Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek obudowany onyxem


FERRER

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]179060[/ATTACH]

 

Witam

Czy ktoś z panstwa poda mi jak uporać się z oświetlenie takiej płyty onyxowej ?

 

 

Pomiędzy kominkiem a kamieniem musi powstać niewielka przestrzeń którą penetruje światło. Dość skomplikowana zabawa, szczególnie jak będziesz miał ochotę w tym kominku również palić :rolleyes:. Światła lepiej nie umieszczać bezpośrednio za kamieniem, bo nie zawsze jest tak jak na załączonym zdjęciu. W tym wypadku źródło światła komponuje się z rysunkiem i kolorem podświetlanego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAG0559.jpgIMAG0590.jpg

 

A więc...

Mam taką ścianę, jeden otwor jest pod dzwi a drugi pod kominek.

Na kolejnym zdjęciu mam płyte z onyxu 270x120 i chciałbym właśnie nią obudować ów kominek by w efekcie koncowym wyglądał tak jak na pierwszej fotografi.

Pytanie jest takie jak to oświetlić? diodami led pewnie to ładnie wyjdzie ale to bedzie chyba dość pracowity proces, czy ktos z was ma jakieś inne zastosowanie i pomysły na tego typu wizualizacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy kominkiem a kamieniem musi powstać niewielka przestrzeń którą penetruje światło. Dość skomplikowana zabawa, szczególnie jak będziesz miał ochotę w tym kominku również palić :rolleyes:. Światła lepiej nie umieszczać bezpośrednio za kamieniem, bo nie zawsze jest tak jak na załączonym zdjęciu. W tym wypadku źródło światła komponuje się z rysunkiem i kolorem podświetlanego materiału.

 

Przyznam sie że ta fotografia to moje majstrowanie w programie PSD, taki własnie efekt chce uzyskać.

jaki pan rodzaj oświetlenia proponuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo ukrytych w bocznych wnękach żaróweczek. Jakich? Popróbuj. Może to być taśma z leadami, ale to raczej indywidualny problem. Problem gustu. Przestrzeń między kamieniem a właściwym kominkiem, ta podświetlana, powinna posiadać ekran refleksyjny. Może to być folia aluminiowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]179211[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]179212[/ATTACH]

 

A więc...

Mam taką ścianę, jeden otwor jest pod dzwi a drugi pod kominek.

Na kolejnym zdjęciu mam płyte z onyxu 270x120 i chciałbym właśnie nią obudować ów kominek by w efekcie koncowym wyglądał tak jak na pierwszej fotografi.

Pytanie jest takie jak to oświetlić? diodami led pewnie to ładnie wyjdzie ale to bedzie chyba dość pracowity proces, czy ktos z was ma jakieś inne zastosowanie i pomysły na tego typu wizualizacje ?

 

To proste;) Frezujesz rowki na tylnej stronie płyty, w odpowiednich odstępach , umieszczasz tam taśmę led o odpowiedniej mocy i barwie światła , nie wydurniasz się z dylatowaniem i jakimiś ekranami odbijającymi i masz taki efekt.

 

pzdr.

005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...