Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja poddasza użytkowego - styropian np. http://www.styrokon.com.pl/


kitesurf

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad ociepleniem poddasza użytkowego styropianem - konkretnie np. http://www.styrokon.com.pl/system_dachowy.html . Co sądzicie o tym systemie? Zastanawiam się nad ruchami krokwi - czy nie spowodują pękania na łączeniach płyt styropianowych. Innych wad jakoś nie widzę. Może jest ktoś na forum, co robił izolacji w tym lub podobnych systemach?

 

Michał

 

EDIT: cytat ze strony:

 

" TEC STYRON

 

To nowatorski system dociepleń poddaszy zaproponowany przez firmę Styrokon.

 

Zapewnia on:

- wysoki współczynnik przewodności cieplnej

- naturalny materiał na bazie płyt styropianowych EPS 80

- brak strat materiałowych dla granulatu styropianowego

- 100% stabilność wymiarów

- likwiduje mostki termiczne

 

System Tec Styron pozwala uzyskać współczynnik lambda 0,132 W/m 2K dla grubości systemu już przy 28 cm, co pozwala stosować go jako zamiennik wełny mineralnej.

Płyty dostępne są w grubościach od 9 cm do 16 cm.

 

System zapewnia krótki i prosty montaż bez zbędnych strat materiałowych oraz konieczności stosowania profili aluminiowych. Dzięki specjalnej konstrukcji płyty TEC STYRON płyty gips karton można stosować bezpośrednio na system.

 

Ze względu na zbyt mała grubość belek wynoszącą do 25 cm, potrzebna do uzyskania pełnych parametrów izolacyjnych, płyty TEC STRON montuje się od wewnętrznej strony połaci dachu do krokwi drewnianych w konstrukcji dachowej. Łączymy je ze sobą na pióro wpust a następnie w specjalnie przygotowanych miejscach montujemy listwy drewniane będące bazą dla płyt gipsowo kartonowych.

 

W przestrzeń powstałą między płytą TEC STYRON a pokryciem dachu umieszczamy granulat styropianowy dostępny w opakowaniu 300 litrów, lub płyty styropianowe przeznaczone dla poddaszy. Zastosowanie granulatu pozwala szczelnie wypełnić przestrzenie miedzy drewnianymi elementami dachu.

 

Stosowanie granulatu styropianowego pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do wykonania izolacji oraz zapobiega nadmiernym stratom materiałowym powstałym przy dopasowaniu innych materiałów takich jak wełna mineralna."

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez kitesurf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mnie uczyli to żeby nie było pęknięć na plytach G-K nie wolno ich łączyć na sztywno do krokwi.... dlatego stosuje się tzw. grzybki czy inne elementy, które amortyzują pracę więźby dachowej......w tej metodzie po montażu płyt gipsowo-kartonowych w momencie jakiejkolwiek pracy krokwi - wystąpią pęknięcia. Drewno jak wiadomo w zależności od warunków atmosferycznych okresowo "puchnie" lub "kurczy się" do tego dochodzi ruch spowodowany bardzo silnymi wiatrami czy okresowo zalegającym śniegiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można je przykręcić do tych listewek ale pomyśl czy to ma sens.... roboty o wiele więcej niż przy wełnie, i cenowo pewnie ze dwa razy tyle...... jeśli chodzi o właściwości termiczne to sprawdzaj parametr określający współczynnik przenikania ciepła danego materiału i będziesz mógł na jego podstawie zdecydować...... podpowiem że u mnie przy 30cm wełny w skosach mam U=0,11 natomiast w suficie gdzie jest 40cm U= 0,09...... średnio wełna kosztowała mnie 53zł za m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...