Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie akumulacyjne !!!!!!!!!!!!!!


McVanD

Recommended Posts

Jak coś wklejasz z sieci to zaznacz ,że to cytat bo pomyśle ,że zaczynasz na dobrą drogę zbaczać..............ale to chyba nie może być ;);):):)

 

No akurat to ja BOGUŚ napisałem... tak sam od siebie, bez wynagrodzenia, społecznie tom Ci uczynił.

Tak sobie siadłem w przerwie, przy laptopie i wystukałem takie ciągi literek.

NO ALE ZA MOMENT PRZERWA mi się kończy, no i trza wracać do pracy.

Istny "obóz pracy" sam sobie uszykowałem.

Boguś z Krzeszowic pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No akurat to ja BOGUŚ napisałem... tak sam od siebie, bez wynagrodzenia, społecznie tom Ci uczynił.

Tak sobie siadłem w przerwie, przy laptopie i wystukałem takie ciągi literek.

NO ALE ZA MOMENT PRZERWA mi się kończy, no i trza wracać do pracy.

Istny "obóz pracy" sam sobie uszykowałem.

Boguś z Krzeszowic pozdrawiam

 

No i pod koniec dnia miło się robi w temacie.............jednak to może być.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pod koniec dnia miło się robi w temacie.............jednak to może być.

pzdr.

A co myślisz, tak ma być i już.

 

No ale dalej nie dowiedziałem się jak określenie "Ogrzewanie akumulacyjne"

jest ogólnie rozumiane i czy wymaga ewentualnie sprecyzowania i pewnego podziału.

 

Chętnie bym poczytał teraz zaraz po pracy i przed snem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego mi się z laptopem dzieje. Najpierw z monitora leciała woda, teraz piana... a miało być tak ciekawie. Nabijam posta i dobranoc wszystkim:bye:

 

Czas więc na odpalenie jakiejś bomby.

Pełny nadziei, że to nie kapiszon i, że autor zapoznany z dotychczasowym dorobkiem w forum w dziedzinie i w ogóle, nie wyskoczy przed publikę w niekompletnym odzieniu ....

 

Życzliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas więc na odpalenie jakiejś bomby.

Pełny nadziei, że to nie kapiszon i, że autor zapoznany z dotychczasowym dorobkiem w forum w dziedzinie i w ogóle, nie wyskoczy przed publikę w niekompletnym odzieniu ....

 

Życzliwy.

 

Tak zupełna racja.

Poczekajmy co nowego autor tematu, ma do powiedzenia w sprawie akumulacji...

Tak jak napisałeś, oprócz tego co już napisane po wiele razy tu na forum.

 

A nóz cosik nowego....

POCZEKAJMY SPOKOJNIE I WYTRWALE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to takie proste.

Spalam , akumuluję w masie pieca a potem już tylko korzystam.

To nie tylko w "erze".

Polski piec Termokaust.

Taką prace jak zrobili autorzy tego projektu warto propagować i polecać.

Duże uznanie dla autorów i podstawa - TO JEST NASZE POLSKIE.

Zaznaczam , że nie mam nic współnego z produkcja tego pieca.

Poprostu poznałem jego budowę i mozliwości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełna racja.

Poczekajmy co nowego autor tematu, ma do powiedzenia w sprawie akumulacji...

Tak jak napisałeś, oprócz tego co już napisane po wiele razy tu na forum.

 

A nóz cosik nowego....

POCZEKAJMY SPOKOJNIE I WYTRWALE

 

Czekacie i sie chyba nie doczekacie. Bohuszu a ty to czekasz na rozwinięcie tematu akumulacji czy ogrzewania akumulacyjnego???

..... w sprawie akumulacji.......

Niby podobne zagadnienie ale się trochę rozbiega w pewnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi w tym miejscu o przeglądanie internetu,tylko o to ,że akumulacja ogólnie to nie to samo co ogrzewanie akumulacyjne ogólnie o co zahacza autor wątku chyba powołując sie nie na wiadomości z sieci a z praktyki forowiczów tegoż FM,a to już insza inszość :D

 

Praktyki (doświadczenia) forumowiczów - użytkowników są ważne.

akumulacja

kumulacja

magazynowanie, itp.

_______________________

ogrzewanie z możliwością kumulacyjni ciepła

ogrzewanie z możliwością akumulacyjni ciepła

ogrzewanie z możliwością magazynowania ciepła

__________________________________________

potem dochodzą kwestie gdzie (w czym) to ciepło ma być, kumulowane, akumulowane, magazynowane. Na jak długo.

Potem ewentualnie jak transportowane.

 

potem dochodzą kwestie podstawowe , gdzie, z czego i jak to ciepło do ewentualnego kumulowania, akumulowania, magazynowania ma być wytwarzane...

 

ogrzewanie bez możliwości akumulowania, kumulowania, magazynowania ciepła - czy takowe występuje...

a jeżeli tak to w jakich budynkach i co jest wtedy źródłem ciepła i jak jest wtedy to ciepło przenoszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohuniu ale tu rozmawiamy .powtarzam rozmawiamy o pojęciu ogrzewania akumulacyjnego a nie o ogrzewaniu bez tej konieczności.I skoro autor wkleił to w zagadnienia kominkowe to nie mieszaj w to proszę innego źródła pozyskiwania ciepła w naszych domach.

...ogrzewanie bez możliwości akumulowania, kumulowania, magazynowania ciepła - czy takowe występuje...........

No chyba ,że autor zagaduje o coś zupełnie innego.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie bez możliwości akumulowania, kumulowania, magazynowania ciepła - czy takowe występuje...

a jeżeli tak to w jakich budynkach i co jest wtedy źródłem ciepła i jak jest wtedy to ciepło przenoszone.

 

NIKT

a co Ty o tym myślisz na podstawie swoich doświadczeń. Na to co inni i kiedy napiszą nie mamy wpływu, ani nawet nasze sprzeciwy na nic, bo wolność wypowiedzi mamy od lat.

Czy takowym ogrzewaniem, bez możliwości, akumulacji, kumulacji, magazynowania ciepła możemy zazwać ogrzewanie farelką elektryczną pomieszczenia w domy drewnianym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz i racje z tym Waszym wpływem i sprzeciwianiu itp.Moje doświadczenie w konkretnym moim przykładzie mówią mi ,że mam ciepło w domu i nic mi się nie popsuło.....ale zagadnienie traktując bardziej szeroko pod względem ogrzewania akumulacyjnego w moim nowym monstrum skupiłbym się niestety nad akumulacja tą zdrową spalin by zamiast spierdzielać w komin trochę polatały po odpowiednich kanałach i oddały wystarczającą ilość ciepła do pokoi itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, powoli NIKT

TROCHĘ ODBIEGAMY OD TEMATU, ALE CO MI TAM

 

Czy temu uciekaniu ciepła w komin u Ciebie, nie zapobiegnie sterownik?

Mam na myśli sterownik, czuwający nad temperaturą spalin. Biorący pod uwagę temperaturę spalin, temperaturę zadaną wody i na tej podstawie dopuszczający powietrze do spalania?

 

Oczywiście sterownik według temperatury zadanej sterowałby również pompą, lub pompami.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, powoli NIKT

TROCHĘ ODBIEGAMY OD TEMATU, ALE CO MI TAM

 

Czy temu uciekaniu ciepła w komin u Ciebie, nie zapobiegnie sterownik?

Mam na myśli sterownik, czuwający nad temperaturą spalin. Biorący pod uwagę temperaturę spalin, temperaturę zadaną wody i na tej podstawie dopuszczający powietrze do spalania?

 

Oczywiście sterownik według temperatury zadanej sterowałby również pompą, lub pompami.

 

Brawo zda egzamin odbiegając od tematu. Trochę zachodu, delikatny tuning instalacji i po kłopocie ale jak pamiętasz zbieram kapuchę na ten ciepły szamotowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... ale tutaj raczej na forum, nie uzbierasz tej kapuchy. Tutaj na forum to raczej rozrywka, po zarabianiu tej kapuchy.

No chyba, że jesteś udziałowcem wydawnictwa MURATOR...

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D. Jak sobie tak mile żartujemy to mi się chce obiadek dobry gotować...............there is no misunderstanding between us.

Zaczynasz mi się podobać branżysto................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... ale tutaj raczej na forum, nie uzbierasz tej kapuchy. Tutaj na forum to raczej rozrywka, po zarabianiu tej kapuchy.

No chyba, że jesteś udziałowcem wydawnictwa MURATOR...

 

No i mogę jeszcze dodać, odnośnie zbierania kapuchy.

Możesz NIKT przyjąć postawe oglądacza - narzekacza.

Czyli możesz przykładowo ogladać się na kogoś, przykładowo rząd, że da Ci możliwość uzbierania kapuch i narzekać przykładowo również na rząd, co jest sprawą naturalną, bo nikt, nigdzie i nigdy wszystkich nie zadowoli i zawsze znajdą się narzekacze i krytykańci.

 

 

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D. Jak sobie tak mile żartujemy to mi się chce obiadek dobry gotować...............there is no misunderstanding between us.

Zaczynasz mi się podobać branżysto................

No moim zamiarem, nie jest przypodobanie się...

No ale już i skoro, to miło mi. No ale nie tak bardzo miło, bo róznie to może być odebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...