Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poziomkowy dziennik - projekt indywidualny z antresolą


Recommended Posts

Przed chwilą dopisałem ostatnie z wydatków i jesteśmy na poziomie 530 000 zł.

 

Dokładne koszta z podziałem na etapy zamieszczę po skończeniu wykończeniówki.

 

Plany były zamknąć się ze wszytkim w 450 000 PLN. Do całkowitego wykończenia potrzebujemy pewnie jeszcze z 50-70 000 PLN... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas takich wpadek jest masa...

U nas najzabawniejsze było to, że firma od pompy ciepła (firma ta robiła u nas pełną hydraulikę, rekuperację i odkurzacz centralny więc bywali na naszej budowie często) zorientowała się po ułożeniu płytek i fug w kotłowni, że mamy zły kabel elektryczny podprowadzony do pompy ciepła. I jeszcze do nas z pretensjami wyskoczyli. A tymczasem przed położeniem kabla pytaliśmy się co ma być. Na szczęście jeden z pracowników wziął to na klatę.

Ale przyznam, że nerwa miałam na nich sporego. Od tej pory patrzę im bardziej na ręce.

 

Czy koszty budowy, które przytoczyłeś to koszta razem z działką i uzbrojeniem terenu, czy tylko sama budowa domu?

Edytowane przez Drimeth
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam do ciebie i co czytam? Że masz na kominku cegłę z mej rodzinnej miejscowości. Nie sądziłam że tam jeszcze jakaś cegła została. Po wojnie wszystkie kamienice na starym mieście zostały rozebrane i pojechały ratować zamek królewski.

 

Tak się śmialiśmy, że ta cegła to z zamku. A kiedy ostatnio go widziałaś? jeszcze tam stoi? bo może już po Polsce przyozdabia ściany i kominki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gargammel. Ładny i nowoczesny dom budujecie. My budujemy podobny , w piątek zalewają strop. Również mamy antresolę i właśnie widząc wasze lampy zastanawiam się gdzie kupiliście tak długie zwisy?

Widzę, że okna macie antracytowe, takie jak i my będziemy mieć i cegłę postarzaną na kominku. Wspomniałeś że jest to cegła poniemiecka, zdradzisz ile za nią dałeś, gdzie kupowałeś i czy kładłeś ją sam? Czy będziesz tę cegłę jeszcze czyścił z tego białego nalotu?

Czy okna tarasowe macie HS? Jakie wy,miary, jak się je użytkuje i czy ciężko się otwiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sitoo, cieszę się, że Ci się podoba :) Kable wraz z łancuchami z lamp były normalnej długości, kupiliśmy nowy kabel oraz czarny łańcuch i zamieniliśmy krótkie ;)

 

Cegła z Malborku, mamy nadzieję, że nie z zamku, ale Doriko zapewnia, że ciągle tam stoi ;) Za 1m2 płytek z lica cegły daliśmy 59zł. Kładł ją nasz fachowiec od wykończeń, trochę się denerwował przy jej kładzeniu:P Nie planujemy jej czyścić, tak wygląda bardzo naturalnie i uroczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to się kupuje starą cegłę by ją pozbawić ducha czasu, też bym nie czyściła.

 

Też chcę kominek z cegły, Na początku chciałam malowany na biało ale teraz jestem na etapie pozostawienia naturalnego koloru cegły.

Kominek macie izolowany czy tak zwany ciepły? U siebie chciałabym ciepły i zastanawiam się czy można by go zrobić ze zwykłej cegły czy musi być szamotowa. Szamotowa ma troszeczkę inny kolor, jednak najładniejsza byłaby rozbiórkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Wrzuce, wrzuce :)

 

Pierwszy termin przeprowadzki wyznaczony na weekend przed 11 listopada. Zostało do zrobienia:

 

- wstawić drzwi - spizarnia, gabinet dol, lazienka dol, kotlownia, wiatrolap

- kafelki na cokolowe na podescie na schodach

- fugowanie spizarni i wiatrolapu

- pomalowanie scian wiatrolap

- kafelki na stopniach wejściowych

- lampy downlight na sufitowe dokonczyc na pietrze

- pomalowac klatke schodowa i drobne poprawki zaszpachlowac

- zabudowac szafe w wiatrolapie

- fugowanie i silikon na podstopniach na schodach na pietro

- półka pod kominkiem - trzeba marmur znaleźć

- pomalować ściany w spiżarni

- belki drewniane na jadalnią

 

i to chyba tyle z rzeczy wymaganych aby się wprowadzić :)

 

póżniej zostanie garaż - kafelki, ściany etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...