Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie akumulacyjne !!!!!!!!!!!!!!


McVanD

Recommended Posts

Jeśli interesują cię:

 

- WYSOKA SPRAWNOŚĆ KOMINKA to temat dla CIEBIE!!!!!!!

 

- CZYSTA SZYBA to jest temat dla CIEBIE!!!!!!!!!!!

 

- BARDZO, BARDZO DŁUGIE CIEPŁO to jest temat dla CIEBIE!!!!!!!!!!!

 

- ZREDUKOWANA DO MAXIMUM OBSŁUGA KOMINKA to jest temat dla CIEBIE!!!!!!!!!!!

Edytowane przez McVanD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli interesują cię:

 

- WYSOKA SPRAWNOŚĆ KOMINKA to temat dla CIEBIE!!!!!!!

 

- CZYSTA SZYBA to jest temat dla CIEBIE!!!!!!!!!!!

 

- BARDZO, BARDZO DŁUGIE CIEPŁO to jest temat dla CIEBIE!!!!!!!!!!!

 

- ZREDUKOWANA DO MAXIMUM OBSŁUGA KOMINKA to jest temat dla CIEBIE!!!!!!!!!!!

 

No i co dalej???Ciekawie się zaczyna.Dawno nikt takim wejściem się nie obnażał:rolleyes::):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowiec40 dlaczego usunąłeś swój post, który brzmiał.............ogrzewanie akumulacyjne.............!!!!!!!!!!...kominkiem?.

Zawstydziłeś się???Podaj powód będzie ciekawiej we wątku :):):).Autor się czai i jest mile widziany jak dla mnie z tą literaturą nazwę ją...........:eek: nowej generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć mój " akizytorski " wybieg chyba tak mogę go nazwać ale chciałem się przekonać czy ten temat kogoś zaciekawi chyba w jakim stopniu mi się to udało;). Chcę się dowiedzieć czy ludzie wiedzą o takich rozwiązaniach i czy ich to zaciekawi czas pokaże....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć mój " akizytorski " wybieg chyba tak mogę go nazwać ale chciałem się przekonać czy ten temat kogoś zaciekawi chyba w jakim stopniu mi się to udało;). Chcę się dowiedzieć czy ludzie wiedzą o takich rozwiązaniach i czy ich to zaciekawi czas pokaże....

 

Temat ciekawi mnie od dawna. Rozumiem, ze chcesz się dowiedzieć co ja wiem ;). Pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową

Prowadząc szkołę kominkową na lekcji zapewne poruszacie tematy ,które oznajmia autor wątki.To ja spytam jeśli to nie problem skoro coś w temacie wiesz Piotrek.

 

Jak przekładasz sposób ogrzewania akumulacyjnego w swoich zestawach i czy ten proces stosujesz u siebie i w jakim charakterze???Jeśli nie sprawi ci to kłopotu..: co myślisz o kominkach III generacji ,które to rozwiązanie mają już zastosowane.

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawi mnie od dawna. Rozumiem, ze chcesz się dowiedzieć co ja wiem ;). Pytaj.

 

Nie odpowiadasz Piotrze bo nie wiesz???Czy szukasz w sieci odpowiedzi???Takich odp.jest w brud ale ogół zainteresują twoje doświadczenia i mnie również.Nie każ długo czekać.Zawsze tak szybko pojawiasz się w topiku.Teraz jakoś długo myślisz ;);):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nikt ... nie ma kominków III generacji ... tudzież II i I oraz IV ... to takie samo marketingowo-branżowe określenie jak "komora dekompresyjna", "wkład stałopalny" czy też "turbina kominkowa". Pojęcie kominka III generacji wprowadził na potrzeby własne jeden ciekawy gość, podobnie jak inny gość zaczął używać do opisywania w prasie i internecie pewnych konstrukcji technicznych mianem "pieco-kominek", a jeszcze inny gość (równie ciekawy) wprowadził i utrwalił określenie kominkarstwo ( w odróżnieniu do zduństwa) w nomenklaturze języka branżowego. Wszystkie one się ładnie przyjęły jakieś 6-7 lat temu, ale (tu uwaga) w odróżnieniu od określeń cytowanych wcześniej w nawiasach, nie są pozbawione sensu i próbują poszufladkować pewne rzeczy, co do których nasze rodzime słowotwórstwo nie umiało sobie dobrze i jednoznacznie poradzić.

Kominek III generacji vel. pieco-kominek vel. kominek z akumulacją ciepła vel. piec kominkowy - to w rzeczywistości to samo i dokładnie jest to to, co możesz oglądać i o czym możesz czytać na FM od kilku lat.

Pozdrawiam.

PS. Gości od "kominkarstwa" i "pieco-kominka" już znasz, tego od "kominkowych generacji" myślę że przy Twoim usposobieniu nie chciałbyś poznać - choć sympatyczny, to straszny gaduła potrafiący znudzić do bólu ...

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wcale nie chodzi o ludzi tylko o samą idee ogrzewania przy pomocy akumulacji i możliwościach jakie ta technologia oferuję.

Myślę, że wiele osób się zgodzi ze stwierdzeniem, że dostępne materiały akumulacyjne stosowane w kominkach świetnie sprawdzają się w nowym budownictwie i mogą być wykorzystywane do budowy alternatywnych źródeł ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nikt ... nie ma kominków III generacji ... tudzież II i I oraz IV ... to takie samo marketingowo-branżowe określenie jak "komora dekompresyjna", "wkład stałopalny" czy też "turbina kominkowa". Pojęcie kominka III generacji wprowadził na potrzeby własne jeden ciekawy gość, podobnie jak inny gość zaczął używać do opisywania w prasie i internecie pewnych konstrukcji technicznych mianem "pieco-kominek", a jeszcze inny gość (równie ciekawy) wprowadził i utrwalił określenie kominkarstwo ( w odróżnieniu do zduństwa) w nomenklaturze języka branżowego. Wszystkie one się ładnie przyjęły jakieś 6-7 lat temu, ale (tu uwaga) w odróżnieniu od określeń cytowanych wcześniej w nawiasach, nie są pozbawione sensu i próbują poszufladkować pewne rzeczy, co do których nasze rodzime słowotwórstwo nie umiało sobie dobrze i jednoznacznie poradzić.

Kominek III generacji vel. pieco-kominek vel. kominek z akumulacją ciepła vel. piec kominkowy - to w rzeczywistości to samo i dokładnie jest to to, co możesz oglądać i o czym możesz czytać na FM od kilku lat.

Pozdrawiam.

PS. Gości od "kominkarstwa" i "pieco-kominka" już znasz, tego od "kominkowych generacji" myślę że przy Twoim usposobieniu nie chciałbyś poznać - choć sympatyczny, to straszny gaduła potrafiący znudzić do bólu ...

 

Se zacytuje bo znowu zniknie.Podajemy jakieś przykłady to i ja podam.Najpierw cytat z cytatu by zobrazować cuś.

.....nie ma kominków III generacji ... tudzież II i I oraz IV ... to takie samo marketingowo-branżowe określenie jak "komora dekompresyjna", "wkład stałopalny" czy też "turbina kominkowa". Pojęcie kominka III generacji wprowadził na potrzeby własne jeden ciekawy gość, podobnie jak inny gość zaczął używać do opisywania w prasie i internecie pewnych konstrukcji technicznych mianem "pieco-kominek",..........

 

Ktoś kiedyś niefortunnie wysypał po zebraniu winogrona na ziemię.Słońce zrobiło z nich rodzynki.Wiesz dlaczego bo rodzynki nie rosną na krzakach :bash::cool:.Ktoś kiedyś z kawałka mięsa zrobił kotlety i nazwał je mielonymi .forest wiesz dlaczego .bo je kuźwa zmielił.:bash::cool:.

Jeśli nie ma kominków III generacji,których największą zaletą jest wysoka efektywność grzewcza,przy zachowaniu prawdziwej wizji ognia kominkowego to ty albo gulgasz przed napisaniem czegokolwiek a potem tym samym popijasz by nie zapomnieć jak smakowało to pierwsze.ech!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wcale nie chodzi o ludzi tylko o samą idee ogrzewania przy pomocy akumulacji i możliwościach jakie ta technologia oferuję.

Myślę, że wiele osób się zgodzi ze stwierdzeniem, że dostępne materiały akumulacyjne stosowane w kominkach świetnie sprawdzają się w nowym budownictwie i mogą być wykorzystywane do budowy alternatywnych źródeł ciepła.

 

Ty chciałbyś jako nowy aby on kierował się ideą...........on kieruje się kasą i swoimi rozwiązaniami,zniechęca cię najpierw pisząc witaminy j/w a potem sprowadza na dół by ci powiedzieć:

...Kominek III generacji vel. pieco-kominek vel. kominek z akumulacją ciepła vel. piec kominkowy - to w rzeczywistości to samo i dokładnie jest to to, co możesz oglądać i o czym możesz czytać na FM od kilku lat.........

Jakież to proste..........ie.:cool:Nie pytany a ile ma do powiedzenia.Wiesz dlaczego bo się broni i brakuje mu argumentów.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od początku...

Próba zdefiniowania i określenia wyrażenia, czy pojęcia, a może określenia:

Ogrzewanie akumulacyjne

 

Czyli po kolei, bo to określenie jest tak nieprecyzyjne,

a nieprecyzyjnie uzgodnione i dogadane, to polemiki bez końca...

Jako, że to dział forum "kominki" to zapewne chodzi o urządzenia grzewcze znajdujące się w pomieszczeniu mieszkalnym, z widoczną wizją ognia. No ale to też mało precyzyjne...

bo akumulacja to zapewne magazynowanie, magazynowanie ciepła. No a owe magazyny mogą być różniaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt

na 16 -cie postów , osiem Twoich i żaden konkretny.

Ja tu jestem laik , więc od "gulgania" wolał bym jakieś przykłady takich kominków, fotki itp.

I ile to kosztuje , i czemu tak drogo?

Widzisz sterownik i czasami ty pozytywnie myślisz.;):).Za to na 17-poście zajebiste konkretny ,wręcz wypasiony tematem z twej strony topik.Litości laiku zacznij pytac po swojemu może ci coś podszepną jak temat niesie.:cool::cool::cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od początku...

Próba zdefiniowania i określenia wyrażenia, czy pojęcia, a może określenia:

Ogrzewanie akumulacyjne

 

Czyli po kolei, bo to określenie jest tak nieprecyzyjne,

a nieprecyzyjnie uzgodnione i dogadane, to polemiki bez końca...

Jako, że to dział forum "kominki" to zapewne chodzi o urządzenia grzewcze znajdujące się w pomieszczeniu mieszkalnym, z widoczną wizją ognia. No ale to też mało precyzyjne...

bo akumulacja to zapewne magazynowanie, magazynowanie ciepła. No a owe magazyny mogą być różniaste.

 

Jak coś wklejasz z sieci to zaznacz ,że to cytat bo pomyśle ,że zaczynasz na dobrą drogę zbaczać..............ale to chyba nie może być ;);):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...