Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rury spalinowe - przykry zapach


nieborak1983

Recommended Posts

Witam,

 

Założyłem taki sam post w dziale wymiana doświadczeń ogólnie, ale niestety nikt nie odpisał, także proszę o radę fachowców myślę, że już w odpowiednim dziale..

 

To mój pierwszy temat na Waszym forum. Możliwe, że temat się wcześniej pojawił, za to szczerze przepraszam. Zrobiłem sobie remont przed świętami w mieszkaniu, odświeżyłem ściany malując nową farbą Dulux a także odświeżyłem sobie piec (mam taki piec , ala żeleźniok, tylko, że obudowany szamotkami) - mianowicie wydłużyłem sobie troszkę rurę spalinową zmieniając ją jednocześnie z rury 0,6 mm wcześniej zainstalowanej na 2 mm rurę produkcji DARCO wraz dwoma regulowanymi kolankami 90 stopni. Problem mój polega na tym, że podczas rozpalania do momentu zanim porządnie się rozgrzeje (nawet z kilkadziesiąt minut) roznosi się nieprzyjemny zapach z nowo zainstalowanych rur.... jakby maślany, ostry. Paliłem już kilka razy i nie wiem czy ten zapach jest normalny? Mówiąc prosto cug mam dobry, nie ma czadu, czujniki zamontowane. Dzwoniłem nawet do producenta, ale pracownik z działu technicznego poinformował mnie, że faktycznie kiedyś mieli może problem z wypalaniem się farby, ale niby teraz nie mają. Ale jak tu teraz komuś wierzyć jak u mnie ewidentnie czuć.

 

Sprawa jest o tyle poważna, że mam w domu żonę w 9 miesiącu ciąży i potrzebuję fachowej porady, nie wiem czy ten zapach nie jest szkodliwy dla zdrowia..

 

Proszę o pomoc instalatorów, na pewno ktoś z Was montował takie rury w kominkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnikiem do papy....

 

No, żartuję !

 

Czasem trochę trwa to przepalanie powłok, które sprawiają, ze "Ci się to podobało w sklepie".

Co ma odparować - odparuje.

Co ma się spalić - spali się.

Wywietrzysz i sprowadzisz żonę.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Na razie jeszcze walczę z tematem, wymontowałem rurę i będę ją przepalał w ognisku albo palnikiem, nagrzewnicą nie da rady, nawet nie drgnie.

Szczerze nie wybrałem tej rury dla koloru :D

 

wahałem się przed zakupem, bo to drogie pieroństwo, ale mówię sobie dlaczego nie zamontować grubszej? dłużej się przepala i dłużej trzyma ciepło...

 

wpakowałem się w bagno.

 

Tymczasowo zamontowałem z cienkiej blachy, moment się przepaliła, zmieniając kolor.

 

W pokoju czuć jedynie zapach nagrzewającej się świeżo malowanej farby ściennej.

 

Musiałbym teraz zawieź ją do producenta i dać temu ekspertowi do domu, co mi mówił, że ich nowoczesne bardzo drogie rozwiązanie technologiczne już nie śmierdzi... jedynie co jest prawdą, że drogie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie na poważnie..

 

Po prostu w domu nie potrafię tego dziadostwa przepalić ! rury czerwone a i tak zapach następnym razem się pojawia i długo nie znika, a żeby za każdym razem żonę zawozić do teściowej to jest uciążliwe i szczerze wk..a mnie to okropnie, bo płacę duże pieniądze i tylko problem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z piecem nic nie robiłem...tylko rurę wymieniłem

 

będzie chwilę czasu to zrobię zdjęcie, mały zwykły piecyk.

 

tutaj macie zdjęcie z hurtowni

 

http://www.gamix.com.pl/pl,piec-grzewczy-kerpen-5kw-nowa-nizsza-cena-,produkt_19.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...