Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Schemat kotłowni do weryfikacji


jaro008

Recommended Posts

Jeśli jest coś jeszcze co wymaga poprawki, to mile widziane są wszelkie uwagi :)

 

Niepotrzebne:

1) ZZ na powrocie wężownicy kominkowej zasobnika

2) ZZ po stronie kotłowej wymiennika

3) ZZ na powrocie wężownicy dla kotła gazowego zasobnika

4) ZZ na zasilaniu zaworu pływakowego dopuszczania wody w naczyniu wzbiorczym

 

Naczynie wzbiorcze po stronie kotłowej nie jest prawidłowo podłączone. Wylot kotła z dnem naczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne:

2) ZZ po stronie kotłowej wymiennika

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale nie potrzebny jest ten zawór zwrotny który jest za wymiennikiem ciepła, za zaworem mieszającym ESBE i pompą ??

Wstawiony jest on tam po to, że gdy chodzi kocioł gazowy, żeby nie był grzany obieg kominka (płaszcz wodny).

 

Czy zawór zwrotny przed wymiennikiem od strony kominka jest nie potrzebny ??

Bo faktycznie są tam dwa idąc od kominka przed wymiennikiem i za wymiennikiem.

Który jest zbędny ? Wydaje mi się że ten, idąc od kominka - przed wymiennikiem ciepła. Ale proszę o potwierdzenie :), bądź zaprzeczenie :):)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spód łączysz z kominkiem z góry płaszcza, a to wyjście z boku jako przelew, no i małe od pływaczka do wody

 

Tak widziałem te naczynka i też różne schematy podłączenia go, ale nadal nie rozumiem czemu na schemacie podłączyłem to źle :(

wybacz ale chyba za ciemny jestem albo nie wiem.... masz może link do jakiegoś rysunku poglądowego jak to powinno być właściwie podłączone ?

 

Ps.

Czy nie potrzebny jest jeszcze zawór zwrotny na linii zasilające z kotła gazowego do rozdzielaczy podłogówki ? Wydaje mi się że nie ale wolałbym się upewnić :)

Edytowane przez jaro008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za schemat :)

Mam pytanie, czemu takie podłączenie naczynia wzbiorczego jak u mnie na schemacie jest błędne?

Na stronach internetowych znalazłem identyczne schematy podłączenia, czemu to jest źle podłączenie ??

 

Tutaj jeszcze schemat ze strony producenta kominka:

 

http://www.lechma.com.pl/download/schemat-uklad_otwarty.pdf

 

 

gentoonx więc czemu lepiej podłączyć te naczynie według twojego schematu ??

podłączenie 3.JPG

PODLACZENIE 1.JPG

podłączenie 2.jpg

Edytowane przez jaro008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 7 months później...
Witam forumowiczów, wielka prośba o jakaś opinię na temat schematu ogrzewania C.O i CWU. Chcę połączyć kominek z płaszczem 24 kw i bufor kombinowany 500/160 z kotłem gazowym, ale w taki sposób że gdy w kominku nie będzie się palić a bufor się rozładuje automatyka przełączy się na gazówkę. Zależy mi w tym wszystkim na tym żeby gazówka nie ładowała bufora bo to mija się z celem, w końcu bufor ma odbierać tylko nadmiar energii z kominka.Bez tytułu.jpg

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kupię sterownik Euroster uni2,a elektrozawory to

WR NC-3 Zawór KULOWY trójdrogowy. Moje pytanko bardziej tyczyło się samego działania tej instalacji czyli czy ma ona sens i ewentualne błedy.. nie jestem instalatorem tylko zwykłym laikiem i dlatego właśnie jestem na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...