szczegóły w poście nr #3123

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-WARSZAWA-i-okolice-bia%C5%82a-lista&p=5650112&viewfull=1#post5650112

 

Same moskitierty należą do systemowego rozwiązania firmy Reynaers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Na budowie wakacje :)

Trwają poszukiwania dobrego stolarza, wszelkie namiary mile widziane ! :)

 

Z ciekawostek trawnik po dwóch miesiącach wygląda tak jak na zdjęciu, nie ukrywam, że przed jej posianiem chodziła mi po głowie trawa z rolki, ale dziś wiem, że nie mam czego żałować :)

 

Z moich obserwacji wynika, żeby uzyskać ładny trawnik musimy go regularnie nawozić i podlewać (powiecie, że pewnie ameryki nie odkryłem, ale ja zaobserwowałem ogromną różnice kiedy trawnikowi zaczynało brakować składników odżywczych, w szczególności w trakcie wzrostu i jego silnego nawadniania które powoduje wypłukiwanie składników odżywczych).

 

zdjęcie(18).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik pierwsza klasa :) W zależności od gleby (piaszczysta - częściej, gliniasta - rzadziej) nawożenie należałoby przeprowadzać w sezonie, raz na 3-4 tygodnie. Dlatego tak często, bo jak piszesz, składniki odżywcze są bardzo szybko wypłukiwane przez wodę z nawodnienia... No ale coś za coś :) Jak się już widzi różnicę to potem szkoda nie mieć soczystej zieleni, prawda? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...