Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja ogólnie to juz jeden szalunek na kominie robiłem, wylałem wrazie w podest pod klinkier tuż przed przejściem przez dach ale nie zamierzam z niego skorzystać. Podczas jego montażu urwałem ostatni (wtedy) pustak z keramzytobetonu ale ceramika nie ruszona. Przyznam, że go tak juz zostawiłem. Dociśnie go pewnie grubo ponad setka kolejnych kilogramów no i cały odcinek w części strychu chcę wzmocnić siatką szklaną i kontownikami stalowymi. Mysle, ze bedzie pan zadowolony.

W najgorszym przypadku nie bedzie palenia w kominku, czyli jedyny ogień w domu bedzie ze świeczek zapachowych

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Domek zamieszkały od 2 miesięcy. i to co mówią, że po przeprowadzce nic już nie przeszkadza to prawda. Klatka schodowa, wiatrołap, korytarz pomalowany podkładową na biało i jest dobrze mimo, że kolory już kupione. Wiadomo listwy przypodłogowe ale to jeszcze gdzieś w sklepie jest. no i na lato zostawiam sobie docieplenie sufitu nad poddaszem (przestałem brać sterydy i to boooooli - robić nie idzie). Górna łazienka do zrobienia.

 

Uwagi - ogrzewanie podłogowe jest super jedyny minus to że nie mamy jeszcze kominka i jak się przychodzi zmarznięty do domu to nie ma się do czego przytulić by się szybko ogrzać. Ogrzewany garaż super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Domek zamieszkały od 2 miesięcy. i to co mówią, że po przeprowadzce nic już nie przeszkadza to prawda. Klatka schodowa, wiatrołap, korytarz pomalowany podkładową na biało i jest dobrze mimo, że kolory już kupione. Wiadomo listwy przypodłogowe ale to jeszcze gdzieś w sklepie jest. no i na lato zostawiam sobie docieplenie sufitu nad poddaszem (przestałem brać sterydy i to boooooli - robić nie idzie). Górna łazienka do zrobienia.

 

Uwagi - ogrzewanie podłogowe jest super jedyny minus to że nie mamy jeszcze kominka i jak się przychodzi zmarznięty do domu to nie ma się do czego przytulić by się szybko ogrzać. Ogrzewany garaż super sprawa.

 

Nie wiem jak mogłem przegapić tą informację. Gratulacje przeprowadzki!

 

Mam nadzieję że ze zdrowiem już dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Jak jest gdzie płytki przycinać to się robi łazienka na górze.

Na razie tylko podłoga.

Sama hydroizolacja pochłania duże kwoty. Jeśli poszukać w promocjach to płytki są tańsze od hydro.

oto efekt kilku dni (przerwy technologiczne i praca zawodowa wpłynęły na wydłużenie czasu)

IMG_20191120_210431878.jpg

 

Kolejne etapy pewnie za kilka miesięcy.

 

A jeśli chodzi o mieszkanie to mieszkamy ponad rok.

Zużycie gazu na wszystko (CO,kuchnia,CWU) poniżej 1200 m3 - utrzymana taryfa W2.

Prąd to jakieś 150 na 2 miesiące więc tragedii nie ma tym bardziej, że kilka ładnych godzin jednak szopkę się robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą hydroizolacją to dawałeś na całej podłodze z taśmami w narożach? Z czego to robiłeś?

Ja w obecnym domu dałem sobie z tym spokój i nigdy jakoś nie czułem potrzeby.

Teraz z górną łazienką się zastanawiam, w dolnych raczej nie dam.

 

Powrotu do zdrowia życzę.

Nikomu się tak nie przyda jak samorobowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Dzieliłeś taśmę RGB i podłączałeś przewody mieszając kolory czy też są takie taśmy co świecą różnymi kolorami?

 

te lampki robiłem z 8 lat temu. Nie wiedziałem jeszcze, że są diody RGB :-)

To są polutowane kawałki 4 kolorów - wizualnie kolorów jest więcej bo przenikają się na łączeniach.

Kolory: zółty, czerwony, niebieski i zielony.

Czerwonego i żółtego dawałem trochę wiecej (2 rzędy) bo przy jednym pasku były wyraźnie słabsze niż niebieski i zielony..

Dodatkowo plecy (u Ciebie ten trójkąt za choinką) wyklejałem folią lustrzaną - taką jak do WM) by odbijała bardziej kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...