Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie garażu


borusek

Recommended Posts

Witam. może nie specjalnie dobre miejsce do tego pytania. Ale bardzo mnie interesuje zagadnienie czy ogrzewacie garaże tzn czy kaloryfer na zime w nim grzeje czy w ogóle jest. jakie temperatury macie w garażach. Dziękuje za informacje. U mnie garaż jest w bryle budynku z 3 oknami w sumie pokaźnych rozmiarów i przy temp okolo zera mam w nim 15-16 na plusie. ja to u Was wygląda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w garażu podłączenie go grzejnika, ale grzejnika nie powiesiłem. Temperatura w garażu zimą jest taka, że śnieg na aucie powoli, ale jednak topnieje, więc jest >0. Garaż jest odizolowany od domu 12cm wełny. Masz dosyć ciepły garaż, co pewnie nie jest tanie... Przez garaż może uciec sporo ciepła. Założyłeś izolację pomiędzy garażem a pomieszczeniami ogrzewanymi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Założyłeś izolację pomiędzy garażem a pomieszczeniami ogrzewanymi ?

Hmmmmm dobre pytanie. Dom dokańczałem jak już zaawansowanie robót było bardzo wysokie więc z tego co wnoszę to chyba nie ma jakiejś specjalnej warstwy izolacyjnej miedzy garażem a resztą budynku. Cegła kratówka i tynk tradycyjny i to chyba wszystko. W garażu mam spory grzejnik, ale czy go odkręcam, czy zakręcony to temp mniej więcej taka sam, no może przy odkręconym grzejniku jakiś 1 stopień wyżej jest. Garaż połączony z "kotłownią" gazową bez drzwi do pomieszczenia z kotłem gazowy. Może ten brak izolacji jest przyczyną dość wysokiej temp w garażu. Może by dać jakąś izolacje tylko od której strony. Od strony garażu z 10cm styropianu ? Zużycie gazu mam zdecydowanie za duże w porównaniu do tego co czytuje w sieci. U mnie idzie średnio 10-11 m3 na dobę w tą męczącą zimę

Edytowane przez borusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony garażu z 10cm styropianu ?

Tak, od strony garażu, 10-ka wystarczy. To oczywiście całkowicie nie wyeliminuje problemu, ale zmniejszy powierzchnię ogrzewania ściennego które masz w garażu. Poszukaj sobie jeszcze różnych innych "kwiatków", które prawdopodobnie masz, skoro garaż został tak potraktowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż w bryle budynku ogrzewany ( podłogowka ) do 14-15C odizolowany od reszt..

W garażu ogrzewanie podłogowe Kolega ma ?

. ...Poszukaj sobie jeszcze różnych innych "kwiatków", które prawdopodobnie masz, skoro garaż został tak potraktowany.

Poszukałem kamerą termowizyjną i niestety znalazłem 3 poważne mostki termiczne na ścianach szczytowych pod krokwiami. Dom był budowany pod sprzedaż, tzn wstępnie miał być dla budującego, ale coś mu w życiu nie poszło i na finiszu wiedział, że będzie sprzedawał. Człowiek doświadczony i znajomy, a sporo fuszerek zrobionych w temacie ocieplenia. nie mogę przeboleć tych 10-11 m3 gazu na dobę które mój dom wypuszcza komin, a ja mam w środku ledwo 22-21 st C

Dla przykładu o taki kwiatek jak poniżej z pokoju narożnego na poddaszu. Dobrze , że wykonawca nie miga się i chce usterki naprawić tylko na dobrą sprawę nie wie jak to efektywnie i tanio ;) zrobić, ani ja nie wiem. Wiem za to, że zawsze półśrodki prowadzą do ćwierć efektów.

 

http://i558.photobucket.com/albums/ss27/universoo/IR_7856.jpg

Edytowane przez borusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed podobnym problemem. Domek z garażem w bryle, zamontowany grzejnik w garażu ale nie grzeję nim. W pom. gosp. (wejście z garażu ale jeszcze bez drzwi) jest kocioł gazowy i zbiornik 120l. Brama garażowa segmentowa, cały budynek ocieplony 15cm styropianem. W garażu nawet w duże mrozy temperatura >0. Drzwi z garażu do części użytkowej domu. Strop garażu ocieplony z góry.

Pytanie jest takie: czy ocieplić ścianę garaż/dom np.5 albo 10cm styropianem, czy nie ocieplać tylko położyć tynk w garażu. Niby oczywiste że ocieplić ale wtedy obawiam się że temp. spadnie <0 a w kotłowni powinna być na plusie. Zatem musiałby grzać grzejnikiem w garażu. Więc w sumie chyba wyjdzie na to samo jakbym zostawił tak jak jest mając świadomość że mi ciepło ucieka przez nieocieploną ścianę dom/garaż. to nie problem ocieplić tą ścianę ale czy to się opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam kotłowni w garażu (za to mam wodomierz z jego zabawkami, a także umywalkę i kran czerpalny), garaż w bryle, nad nim pokój użytkowy, z zewnatrz ocieplony jak cały budynek (15cm grafit), ściana od domu i sufit garażu to 5-6cm styro, posadzka w 80% bez styropianu, brama segmentowa (najsłabszy punkt garażu) i od trzech użytkowanych sezonów nigdy, nawet pomimo 30st mrozów, nie maiłem problemów z jakimkolwiek spadkiem temperatury poniżej zera (pomijam oblodzenie na bramie garażowej), zawsze jest na plusie, a jak masz tam jeszcze kotłownię to tym bardziej będzie ok

poaz tym nawet gdybys się uparł na właczanie tego grzejnika to i tak straty na okresowe (bo tylko dla jakiegoś silnego spadku temperatury, z regulacja termostatem) dogzrewanie będą mniejsze niż stałe, niekontrolowane straty pzrez nieocieplone ściany/stropy, nie wspominając już o wychłodzeniu ścian wewnątrz domu, moim zdaniem ocieplaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem tak jak przedmówca - 6cm szarego styro na ścianę i 6cm styro pod wylewkę na piętrze. Nie ma co przesadzać, bo jak w garażu jest woda, to i tak trzeba trzymać temperaturę +. Jak ocieplisz za mocno to będziesz częściej grzał - na jedno wyjdzie. Raz mi zamarzło przy -30 - kaloryfer był zakręcony. Rano wody nie było w domu :). Odmrażałem opalarką do drewna - na szczęście nic się nie stało. Kupiłem głowicę z funkcją p-zam i mam spokój - włącza się jak trzeba, a temperatura nie spada poniżej 3 st. Edytowane przez psulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem tak jak przedmówca - 6cm szarego styro na ścianę i 6cm styro pod wylewkę na piętrze. ...

 

no nie do końca ;) bo przedmówca ma 5-6cm styro białego w garażu na ścianie i suficie ale też i nad stropem pod wylewką jeszcze bodajże 6cm (czyli mój strop nad garazem wyglada tak: siatka z klejem - styro 5cm na piankę - 14cm żelbet stropu - folia - 6cm styropianu - folia - 8cm wylewki z podłogówką - folia - tektura falista - panele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu ogrzewanie podłogowe Kolega ma ?

 

Poszukałem kamerą termowizyjną i niestety znalazłem 3 poważne mostki termiczne na ścianach szczytowych pod krokwiami. Dom był budowany pod sprzedaż, tzn wstępnie miał być dla budującego, ale coś mu w życiu nie poszło i na finiszu wiedział, że będzie sprzedawał. Człowiek doświadczony i znajomy, a sporo fuszerek zrobionych w temacie ocieplenia. nie mogę przeboleć tych 10-11 m3 gazu na dobę które mój dom wypuszcza komin, a ja mam w środku ledwo 22-21 st C

Dla przykładu o taki kwiatek jak poniżej z pokoju narożnego na poddaszu. Dobrze , że wykonawca nie miga się i chce usterki naprawić tylko na dobrą sprawę nie wie jak to efektywnie i tanio ;) zrobić, ani ja nie wiem. Wiem za to, że zawsze półśrodki prowadzą do ćwierć efektów.

 

http://i558.photobucket.com/albums/ss27/universoo/IR_7856.jpg

Mam podłogówkę w calym domu, w garażu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...