Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy wymarzony domek DRIADA 3


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Podgladam Wasza budowe juz dluzszy czas, gdyż sam buduje driade, tylko dwójkę. Mam pytanie odnosnie ogrzewania, gdyż sam zastanawiam sie nad zastosowaniem pompy ciepla, a u was juz dziala. Czy mozecie napisac cos na temat, jej mocy, temperatury osiaganej w pomieszczeniach, marce, i ogolnie kosztach instalacji. Ciekawi mnie tez rodzaj zrodla dolnego ( odwierty pionowe czy poziome ulozenie sond ). Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam. ps. super chalpka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy ciepła to chyba najważniejsze znaleźć dobrego instalatora. My tylko myśleliśmy że taki nam się trafił :bash: Koszt instalacji spory, ale nam chodziło głównie o "komfort niepalenia w piecu". Koszt samej instalacji pompy to nie wszystko jeszcze trzeba zwrócić uwagę na solidną izolację i ocieplenie a to też podnosi koszty budowy. Do pary z pompą ciepła przydałaby się wentylacja mechaniczna z rekuperacją i znów kolejne tysiaki. Faktura od instalatora na 90tys niestety: Reku, pompa, podłogówka, odwierty. Czytając forum ludzie piszą o niższych kwotach jednak ja w lubelskim nie znalazłam taniej. Pewnie jakbyśmy się na tym znali to można byłoby z instalatorem negocjować a tak zaufaliśmy wszystkim jego propozycjom. Teraz już wiem że niepotrzebnie wsadziliśmy ogrzewanie podłogowe do garażu i bufor do pompy a to kilka niepotrzebnie wywalonych tysiaków. Pompa Dimplex 9kw w domku temp. 22-22.5 stopni, odwierty 3x60metrów. Pod koniec grudnia pompa pociągnęła 32kw na dzień. Od początku sezonu grzewczego 1650kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe w garażu mamy i właśnie czytając forum dowiedziałam się że założone niepotrzebnie. Oczywiście nie jest to złe rozwiązanie tylko kosztowne i można go uniknąć. Jest nawet wątek tu na forum o ogrzewaniu garażu. Tak naprawdę to do tej pory mamy je zakręcone a w środku jest ok 10 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę włączyliśmy 1 października w niektóre dni oczywiście nie grzała na potrzeby CO bo było ciepło ale w porównaniu do innych posiadaczy pompy z forum to mamy dość wysokie zużycie, jednak akceptowalne przez nas więc nie panikujemy. Pompa zużyła w październiku 370kw, listopad 560kw, grudzień 720kw. To zużycie to oczywiście z podgrzaniem ciepłej wody na które miesięcznie idzie ok 80kw.

Co do zdjęć kolejnych pomieszczeń to nie za bardzo jest co pokazywać bo nie wszystko jest skończone na 100%. Ale może uda mi się coś pstryknąć. Jak się aura troszkę poprawi to popstrykam domek z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to zużycie za 3 miesiące razem z CWU czyli na samo CO ok 1410kw. Hmm przydział mocy tzn to co nam daje np. PGE jeśli tak to my też mamy 14kw. Mamy taryfę g12w i pompa chodzi praktycznie w tanim prądzie. Teraz przy mrozach troszkę wchodziła w drogi. Myślę że to proporcje 80/20 nie mamy podlicznika dwutaryfowego do pompy więc nie wiem dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To wg moich wyliczen w skali roku mozna by zmiescic sie w trzech tysiacach liczac ogrzewanie i ciepla wode. Dzieki za pomysl z tym garazem, faktycznie nie ma potrzeba tam stalego ogrzewania i mozna zastosowac jakas nagrzewnice i uruchamiac w razie potrzeby. Bede jeszcze na pewno odzywal sie odnosnie zyzycia pradu, szczegolnie jakby pojawily sie prawdziwe mrozy (-20, -25 noc ). Ciekawi mnie jak wtedy poradzi sobie pompa z ogrzaniem domu. Ogolnie gratuluje tego postu, pomogliscie wielu budujacym driade i wielu jeszcze pomozecie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich budujacych Driade 3. Jestem na etapie przerobek projektu i to sporych aby dostosowac Driade do warunkow zabudowy w naszej okolicy

Musze m.in przeprojektowac dach tak aby glowna kalenica byla rownolegla do drogi, chce tez poszerzyc oraz wydluzyc garaz tak jak radzicie.

Mam pytanie ile placiliscie za adaptacje projektu? U nas w Legnicy za adaptacje z przerobkami chca ok 8tys a indywidualny ok 14tys i nie wiem czy to drogo czy nie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

na wstępie muszę przyznać, że mają Państwo piękny dom a aranżacja również odpowiada naszemu stylowi:-). przymierzamy się z żoną do budowy Driady 3. czy jest Pani w stanie napisać ile kosztów pochłonęła budowa wraz z wykończeniem i oczywiście instalacjami tj. do wprowadzenia? mocno myślimy nad rozpoczęciem budowy ale nie chcemy się przeliczyć. śledząc wpisy widziałem, że zlecaliście roboty konkretnym firmom i my dokładnie też chcemy tak zrobić ale bez angażowania generalnego wykonawcy czyli jednej firmy. oczywiście z uwagi na koszty:-).

z góry dziękuję i pozdrawiam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

A witam

Dokładnie Driadę będziemy budować w Szczytnikach Małych!

Musisz sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego!

Tak ekipę mam już wybraną!

 

Mamy juz ukonczony projekt driady po zmianach , postanowilismy nasza driade wydluzyc i poszerzyc o 1m dzieki temu zyskala na objetosci :no:

Damy tez przednie narozne okna o wysokosci 80 aby domek stal sie troszke bardziej nowoczesny:yes:

 

parter3.jpg

Edytowane przez werka878
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam,

 

Jestem sympatyczką domku, który wybudowaliście. Ja z mężem planujemy driadę 1. Mam pytanie odnośnie kuchni - czy jest wystarczająco miejsca do poruszania się czy też lepiej byłoby ją poszerzyć o 50cm. Będę wdzięczna za opinię.

 

P.S. Wasz domek prezentuje się świetnie, super dziennik bardzo pomocny. Szkoda, że driady 1 nikt tak świetnie nie opisał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie ponownie!

Balu 3939 pisze to z ciężkim sercem bo domek jako całokształt wygląda super ale, już na etapie fundamentów twoja ekipa budowlana popełniła wiele błędów. Już od samego początku Twoja ekipa budowlana wraz z kierownikiem budowy nie myśleli o porządnie zrobionej hydroizolacji jak i narazili cie na zbędne koszty. Co do samych fundamentów to:

 

-Gdzie folia pod ławami?

-Dlaczego zbrojenie jest nie pozawijane na narożnikach?

-Czy w ogóle dali folię lub papę na ławę?

-Gdzie dysperbit na ścianie zewnętrznej fundamentu?

-Gdzie folia kubełkowa przeciwwilgociowa na ociepleniu?

-I dlaczego i po co lali ten wieniec???

-No i pewnie tez na wieniec nie położyli izolacji

 

To są polskie ekipy budowlane , byle szybciej i następna budowa. A inwestor później płacze ze dom zawilgocony i wysokie rachunki za energię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...