Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek przy kuchni czy wymaga dodatkowego kanalu wentylacyjnego


Recommended Posts

Mam kominek przy kuchni, komin do ktorego bedzie podlaczony kominek ma swoj kanal wentylacyjny.

W projekcie jest nastepujaco, kuchnia pod kanal grawitacyjny, okap w odzielny kanał. Zastanawia mnie czy w takim ukladzie komin powinien byc z wentylacja czy moge z niej zrezygnowac (dwaloby mi to 18cm). W projekcie jest wyjscie na kratke wentylacyjna, tyle ze bedzie to juz druga kratka w bardzo bliskim sasiedztwie. Robic ja czy odpucic i zastosowac komin bez kanalu wentylacyjnego?

Załączam rzut (dwa kanaly wentylacyjne z lewej ida na wentylacje gory).

https://dl.dropbox.com/u/45109520/komin%20z%20went%20czy%20bez.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

1. Jeśli twój kominek (JAKI to kominek :confused:) nie jest naprawdę szczelny (powietrze do spalania z zewnątrz), to nie możesz tam mieć okapu kominowego, tylko pochłaniacz!

2. Skąd okap będzie brał powietrze (czy jest tam jakiś dodatkowy odpowiednio duży nawiew)? Jeśli takiego nawiewu nie ma, to będzie ciągnął zimne powietrze z kratki (kratek).

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kominek przy kuchni, komin do ktorego bedzie podlaczony kominek ma swoj kanal wentylacyjny.

W projekcie jest nastepujaco, kuchnia pod kanal grawitacyjny, okap w odzielny kanał. Zastanawia mnie czy w takim ukladzie komin powinien byc z wentylacja czy moge z niej zrezygnowac (dwaloby mi to 18cm). W projekcie jest wyjscie na kratke wentylacyjna, tyle ze bedzie to juz druga kratka w bardzo bliskim sasiedztwie. Robic ja czy odpucic i zastosowac komin bez kanalu wentylacyjnego?

Załączam rzut (dwa kanaly wentylacyjne z lewej ida na wentylacje gory).

https://dl.dropbox.com/u/45109520/komin%20z%20went%20czy%20bez.jpg

 

ja bym zrezygnował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...