Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fugowanie płytek klinkierowych.


Recommended Posts

kiedy najlepiej wyczyścić te płytki z pozostałości po zaprawie ? Przed czy po nałożeniu fugi ? No i czym to najlepiej wyczyścić (jakim środkiem) Ogólnie myślałem żeby zaopatrzyć się w Karchera i pod niedużym ciśnieniem zmywać.

 

 

Oj chyba kolega jar.os ma rację - jeśli zapowiada się czyszczenie mechaniczne to jestem przerażony.

Płytki klinkierowe fuguje się wolno, dokładnie i czysto!!!!! zabrudzenia są niewielkie (mają być!) i je usuwa się wodą z płynem do mycia naczyń i szmatką wyciera do sucha !!!

Fuga, aby wyglądała ładnie musi być zagłębiona w powierzchni płytek 2-3 mm. A mycie mechaniczne to zostaw na następny ROK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jak dobrze że jest ten temat.....za parę dni sama zabieram się za fugowanie 12 m2 płytek klinkierowych grubych na 1 cm (z Przysuchy) na elewacji - boję się tej robótki, ale nie mam wyjścia, muszę to zrobić, bo innych chętnych nie ma. płytki już położone, jeszcze muszę kupić kielnię do spoinowania, spoiny 8 mm.

 

czy to prawda, że powinnam zaimpregnować płytki przed fugowaniem? jaki impregnat polecacie? panowie, proszę o pomoc, może jeszcze jakieś rady? jak spoinować fugi pionowe? obawiam się, że spędzę na tym fugowaniu wszystkie kwietniowe i majowe wieczory. czy nie będzie różnic w kolorze fugi, jeżeli będę tak fugowała na raty, po dwie godzinki dziennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze że jest ten temat.....za parę dni sama zabieram się za fugowanie 12 m2 płytek klinkierowych grubych na 1 cm (z Przysuchy) na elewacji - boję się tej robótki, ale nie mam wyjścia, muszę to zrobić, bo innych chętnych nie ma. płytki już położone, jeszcze muszę kupić kielnię do spoinowania, spoiny 8 mm.

 

czy to prawda, że powinnam zaimpregnować płytki przed fugowaniem? jaki impregnat polecacie? panowie, proszę o pomoc, może jeszcze jakieś rady? jak spoinować fugi pionowe? obawiam się, że spędzę na tym fugowaniu wszystkie kwietniowe i majowe wieczory. czy nie będzie różnic w kolorze fugi, jeżeli będę tak fugowała na raty, po dwie godzinki dziennie?

 

Witam

Jeśli nie będziesz mocno zacierała, różnica będzie niewidoczna - dodatkowo możesz nie kończyć spoinowania na krawędzi płytki, wtedy granica łączenia stanie się jeszcze mniej widoczna.

Pionowe jak i poziome wykonuje się tak samo, nie spadną ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze że jest ten temat.....za parę dni sama zabieram się za fugowanie 12 m2 płytek klinkierowych grubych na 1 cm (z Przysuchy) na elewacji - boję się tej robótki, ale nie mam wyjścia, muszę to zrobić, bo innych chętnych nie ma. płytki już położone, jeszcze muszę kupić kielnię do spoinowania, spoiny 8 mm.

 

czy to prawda, że powinnam zaimpregnować płytki przed fugowaniem? jaki impregnat polecacie? panowie, proszę o pomoc, może jeszcze jakieś rady? jak spoinować fugi pionowe? obawiam się, że spędzę na tym fugowaniu wszystkie kwietniowe i majowe wieczory. czy nie będzie różnic w kolorze fugi, jeżeli będę tak fugowała na raty, po dwie godzinki dziennie?

Za jedną sobotę dasz radę , wprawionemu 12 m2 to jakieś 2-3 godziny , nie bój się nic i do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wam za pociechę

o spoiny pionowe pytam, bo tam się chyba ta kielnia nie zmieści (6,5 cm), więc pewnie tak tylko czubeczkiem kielni...

w tą jedną sobotę to nie wierzę, ale pochwalę się jak skończę (jak będzie czym).

mój majster zdążył tylko płytki przykleić i .......do Szwecji na drugi dzień rano poleciał, nie zdążył mi nawet powiedzieć, jak to fugować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam

Jestem pierwszy raz w tym wątku ,ale chce zwrócic uwagę ,że do fugowanie potrzebna jest kielnia-fugówka która ma szerokość 8-10 mm a nie 6,5 cm .

Poprostu fugówka musi się zmiescić w szerokość fygi.Zielony Ogród jak sobie wyobrażasz wykonanie fugi cifniętej o 2-3 mm kielnią o szerokości 6,5 centymetra.

Nikt nie zwrócił na to uwagi i dlatego napisałem.

 

Życzę owocnej pracy .

 

pozdrawiam

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...