Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom przy Migdałowej 2


Recommended Posts

no elegancko.... też chcę dać jednego fixa zamiast tych drugich drzwi. inwestor mam pytanie mówisz że teraz stawiałbyś na piankę - system dryfix?

ja chcę z ytonga ale teraz coraz bardziej schodzę na porotherm dryfix.... + 20 styro .... tylko chyba wolałbym pustaki 30 cm ponieważ mają szczeliny inaczej usytuowane....

jak byś miał jeszcze raz stawiać to dałbyś ytong czy porotherm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

śledzę waszą budowę od dłuższego czasu. Na wiosnę zaczynamy budowę naszego domu obecnie jesteśmy na etapie projektu. Będzie on dość podobny do domu przy migdałowej, oczywiście ze zmianami. Będzie ciut szerszy i dłuższy tak aby uzyskać salon o pow. 30mkw., zrezygnowaliśmy z lukarny w łazience na piętrze i z garażu (co dość znacznie zmieniło kotłownię i wiatrołap i front domu).

Planujemy budować z porothermu, a na dachu blacha.

Mam nadzieję, że nasz dom będzie powstawał tak sprawnie jak wasz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ja się zastanawiam nad podniesieniem pateru bo chcę dać 20cm styro na podłogę ....no i kolankowej bo daję wm z reku i kanały w stropie.....

 

powiedz mi jak te małe sypialnie na pitrze przy kolankowej 1,20 bedą jakieś w miarę ustawne?

Edytowane przez lukasziza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam serdecznie. Wraz z zona kupilismy dzialke budowlana i chcemy kupic projekt domu przy migdalowej 89 m2. Zastanawiam sie ile kosztowalaby budowa domu w tym stanie ktory jest obecnie Panski. Moglby mi Pan powiedziec ile trzeba liczyc za robocizne a ile za material? Mam tez pytanie ile kosztuje podpiecie wody,kanalizacji i pradu pod wylewke przed zrobieniem fundamentow. Za wszelkie informacje i podpowiedzi z gory dziekuje. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Postępy, postępy, postępy. W tym tempie na jesień przeprowadzka :)

Szkoda że u mnie nie udał się pierwotny plan. Z drugiej strony teraz przyjemniej wpadać na budowę przy ładnej pogodzie. Niebawem postaram się reanimować dziennik, jak znajdę chwilę czasu. Tymczasem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam,

 

Właśnie dostaliśmy pozwolenie na budowę i za 3 tyg rozpoczynamy działania - dom przy migdałowej - ale podobnie jak ty ucinamy garaż. Powiększamy tym samym ciutk kotłownię i wiatrołap - dajemy tam po małym oknie. Reszta bez zmian - poza grubością ocieplenia - ściany 20cm styro , podłoga także 20 cm styro. Na dach też chcemy tego creatona titania - chyba że cena podskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Twoja ekipa budowlana spadła z kategorii A do B, jakaś odkryta wpadka ? Co do kanalarzy potwierdzam, ich cena jest kosmiczna, raczej nie znajdą u mnie pracy.

Jak będziesz szukał izolacji typu styro czy wełna, to daj znać, mam znajomego co może Ci załatwić w dobrej cenie, przynajmniej do tej pory tak było.

Na te okna co u Ciebie to się chyba zdecyduję. Z zebranych do tej pory ofert są chyba najładniejsze i w sumie w całkiem niezłej cenie.

EAH: 46,6 kWh/(m2·rok) to i tak całkiem nieźle, jak dasz lepsze parametry izolacji (szczególnie ścian) to jeszcze zbijesz wynik, bez szaleństwa ale zawsze. Pytanie czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :welcome: na poczatku prosze o wyrozumialosc gdyz jestem nowy na forum. Wraz z zona bardzo powaznie sie zastanawiamy sie nad budowa domu przy migadalowej 2. Posiadam dosc waska dzialke o pow.25 arow ale o szerokosci ok 16 m. i mam do was kilka pytan jako do bardziej tkwiacych i obeznanych w temacie kolegow, a mianowicie:

1)o ile spada koszt budowy po "ucieciu" garazu?

2)ja zastanawiam sie tylko i wylacznie nad co opalanym przewaznie drewnem ew. weglem gdzyz mam dobry dostep do tegoz to surowca i w zwiazku z tym pomieszczenie co najlepiej gdyby bylo troche wieksze i rozwazamy budowe piwnicy ale wlasnie zdaje sobie sprawe ze znacznie zwieksza to koszty i czy ktos wie moze o ile (interesowalo by mnie czesciowe podpiwniczenie ok 20-30m2. w najgorszym wypadku bede nosil z dworu z jakiejs drewutni :p

3)czy jest sens ruszac z budowa z ok 100tys zl , dodam ze aktualnie pracuje za granica i z miesiace na miesiac cos tam odkladam

4) ile realnie trzeba liczyc za ssz w wersji z garazem, w wersji bez gazrazu i z piwnica

dodam ze rozwazam budowe z pustaka, bo chyba njtaniej wychodzi. z gory dziekuje za pomoc .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

my generalinie podłogówkę damy tylko w kuchnii i łazience na powrocie z grzejnika bez automatyki sam zawór RTL.

 

mam pytanie a dawałeś jakieś ocieplenie tego słupa żelbetowego? my okna tarasowe zamontujemy na poszerzeniach 25mm i to pozwoli dodatkowo ocieplić słup 4-5cm styro po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Taryfa zależy od tego, jaki tryb życia prowadzicie.

Kilka lat temu, przeprowadziliśmy się do nowego lokum z ogrzewaniem gazowym. Po dwóch miesiącach ogrzewania wychłodzonej chałupy, postanowiliśmy zamontować klimatyzoator z funkcją grzania (jak na poprzedniej lokalizacji) i zmieniliśmy też taryfę z G11 na G12e (icznik wymieniono po ok. tygodniu).

G12 i G12w nam nie odpowiadały ze względu na cenę oraz okresy z tańszym prądem. G13 chyba wtedy jeszcze nie istaniała...

Pozostała więc taryfa G12e, gdzie tańsze godziny są o rozsądniejszych porach, czyli na ogrzewanie od 21 do 7 oraz 13-15 na pranie i gotowanie obiadu (bo siedzę w domu), a w upały jest to świetna pora na klimatyzowanie.

Kilka miesięcy temu, znajoma, która pracuje na dwie zmiany, też zmieniła na G12e - właśnie ze względu na pranie, pieczenie, zmywanie (raz 13, raz 21), a rano i wieczorem ogrzewanie wody do mycia/kąpieli piecykiem elektrycznym.

Przy tej taryfie lodówki, zamrażarki i inne urządzenia, które pracują całą dobę, wychodzą taniej za kWh niż przy G11. Średnia cena kilowatogodziny w G12e, to 46,1gr (przy G11 57,2 gr)

 

Możesz na początku wyppróbować jedną taryfę i jeśli okaże się, że Wam nie odpowiada to zmienić na inną.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie wiem kto Ci doradzil izolacje podlogi na gruncie w trzech warstwach, nie jest to wlasciwe rozwiazanie.

Na FM bylo duzo razy mowione, ze tak sie nie robi. Po za tym taniej by Ci wyszlo polozyc dwie warstwy styro frezowanego.

 

P.S.

 

Musze przyznac, ze podlogowke masz ulozona wzorowo.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...