Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poziomkowy dziennik - projekt indywidualny z antresolą


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 172
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Koszt pompy to... tajemnica handlowa :)

 

Niemniej jednak całość (płotek, dolne źródło, bufor, instalacja etc.) bez podłogówki wyjdzie w okolicach 35 000 zł. Dzisiaj lekko pogrążyłem sąsiada jak przyznał się, że piec gazowy z podłączeniem do solarów i buforem dał 21 000 zł - dodając koszt komina - mamy to samo :) a gazu póki co nie ma... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie praca idzie do przodu - jak pisałem wylewki + tynki zrobione.

 

Ostatnio zrobiono:

 

- GWC wokół domu - w układzie Tichelmana - w sumie ok. 60 metrów rury fi 200 + 4 studzienki rewizyjne

- izolacja hydro tarasu na stropie - narazie papa - będzie jeszcze styrodur + wylewka + masy Mapei uszczelniające

- wstawiono drzwi - wejściowe (białe), do ogrodu i do garażu (antracyt)

- kończy się tynkowanie tynkiem cem-wap wewnątrz pomieszczeń niereprezentacyjnych - kotłownia, spiżarnia, pralnia etc.

- wstawiono bramy garażowe Hormann Renomatic - te w promocji - antracyt

- kupiliśmy kafelki na garaż - gres typu castorama :) oraz kafelki Cersanit Atol Turkosowy na podłogę w łazience dzieci - cena to 20 zł za m2 w Praktikerze na wyprzedaży :)

 

Plany:

 

- w poniedziałek rozpoczynamy ocieplanie - 20 cm grafitowego styropianu z Paneltechu - ProLambda

- mamy wybrany kominek - Edelkamin Side 50x50 - znaleźliśmy póki co super wykonawce - bardzo konkretna rozmowa, cena niezła - poza dostępnością czasową :) - jak ktoś chce to po zainstalowaniu dam namiary

- negocjujemy kuchnię - dokładna koncepcja już jest

- spróbujemy jeszcze wylać schody wejściowe przed zimą - szanse coraz mniejsze ale nie jest to niemożliwe

- po ociepleniu - część z ekipy zostaje i zaczyna ocieplanie poddasza wełną mineralną oraz kartongipsy + kafelkowanie łazienek i później całość wykończeniowych prac - pewnie zostaną u Nas do kwietnia :)

- być może w grudniu ruszy pompa ciepła - zobaczymy jak z kasą ale chciałbym wygrzać i wysuszyć wylewki przed panelami

 

Kilka zdjęć poniżej:

 

2013-10-10 18.19.14.jpg2013-10-10 18.19.23.jpg2013-10-17 15.29.42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

16.11.2013

 

Ocieplenie zakończone. Niestety nie obyło się bez zgrzytów. Zaczęło się od przedłużającego się terminu dostawy a Paneltech (od nich mam styropian) nie była w stanie powiedzieć kiedy dostarczą. Jak już styropian przyjechał (7 rano w poniedziałek - znienacka) to płyty były więcej niż krzywe - nie trzymały przekątnych, były łódką (nawet 5mm) - niestety reklamacje w Paneltechu to fikcja - mają b.duże tolerancje a rekompensatą były trzy pianki montażowe (takie najtańsze) i notes (lol!!!).

 

Niemniej jednak już skończone - prawie finalny efekt poniżej:

 

2013-11-01 14.23.22-2.jpg2013-11-01 14.24.15-2.jpg2013-11-01 14.24.40.jpg2013-11-01 14.27.09-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.11.2013

 

Mamy kominek - Edilkamin Side 50x50 - narożny - szyba bez szprosów podnoszona do góry - pierwsze palenie za nami. Obudowany płytami izolacyjnymi Silca. Pierwsze mocniejsze palenie = smród wypalającej się farby - sugeruję zrobić przed wykończeniówką - u Nas smród było czuć kilka dni. Ocieplenie poddasza idzie do przodu - mamy już całość wełny między krokwiami.

 

2013-11-25 17.03.49.jpg2013-11-25 17.26.34.jpg2013-11-28 17.53.24.jpg2013-11-28 17.53.29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.11.2013

 

Niestety przy okazji ostatnich deszczy zauważyłem, iż dwie ściany podciągają wodę - niby jest pod wylewką na balkonie położona papa ale przez nią przechodzi. Kupiłem dzisiaj Soudal Wasser Stop - wysmarowałem pod oknem i na styku wylewki i ściany - jak ktoś ma taki problem to polecam Wasser Stop - śmierdzi jak szpachlówka samochodowa elastyczna - ma dodane włókna szklane. Zobaczymy jaki będzie efekt. Dodatkowo położyłem folię na balkon i przybiłem do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.12.2013

 

Kupione panele i reszta kafelek. Promocja -15% w Praktikerze przez weekend się opłaciła. Ceny świetne i transport za grosze bo spore zamówienie. Wybraliśmy na cały dół i na korytarz na piętrze Krono Premium Dąb Garda. Kupiliśmy też kafelki białe do łazienki dzieci - Cersanit Bianca połysk za 36 zł minus 15% - czyli ok. 30 zł :))) Kafelki ala drewno mamy z Sanimexu - Serenissima Living Wood Brown - 119 zł - świetna jakość i super wymiar - 15x90cm. Mamy też Blanco Brillo za 64 zł rektyfikowane. Kupiliśmy też wannę z podłokietnikiem Mito 160x70 - 330 zł z syfonem McAlpine - 85 zł a i jeszcze umywalka Kerra KR 157.

 

Krono Premium Dąb Garda:

 

podlaha-kronopol-luna-d-3104_1.jpg

 

Cersanit Bianca połysk + do tego będzie mozaiki turkusowa "buble":

 

70140821_3_1000x700_plytki-bianca-cersanit-duze-srednie-dekorki-opoczno-materialy-budowlane.jpg

 

Serenissima Living Brown - super nadruk drewna + faktura (fale) - niebo a ziemia porównując z Woodenticiem:

 

b77ea8f4bd5ac622cc6dd10e3df6f3fc.jpg

 

Blanco Brillo - super złamana biel, idealnie błyszczące i płaskie (jak gres) - nie tak jak bianca, która ma "lekki cellulit" - będzie połączona z drewnem Living Brown:

 

blanco_roomset_special_offer.jpg

wanna_mitoj.jpg

Edytowane przez gargamelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Tak, pompa już działa. Odpowietrzamy instalację górnego i dolnego źródła jak i podłogówki. Był jeden problem - jedno łączenie w kotłowni się rozszczelniło i woda kapała. Jest sporo czujników temp i przepływu. Wszystko zrobione porządnie - sporo zaworów - można odciąć każdy element z osobna na czas wymiany (np. pompa, zasobnik etc.). Dość szybko dom się nagrzał - we wszystkich pokojach jest 14 stopni przy zadanej temp 16* z powrotu z podłogówki. W dwa dni uciekły resztki wilgoci i jest 65% :) - idealnie. Pompa fajna, sterownik z dużymi możliwościami (Carel) - ma RS-485 - chce sobie oprogramować porządną regulacje zależnie od pogody i prognozy pogody z Internetu - mam dom z bardzo dużą inercją więc mogę podnosić przed mrozami temp w drugiej tańszej taryfie. Dodatkowo będzie integracja z Androidem :) Narazie pompa działa 5 dni więc nic więcej nie mogę powiedzieć. Dzisiaj ekipa była kończyć instalacje - nie byłem na budowie - jutro mam w planach być kilka h więc powiem coś więcej... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu 16-17*C. Pompa ustawiona na temperaturę 17*C na powrocie z podłogówki. W dzień grzeje płotem energetycznym a w nocy jak łapie mróz ziemią. Ziema ciepła - ok. 3-4*C pomimo pracy pompy w nocy.

 

Ekipa szybka sprawna, kontaktowy majster i szef. Konkretne odpowiedzi na moje pytania - bez powielania mitów krążących po forum... :)

 

Polecam firmę GHS Tomasz Krakowski - Ruda Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień grzeje płotem energetycznym a w nocy jak łapie mróz ziemią. Ziema ciepła - ok. 3-4*C pomimo pracy pompy w nocy.
tego

 

Mógłbyś coś więcej na temat systemu jako całości ?

O płocie już kiedyś czytałem / słyszałem, ale jesteś pierwszą osobą która ma to zainstalowane i mogę zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego

 

Mógłbyś coś więcej na temat systemu jako całości ?

O płocie już kiedyś czytałem / słyszałem, ale jesteś pierwszą osobą która ma to zainstalowane i mogę zapytać.

 

Jeszcze jedno - koncepcja płotu jest u mnie we wcześniejszych postach w dzienniku. 1-2 strony wstecz - tam mniej więcej opisałem.

 

Dodatkowo:

 

http://www.ghs-polska.pl/pompy-ciep%C5%82a-gdh/p%C5%82ot-energetyczny-gdh.html

http://www.ghs-polska.pl/images/kolektor_hybrydowy_GHS.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...