Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poziomkowy dziennik - projekt indywidualny z antresolą


Recommended Posts

15.04.2013

 

No i kolejne problemy. Odpadł tłumik z agregatu więc dzisiejszy wieczór poświęcony był serwisowaniu owego. Wymieniłem olej, odkręciłem tłumik, dorobiłem tymczasowy tłumik - i tak jutro ślusarz będzie musiał spojrzeć na tłumik i go pospawać. Na szczęście dzisiaj przyszła umowa z Tauronu więc jesteśmy gotowi to budowy przyłącza tymczasowego. Już za chwilę nie będzie agregatu - trafi na emeryturę. Może ktoś chce kupić? :) 3kW na 230V 11,5 m-ca na gwarancji...

 

Myślimy też nad oknami - promocja DAKO dla profilu DPQ-82 (na Veka Softline 82) nas mocno kusi. Niby drożej trochę ale będą bardzo porządne okna.

 

Dzisiaj też zupełnie przypadkowo odebrałem rekuperator - wylicytowałem go kiedyś i nie miałem czasu odebrać - akurat zmieniałem opony w warsztacie 2km od Sprzedającego więc w 15 minut odebrałem. Rekuperator ITHO ECO FAN 3 300m3 przy 150 Pa w bdb stanie ze sterownikiem i automatycznym bypassem za 1900 zł.

Edytowane przez gargamelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

16.04.2013

 

Dzisiaj znowu udało się pojawić na budowie przed zachodem słońca - dzień dłuższy więc spokojnie jeszcze po 18 można się zjawić. Poraz pierwszy weszliśmy na piętro coprawda po szalunku ale weszliśmy :)))

 

i....

 

MUSZĘ STWIERDZIĆ IŻ ANTRESOLA SIĘ ŚWIETNIE PREZENTUJE Z GÓRY - zdjęcia tego nie oddają w pełni!

 

Kilka przykładów:

 

2013-04-16 17.42.59.jpg2013-04-16 17.40.44.jpg2013-04-16 17.35.57.jpg2013-04-16 17.35.25.jpg2013-04-16 17.35.21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.04.2013

 

Dzisiaj za radą ekipy poszerzyliśmy o 25 cm antresole. Niestety komin (36cm + dylatacja 1cm + zabudowa GK 4cm) dość skutecznie zmniejszył szerokość 87 cm do ok. 46 cm - wiec przechodzenie byloby mega trudne. Teraz jest optymalnie :) Dzisiaj miał przyjechać beton ale po południu ekipa zadzwoniłą mówiąc, że się nie wyrobili - sezon w pełni i beton trzeba zamawiać z tygodniowym wyprzedzeniem (!). Strop się zbroi, dolne zbrojenie z zagęszczeniem jest już gotowe.

 

Zamówiliśmy chyba jako jedyni z pierwszych w PL dachówkę cementową Braas Teviva Grafit. Rozmawiałem z przedstawicielami Braasa i nigdzie jeszcze nie ma dachu - są dwa zamówienia jedynie ale dla domów na początku budowy. Jak wszystko pójdzie dobrze to za 3-4 tygodnie pochwalę się efektem Tevivy na Naszym dachu :)

 

Poniżej PDF ze sposobem układania i zdjęcie domu:

 

http://www.monier.pl/fileadmin/bu-files/pl/do_pobrania/instrukcje/teviva-instrukcja-montazu.pdf

 

br_tectura.JPG

 

U sasiądów z południa dachówka nazywa się Bramac Tectura i jest to nasza Braas Teviva.

 

Ostatnia partia Silikatów też zamówiona - wyszło dość mało ale widocznie tak ma być.

 

Trzeba powoli nagrywać ekipę od instalacji - czyli wod-kan, prąd już mamy elektryka no i rekuperacja i ogrzewanie podłogowe. Później wylewki i tynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.04.2013

 

Strop został wylany. Beton przyjechał w piatek 19.04.2013 ok. 14.00. Przed 16 ekipa już skończyła wylewanie i pojechali. Mielismy szczescie z pogoda - chwile pogorszenie (temp 12-13 stopni i lekka mzawka) tak wiec strop mial idealne warunki wiazania. Dzisiaj nad ranem (nastepny dzien po zalaniu) padalo i kolo 10 rano bylo dosc mocno mokro. W poludnie pojechalismy zobaczyc i strop wygladal idealnie. Zauwazylismy, iz rano przyjechala ekipa i odbila deskowanie z jednej strony i delikatnie skula lekkie wypchanie boku szalunku - ok. 1-2 cm. Teraz jest rowno. Polalismy beton w poludnie. Dowiezlismy wode do zbiornika na dzialce. Dzisiaj bylo caly czas pochmurnie - jednak beton przez pierwsze 3-4 dni najszybciej wiaze i kurczy sie. Stwierdzilismy, ze bedziemy go lac dosc mocno. Dlatego ok. 15 znowu polalismy beton (juz zdazyl odparowac) i ostatni raz kolo 20 polalem beton. Noc zapowiada sie chlodna i wilgotna - ok. 5 stopni i byc moze bedzie padac. Jutro musze obserwowac pogode - jakby zaczelo swiecic slonce (takie sa prognozy) to natychmiast musze polac beton. Jak bedzie bardzo cieplo albo wietrznie to mamy folie budowlana do przykrycia. Idealnie by bylo jakby nad ranem popadalo i pogoda znowu byla kiepska. W poniedzialek ekipa bedzie juz pielegnowac strop wiec odpadnie obowiazek.

 

Musimy ostro szukac ekip. Okna wybrane i gotowe do zamowienia. Teraz instalacje a nastepnie tynki i posadzki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24.04.2013

 

No i budowa idzie szybko do przodu. Strop zalany i już właściwie związany dość mocno - nic nie pękło, bardzo ładnie się związał. Trochę pracy to kosztowało - pierwsze 3 dni 3x dziennie podlewanie. Na szczęście pierwszej nocy lekko padał deszcze. Drugiego dnia rozłożyliśmy folię budowlaną po podlaniu stropu bo wiało mocno i temp była ponad 20 st C.

 

W chwili obecniej ściany nośne poddasza są już gotowe. Ekipa kończy antresole i jak jutro dobrze pójdzie to lejemy wieniec i słupy na piętrze.

 

Świeże zdjęcia poniżej:

 

2013-04-24 18.15.12.jpg2013-04-24 18.12.57.jpg2013-04-24 18.12.23.jpg2013-04-24 18.12.05.jpg2013-04-24 18.08.28.jpg

 

Ekipa zaskakuje tym, iż MYŚLI i sama poprawia drobne rzeczy - jak wypchało delikatnie słup to sami bez pytania od razu kują i wyrównują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

5.05.2013

 

Mamy więźbę!!! W trakcie weekendu majowego (1 i 2 maja) ekipa skończyła więźbę, postawiła słup w rogu podpierający dach oraz pracowała nad ściankami działowymi. Dachówka jest już na działce. Jutro zaczynają z membraną i dalej z dachem. Wreszcze nie musimy używać agregatu - mamy już prąd budowlany na działce. Czekamy na wyceny instalatoroów - wod-kan oraz podłogówka i PC (albo piec kondensacyjny) no i rekuperacja - zobaczymy jak wyjdzie cenowo...

W przyszłym tygodniu przyjeżdża człowiek od pomiarów okien - i od tego czasu czekamy 6 tygodni na okna a w tym czasie będą prace z wod-kanem oraz rekuperacja. Dodatkowo chcemy zrobić opaskę (cokół) wokół płyty fundamentowej. Również jak tylko pojawi się opaska to robimy przyłączą (od przepustów do płotu) oraz prostujemy ogródek i sadzimy trawę :)

 

Kilka zdjęć w tym i kolejnym poście:

 

2013-05-05 13.20.12.jpg2013-05-05 13.19.57-2.jpg2013-05-05 13.19.09-2.jpg2013-05-05 13.17.45-2.jpg2013-05-05 13.17.13-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09.05.2013

 

Dom ma cala wiezbe. Ekipa polozyla tez membrane na dach. Muruja scianki kolankowe na parterze i pietrze. Pokoje wydaja sie calkiem sporo i dobrze rozmieszczone. Jestesmy poki co mile zaskoczeni projektem - wyobrazalem sobie, ze bedzie mniejszy a jest naprawde OK :)))

 

Mamy rynny tytan-cynk i pierwszy pas dachowki Teviva.

 

Kilka zdjec ponizej:

 

2013-05-07 18.58.03-2.jpg2013-05-07 18.57.17-2.jpg2013-05-07 18.48.28.jpg2013-05-07 18.48.24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się :bye:

Bryła jest wspaniała, kibicuje :-)

Mam pytanie, jaki macie strop teriva czy monolityczny?

 

pozdrawiam,

sława

 

Strop jest monolityczny 15 cm. Zbrojony góra i dół fi10 z kilkoma podciągami i zagęszczeniem zbrojenia w środku. Beton był w projekcie B-20 ale za 5 zł więcej na m3 kupiłem B-25. Strop wyszedł bardzo przyzwoicie - niestety stal i beton nie byly najtansze - w sumie za 120 m2 stropu wyszlo Nas 16 000 zł. W pierwszej wersji była teriva ale były problemy z dobrym jej zaprojektowaniem m.in. dlatego, że nad wjazdem do garażu i wejściem strop "wisi w powietrzu" 120 cm. Dom ma konstrukcje szkieletu zelbetowego i mozna by bylo nie murowac scian - te pelnia role wypelnienia. Z perspektywy czasu dodalbym na parterze sciane nosna z 18 - obecnie wszystkie to działowe 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny projekt i technologia, którą i ja wybrałem ;)

Jakie okna wybraliście ?

 

Okna firmy DAKO na profilu DPQ 82 (Veka Softline 82 mm) z pakietem trójszybowym 0,5/0,6 zaleznie od okna. Jest to szeroki pakiet - 4/16/4/16/4. Skorzystalismy z konczacej sie promocji i cenowo wyszlo bardzo OK:

 

Drutex - 17k PLN - Iglo 5 Classic

Dako - 21k PLN - profil 82 Veka Softline

Okno Plus - 26k PLN - profil 70

Oknoplast - 27k PLN - zwykly profil 70

Vertex - 29k PLN - tutaj byl Alphaline 90

 

jeszcze kilku sprawdzilismy ale ceny byly na poziomie DAKO a producent srednio znany - np. M&S i kiepska obsluga. Dodatkowo Nasz dealer DAKO jest zdecydowanie najbardziej kompetentny i ogarnięty w kontakcie z wszystkich osób z którymi się spotkaliśmy... najgorsze były Panie o wiedzy nt. okien mniejszej od Naszej - bywało śmiesznie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, jak ja usłyszałem o Dako dopiero od Ciebie :)

 

A co jest powodem tak złej opinii o dealerze z Gliwic ? Bo jeśli wybiorę okna MS będę miał do wyboru dealera z Sosnowca/Gliwic, albo z Mikołowa.

 

Dziś miałem okazję być w salonie jedynego na Śląsk autoryzowanego przedstawiciela Vetrex i muszę przyznać, że był to pierwszy salon, w którym zostałem wręcz zabity fachową i praktyczną wiedzą na temat stolarki.

No i dałem do wyceny okna na profilu Alphaline i Softline :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...