Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak jak pisze Santosz, młotowiertarka MacAllister albo Graphite.- to z tańszych. Kumple mają MacAllistery, ja mam Graphite'a i wszystkie maszyny wiercą. Ja niedawno kupiłem Makitę i jestem z niej mega zadowolony. Dzień do nocy w porównaniu do Graphite'a - udar lepszy, uchwyt nie bije na boki. Nie zmienia to faktu, że Graphite kosztował około 200 zł, przez 3 lata na siebie zarobił i jeszcze trochę zarobi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Santosz, młotowiertarka MacAllister albo Graphite.- to z tańszych. Kumple mają MacAllistery, ja mam Graphite'a i wszystkie maszyny wiercą. Ja niedawno kupiłem Makitę i jestem z niej mega zadowolony. Dzień do nocy w porównaniu do Graphite'a - udar lepszy, uchwyt nie bije na boki. Nie zmienia to faktu, że Graphite kosztował około 200 zł, przez 3 lata na siebie zarobił i jeszcze trochę zarobi ;)

 

Twojego posta o młotowiertarkach czytałem zanim kupiłem.

Kupiłem z mrówki jakiegoś NUtool'a czy coś - gdzieś czytałem, że to to samo co w casto tylko pod inną nazwą i póki co sprawuje się ok.

A graphita za 200 to u nas tylko pomarzyć. ogólnie lubię te markę ale nie wtedy gdy oszczędzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o alarm to już wszystko działa - da się samemu ale z internetem.

Musze jeszcze tylko gprs'a poustawiać ale bez kabla się nie da.

Reszta ustawiona z manipulatora - Santosz da się strefy ustawić z manipulatora.

Ogólnie nauczenie się i programowanie zajęło mi jakieś 3 godziny - łącznie z nazwaniem czujek i strefy a najdłużej chyba ustawienie opóźnienia na jednej czujce.

Wszystko ustawiałem chyba dobrze a tylko po skończeniu odliczania wyło. w końcu zasłoniłem czujkę i próba wyszła pozytywnie. po zdj szmaty już tak zostało.

Jak będę miał trochę czasu to wszystko tam dopracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat po wielu przemyśleniach doszedłem do wniosku, że na młotowiertarce nie mogę oszczędzić, bo dużo tym sprzętem robię i to głównie w betonie :/ Resztę narzędzi, poza klasyczną Celmą i udarówką Boscha mam marketowe i to co chcę za ich pomocą wykonać, to wykonam :)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna już mamy :lol2:.

Pany (a było ich troje) przyjechały przed 8 i wchodzą jak do siebie a tu zdziwienie - sąsiadów na nogi postawili alarmem.

Montowali cały dzionek i na sam koniec jak zakładali uchwyt do drzwi tarasowych poszli wkrętem w szybę i trach.

Uczciwe Pany bo się przyznały a po kilku minutach jakoś się tak zrobiło, że nie było nic widać jakby pęknięcia nie było.

Za dwa tygodnie wymieniają.

 

WP_000590.jpg

WP_000592.jpg

WP_000595.jpg

WP_000598.jpg

Edytowane przez aiki
zdj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podpiąć sabotaże (skrzynka i sygnalizator)

Na razie mam tak- podpięte bezpośrednio do jednego z wejść na centrali, które jest ustawione jako

24h sabotaż i jako NC - nie działa (przynajmniej od skrzynki) Podłączenie równoległe bez rezystorów.

Co mam żle?

 

U mnie wszystkie są połaczone szeregowo do jednego wejścia w centrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w OBI i kurcze najlepsza wełna jaką znalazłem to 0,040.

Żeby w takim sklepie nie mieli nic lepszego?

Mam do izolowania kawałek dachu za ścianką która jest równoległa do ściany kolankowej w łazience u góry i muszę

wykorzystać to co znalazłem.

reszta poddasza to choć z allegro kupię ale coś co przynajmniej będzie miało 0,035.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie robiłem wycen bo do tego jeszcze daleko. przynajmniej rok.

a kładł będę chyba szklana choć jeszcze nie robiłem żadnego porównania.

Będę zwracał uwagę na współczynnik przenikania.

Na razie zbieram kasę na kominy potem pokrycie dachu i ocieplenie z zewnątrz potem instalacje i wylewki a potem dopiero ocieplenia dachu.

Więc wełnę pewnie za 2 lata będę szukał. Teraz tylko trochę potrzebowałem aby ocieplić cześć, która będzie zamurowana ścianką.

 

WP_000603.jpg

 

WP_000605.jpg

 

WP_000607.jpg

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...