Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poziomkowy dziennik - projekt indywidualny z antresolą


Recommended Posts

Tak dawno nas tu nie było, że nie wiem od czego zacząć, a postępy są znaczące, czyżby we wrześniu moglibyśmy się wprowadzić? :yes:

Kuchnia zamówiona, więc czekamy, sprzęt AGD, po wielomiesięcznym poszukiwaniu - wybrany, ufff.

 

Ooo, to może pokażemy skończoną cegłę - prawie, bo ciągle bez fugi :)

cegła.jpgcegła2.jpg

2014-06-14 11.41.52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cegła sprawiła, że całe pomieszczenie zrobiło się bardzo przytulne :) Na ścianie testowaliśmy Duluxa, niestety kolory ze wzorników zupełnie odbiegają od rzeczywistości. Mamy kupioną farbę polarne niebo do pokoju syna i morską falę do pralni... jestem ciekawa jak wypadną te niebieskie kolory (już nie szalałam z testerami) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Swietnie to zaczyna wszystko wyglądać - łazienki igła! Od razu mam prośbę o nazwy ceramiki - miska WC i podwójna umywalka w Waszej łazience, umywalka w łazience z niebieską mozaiką. I gratuluje Pana od płytek - uważam, że dobre polozenie płytek to połowa sukcesu, bo oglądałam łazienki z bardzo drogimi płytkami, a ułożone niechlujne i cały efekt był nijaki. Super!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pokój pomalowany i z położonymi panelami :wiggle:

 

Przymierzamy listwy przypodłogowe - niestety taka listwa demaskuje nawet najmniejsze nierówności ściany - na szczęście jest trochę elastyczna i przy klejeniu trzeba będzie dobrze docisnąć.

 

Wysoka ścianka kolankowa i okna na niej to była póki co dobra decyzja. Siedząc na podłodze albo krześle okno jest na dobrej wysokości :)

 

2014-08-23 17.36.10.jpg2014-08-23 17.36.34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargamell, na każdej budowie zdarzają się niespodziewane niespodzianki. Przykładaowo u mnie, anemostat jest za blisko szafki i wystaje z sufitu. Przez to szafka górna otwiera się tylko troszeczkę :)

 

U nas takich wpadek jest masa...

 

Anemostat w meblach kuchennych - właśnie myślimy jak to rozwiązać.

Opaska DIN drzwi powoduje że się szuflada w łazience nie chce otworzyć.

Nie było kabla do sterowania rekuperatorem.

Nie było kabla do manipulatora z alarmu.

Zły był zaciąg powietrza do kominka.

Rura odkurzacza została zastawiona kominkiem - kabel sterujący nie był zwarty - po odkopaniu kabla okazał się uszkodzony więc kuliśmy wylewkę :)

Dwa razy wymiennik od pompy ciepła był nieszczelny.

Rura od odkurzacza centralnego nie zmieściła się w wylewce - pomogła opalarka - zbrojenie z drutu i mocny beton.

Rura spustowa z rynien została zasypana i zgubiona - to był przepust pod płytą fundamentową na drugą stroną do zbiornika z deszczówką.

Mieliśmy na zerze w instalacji elektrycznej 130V.

Ekipa od ocieplenia obcięła uziomy ze zbrojenia.

Spleśniały Nam deski na strychu - niestety musiałem szybko kupić drewno i po dwóch tygodniach przybić - już są suche - teraz musze je zeszlifować i pomalować.

 

i cała masa innych :))) - wymieniłem na szybko z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz robiłeś coś specjalnego jak spleśniały krokwie?

czy tylko wietrzenie i same wyschły w końcu

 

u nas niestety tak samo się stało :bash: jak wylewka wysychała zimą to krokwie cała wilgoć przejęły :(

 

U mnie krokwie są suche. Ja deski kładłem po ociepleniu poddasza (była folia jako paroizolacja). Jedynie miejscowo jętki trochę podciągnęły ale delikatnie. Nic temu nie będzie - przynajmniej u mnie.

 

Skoro u Ciebie krokie śpleśniały to już chyba trzeba się temu przyjrzeć dokładniej. Uważaj na siniznę drewna - tutaj poczytaj (na dole jest dłuższy post co i jak): http://www.forumbudowlane.pl/vt/18390/0/usuwanie-sinicy-z-drewna

 

Zdjęcia sinizny znajdziesz na google - to po prostu sine/czarne plamy na drewnie - jakby grzyb w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...