Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zabawy ciąg dalszy. Oby dalej od Listew.

 

Lusterko kosmetyczne z szufladkami.

Całość wykonana z jesionu z drugiej strony jest podwójne okrągłe.

Całość klejona jedynie blokada lusterka aby się nie wysuwało na wkręty. po jednym na stronę.

Na koniec woskowane i wosk jest lepszy od lakieru.

 

[ATTACH=CONFIG]441187[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]441188[/ATTACH]

 

Ten stołek to już z 13 lat ma. ani razu się nie przewrócił a wytrzymuje sporo ponad 100 kg.

 

Potem młody potrzebował regał bo mu książki się nie mieszczą.

No to jest. Prosty i funkcjonalny - mam nadzieję. Na razie jest super i młody szczęśliwy.

 

[ATTACH=CONFIG]441190[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]441191[/ATTACH]

 

Biureczko przy okazji.

 

A i przecenili lampy ledowe na allegro to wziąłem kilka i w garażu dzisiaj dwie zamontowałem.

Jasno super. Montaż typowo warsztatowy - ma być i działać - niekoniecznie wyglądać.

 

[ATTACH=CONFIG]441192[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci, że tez miałem takie lamy ledowe na strychu i w garażu.

8 sztuk

Mieszkam rok i już wszystkie reklamowałem - dostałem gratis nowe.

Co z tego, jak te nowe już też przestały świecić.....

Zrezygnowałem z dalszej reklamacji.

Zamontowałem zwykłe na neonówki i działa super....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
A oto co dzisiaj zwojowałem.

 

Komin Brata universal fi 200 SW.

 

[ATTACH=CONFIG]260762[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]260763[/ATTACH]

 

Następna partia w poniedziałek a do tego czasu niech trochę się zwiąże bo cały lata jak na razie.

 

WItam,

 

W jaki sposób rozwiązał Pan wentylację z kuchni? Tzn otwór w stropie jest większy niż pustaki wentylacyjne... nie bardzo jest je gdzie postawić...Z projektu wynika że komin dymowy jest posadowiony na poziomie "0", a pustaki wentylacyjne rozpoczynają się od piętra.

Zastanawiam się jak to ugryźć, też sami budujemy nasz dom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

W jaki sposób rozwiązał Pan wentylację z kuchni? Tzn otwór w stropie jest większy niż pustaki wentylacyjne... nie bardzo jest je gdzie postawić...Z projektu wynika że komin dymowy jest posadowiony na poziomie "0", a pustaki wentylacyjne rozpoczynają się od piętra.

Zastanawiam się jak to ugryźć, też sami budujemy nasz dom.

Pozdrawiam

 

mam nadzieję, że autor wątku się nie obrazi - napisze jak Borówki budowaliśmy u rodziców.

Komin dymowy jest od poziomu 0

OKSA (40).jpg

OKSA (120).jpg

 

z drugiej strony tego komina przy samym suficie zaczynają się komin wentylacyjny (obsługujący kuchnię)\

OKSA (148).jpg

OKSA (156).jpg

 

Następnym razem, komin do kominka przeniósłbym pod schody, do rogu a wentylację do kuchni puściłbym do drugiego komina (z kotłowni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że autor wątku się nie obrazi - napisze jak Borówki budowaliśmy u rodziców.

Komin dymowy jest od poziomu 0

[ATTACH=CONFIG]444471[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]444472[/ATTACH]

 

z drugiej strony tego komina przy samym suficie zaczynają się komin wentylacyjny (obsługujący kuchnię)\

[ATTACH=CONFIG]444473[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]444474[/ATTACH]

 

Następnym razem, komin do kominka przeniósłbym pod schody, do rogu a wentylację do kuchni puściłbym do drugiego komina (z kotłowni).

 

Dzięki za odpowiedź, ale to chyba inny projekt, u mnie wygląda tak że komin ciąg wentylacyjny jest "przyklejony" od poziomu stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt dom w borówkach archonu :-)

Parter taki:

[ATTACH=CONFIG]444491[/ATTACH]

 

My kupowaliśmy projekt w 2007 - pewnie coś namieszali w dokumentacji od tego czasu.

 

To ten sam. W projekcie wentylacja jest nad paleniskiem, kominkiem. Od podłogi nie da rady bo wejdzie w rurę dymową...

Co autor miał na myśli (projektu)

Edytowane przez TomJas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
Podnieść z otchłani.

 

Jak tylko się dorwę do kompa to coś tam jeszcze stworzyłem tylko z tel. nie mogę zdj wstawiać.

Ogólnie robię pierdołki aby odwlec maksymalnie ostateczne wykończenie domu.

Żem się wypalił chyba na jakiś czas.

 

Nie tylko Ty, ja też odczuwam brak motywacji. Natomiast mój dziennik skończyłem prowadzić w 2015, a nadal nie mieszkam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...